Ухвала
від 30.06.2020 по справі 922/1996/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"30" червня 2020 р. м ХарківСправа № 922/1996/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заяви Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України (м. Київ) до Державного підприємства "Дослідне господарство "Елітне" Інституту рослинництва імені В.Я. Юр`єва Національної академії аграрних наук України (Харківська обл, с. Елітне) про стягнення 131422,87 грн,

ВСТАНОВИВ:

Інститут фізіології рослин і генетики Національної академії наук України (позивач) надав Господарському суду Харківської області позовну заяву до Державного підприємства "Дослідне господарство "Елітне" Інституту рослинництва імені В.Я. Юр`єва Національної академії аграрних наук України (відповідач), в якій просить стягнути з Державного підприємства "Дослідне господарство "Елітне" Інституту рослинництва імені В.Я. Юр`єва Національної академії аграрних наук України" (62408, Харківська обл, Харківський район, селище Елітне, вулиця Насіннева, будинок 19, ЄДРПОУ: 05460373) на користь Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України (03022, м. Київ, вул. Васильківська, буд. 31/17, ЄДРПОУ: 05417242) суму заборгованості за ліцензійним договором №71л/17 від 14.08.2017 у розмірі 99669,02 грн, 22731,71 грн - інфляційних втрат, 9022,14 грн - 3% річних. Свої позовні вимоги обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором №71л/17 на використання сорту(ів) та гібридів від 14.08.2017 щодо оплати винагороди у формі поточних відрахувань (роялті).

Також разом із позовною заявою позивач надав клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

В ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено перелік того, що повинна містити позовна заява.

Попри те, позовна заява Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України на виконання вимог пункту 3 вищезазначеної статті не містить розрахунку заборгованості та посилань на офіційне джерело запозичення індексів інфляції. Також позивачем не надано довідки органу статистики про індекс інфляції за вказаний період.

Крім того, суд зазначає, що в статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.

Так, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Однак, подані Інститутом фізіології рослин і генетики Національної академії наук України копії документів, в якості додатків до позову, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, не відповідають вимогам статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення). Також не відповідають приписам пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу).

Так, подані позивачем копії додатків до позову не є засвідченими належним чином.

До того ж, позивач не надав копії витягу зі статуту Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України, про що свідчить акт відділу документального забезпечення та контролю (канцелярія) від 23.06.2020.

Відтак, позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 232 - 235 ГПК України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України.

2. Надати Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:

- розрахунку заборгованості;

- довідки органу статистики про індекс інфляції за вказаний період або письмового зазначення офіційного джерела запозичення індексів інфляції;

- копії статуту;

- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог.

3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 30.06.2020.

Суддя В.І. Ольшанченко

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено02.07.2020
Номер документу90115371
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1996/20

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 10.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 20.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні