Ухвала
від 26.06.2020 по справі 910/3766/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ СКАРГИ

м. Київ

26.06.2020Справа № 910/3766/18 Господарський суд міста Києва, у складі судді Чинчин О.В., розглянувши матеріали

скарги на бездіяльність Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС Державного виконавця Солом`янського Районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального МУЮ Коморової Дар`ї Юріївни у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС доТовариства з обмеженою відповідальністю Академія сучасного розвитку провидачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Академія сучасного розвитку заборгованості у розмірі 171 583,85 грн на підставі Договору поставки № ЮП/143 від 11.04.2017.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС звернулось до Господарського суду міста Києва з заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Академія сучасного розвитку заборгованості у розмірі 171 583,85 грн. на підставі Договору поставки № ЮП/143 від 11.04.2017

30.03.2018 Господарським судом міста Києва видано Судовий наказ про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Академія сучасного розвитку на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ЛАКС заборгованості за Договором поставки № ЮП/143 від 11.04.2017 у сумі 171 583 грн. 85 коп. та судового збору у розмірі 176 грн. 20 коп.

22.06.2020 до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС надійшла скарга на бездіяльність Державного виконавця Солом`янського Районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального МУЮ Коморової Дар`ї Юріївни при примусовому виконанні Судового наказу Господарського суду міста Києві від 30.03.2018 № 910/3766/18.

За приписами ч.ч.1, 4 ст. 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Порядок судового контролю за виконанням судових рішень, визначений Розділом VI Господарського процесуального кодексу України.

Так, згідно зі статті 339 Господарського процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.

Відповідно до частини 1 статті 340 Господарського процесуального кодексу України Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржується. (ч. 1 ст. 342 Господарського процесуального кодексу України)

За приписами ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.

В силу Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Таким чином, належним доказом відправлення учасникам провадження копії Скарги є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Як встановлено судом, Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС до Скарги взагалі не додано жодних доказів на підтвердження направлення копії Скарги адресу учасників провадження.

Крім того, згідно з ч. 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).

Відповідно до п.1 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Згідно з ч.ч.1, 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Судом встановлено, що Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС підписано Директором Литвин А.М.. Втім, належним доказів на підтвердження призначення Литвин А.М. директором Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС до Скарги не додано.

Як визначено у п. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду .

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС на бездіяльність Державного виконавця Солом`янського Районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального МУЮ Коморової Дар`ї Юріївни при примусовому виконанні Судового наказу Господарського суду міста Києві від 30.03.2018 № 910/3766/18 підлягає поверненню заявнику без розгляду.

При цьому, Суд звертає увагу заявника на те, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись пунктом 2 частини 2 статті 170, статтями 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма ЛАКС на бездіяльність Державного виконавця Солом`янського Районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального МУЮ Коморової Дар`ї Юріївни при примусовому виконанні Судового наказу Господарського суду міста Києві від 30.03.2018 № 910/3766/18 вважати неподаною та повернути Заявникові.

2. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги у строки, визначені статтею 256 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням пункту 4 Розділу X Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 26 червня 2020 року.

Cуддя О.В. Чинчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.06.2020
Оприлюднено29.06.2020
Номер документу90079089
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/3766/18

Ухвала від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 26.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Судовий наказ від 30.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні