ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 червня 2020 року м. Київ № 640/12953/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши адміністративний позов Повного товариства "ЛОМБАРД "ЩЕДРИЙ" ЗА УЧАСТЮ ТОВ "ДЕПОЗИТ-ІНВЕСТ КАПІТАЛ" ТА ТОВ "ЗНАННЯ-КАПІТАЛ" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про визнання протиправним та скасування розпорядження, скасування акта,
установив:
Повне товариство "ЛОМБАРД "ЩЕДРИЙ" ЗА УЧАСТЮ ТОВ "ДЕПОЗИТ-ІНВЕСТ КАПІТАЛ" ТА ТОВ "ЗНАННЯ-КАПІТАЛ" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, в якій просить:
- визнати протиправними дії відповідача та скасувати розпорядження Нацкомфінпослуг №50 від 11.01.2020 про анулювання господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) Повному товариству "ЛОМБАРД "ЩЕДРИЙ" ЗА УЧАСТЮ ТОВ "ДЕПОЗИТ-ІНВЕСТ КАПІТАЛ" ТА ТОВ "ЗНАННЯ-КАПІТАЛ";
- скасувати Акт про ненадання Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері фінансових послуг Повним товариством "ЛОМБАРД "ЩЕДРИЙ" ЗА УЧАСТЮ ТОВ "ДЕПОЗИТ-ІНВЕСТ КАПІТАЛ" ТА ТОВ "ЗНАННЯ-КАПІТАЛ" документів, інформації про предмет перевірки на письмову вимогу посадових осіб Нацкомфінпослуг під час перевірки №2139/16-4/6 від 24.12.2019.
Визначаючись щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі суд керується приписами частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), якими передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Так, приписами пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, згідно статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття "суд, встановлений законом" зводиться не лише до правової основи самого існування суду, але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність, тобто охоплює всю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.
За визначеннями пунктів 1, 2 частини першої статті 4 КАС України адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).
За правилами пункту 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом установлено інший порядок судового провадження .
Публічно-правовий спір має особливий суб`єктний склад. Участь суб`єкта владних повноважень є обов`язковою ознакою для того, щоб класифікувати спір як публічно-правовий.
Разом з тим неправильним є поширення юрисдикції адміністративних судів на той чи інший спір тільки тому, що відповідачем у справі є суб`єкт владних повноважень, а предметом перегляду - його акт індивідуальної дії.
У зв`язку з чим, під час визначення предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.
Так, позивач, зокрема, просить скасувати Акт Нацкомфінпослуг №2139/16-4/6 від 24.12.2019 про ненадання інформації про предмет перевірки на письмову вимогу Нацкомфінпослуг.
З огляду на викладене, з метою вирішення питання щодо дотримання позивачем вимог КАС України щодо предметної юрисдикції (підсудності) при поданні цього позову до адміністративного суду, позивачу слід надати обґрунтування, що відповідач в межах спірних правовідносин щодо складення Акту №2139/16-4/6 від 24.12.2019 здійснював саме публічно-владні управлінські функції та обґрунтування щодо наявності між сторонами саме публічно - правового спору.
Окрім того, позивач не конкретизує дії відповідача, які вважає протиправними.
Згідно з частиною першою статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Водночас до позову не долучено копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів для інших учасників справи.
Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень або юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 №294-ІХ з 01.01.2020 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2102 грн.
Тобто, позивачу при зверненні до суду з даною позовною заявою сплаті підлягає судовий збір у сумі 4204 грн за дві вимоги немайнового характеру. Однак до позовної заяви долучено квитанцію про сплату лише 2027 грн судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити 2177 грн судового збору та надати суду відповідний платіжний документ.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 161, 169, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву Повного товариства "ЛОМБАРД "ЩЕДРИЙ" ЗА УЧАСТЮ ТОВ "ДЕПОЗИТ-ІНВЕСТ КАПІТАЛ" ТА ТОВ "ЗНАННЯ-КАПІТАЛ" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про визнання протиправним та скасування розпорядження, скасування акта, - залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви із зазначенням в її прохальній частині дій відповідача, які позивач вважає протиправними;
- копій уточненої позовної заяви з додатками для інших учасників справи;
- документа про сплату судового збору у сумі 2177 грн на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: "Отримувач коштів - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897, рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "*;101;
- письмових пояснень щодо наявності між сторонами саме публічно - правового спору при складенні Акту №2139/16-4/6 від 24.12.2019.
Визначені в ухвалі строки застосувати з урахуванням пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України.
Ухвала відповідно до частини другої статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Чудак
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 30.06.2020 |
Номер документу | 90071689 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Чудак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні