Ухвала
від 01.07.2020 по справі 480/3904/20
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 липня 2020 р. Справа № 480/3904/20

Суддя Сумського окружного адміністративного суду А.Б. Діска, розглянувши матеріали адміністративного позову Київського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа" в особі голови ліквідаційної комісії Карпенка Андрія Анатолійовича (с. Пірново, Вишгородський район, Київська область, 07342) до Виконавчого комітету Сумської міської ради (майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40030) про зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" в особі голови ліквідаційної комісії Карпенка Андрія Анатолійовича з позовом до Виконавчого комітету Сумської міської ради та просить зобов`язати державного реєстратора виконавчого комітету Сумської міської ради внести у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань до відомостей про Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" (код ЄДРПОУ 31507843) дані про те, що Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" є правонаступником Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа" (код ЄДРПОУ 01128593).

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;

5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 121 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В обґрунтування позовної заяви, позивач вказав, що за рішенням засновників Сумське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" припинено, про що державним реєстратором до ЄДР внесено запис від 07.11.2013 за номером 163211200043609. При цьому в ЄДР до відомості про Сумське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" внесені дані про юридичних осіб-правонаступників, згідно яких правонаступником даної юридичної особи є Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" (код ЄДРПОУ 31507843). Водночас, в Єдиному державному реєстрі до відомостей про Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" (код ЄДРПОУ 31507843) не включені дані про те, що Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" є правонаступником Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа" (код ЄДРПОУ 01128593).

Отже, з 2013 року позивач був обізнаний про порушення своїх прав щодо невключення відомостей про нього до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Водночас, з конверту про направлення позову вбачається, що до суду Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" звернулося лише 22.06.2020, тобто з пропуском встановленого законом шестимісячного строку звернення до суду.

Згідно із ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

У позовній заяві позивач зазначає, що про наявність правових підстав для звернення до суду з даним позовом йому стало відомо під час проведення ліквідаційної процедури КДАП "Універсал-Авіа", про що свідчить лист від 19.03.2020 голови ліквідаційної комісії Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа", згідно якого і було встановлено порушення майнових прав КДАП "Універсал-Авіа", які були спричинені невнесенням державним реєстратором до ЄДР відповідних відомостей.

Проте, суд не може визнати таке обгрунтування причин пропуску строку поважним, з огляду на те, що позивачу було відомо про дані, які внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань після здійснення такої реєстрації, тобто з 07.11.2013 і наданий суду лист голови ліквідаційної комісії Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа" не містить нових обставин, з яких позивач міг би дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

На переконання суду, позивачем не доведено поважності причин пропуску строку звернення до суду із даним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

На усунення недоліків позову позивач має право подати до суду заяву про поновлення строку звернення із наданням інших доказів щодо поважності причин пропуску строків звернення до суду.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

З позовної заяви судом встановлено, що з 2005 року відбувалась реорганізація Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа". При цьому, позивачем не надано суду жодного документу про процес реорганізації та підтвердження того, що Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" є правонаступником Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа", відомості про що позивач просить зобов`язати відповідача внести у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Для усунення вказаного вище недоліку позову, позивачу необхідно надати суду засвідчені належним чином копії документів на підтвердження реорганізації Сумського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа", а також того, що Київське державне авіаційне підприємство "Універсал-Авіа" є його правонаступником.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Згідно п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Керуючись ст.ст. 122-123, 160-161, 169, 171, 248, 256 КАС України, суд,-.

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Київського державного авіаційного підприємства "Універсал-Авіа" в особі голови ліквідаційної комісії Карпенка Андрія Анатолійовича до Виконавчого комітету Сумської міської ради про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявнику.

Відповідно до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені в цій ухвалі, продовжуються на строк дії такого карантину.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.Б. Діска

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.07.2020
Оприлюднено06.07.2020
Номер документу90146742
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —480/3904/20

Постанова від 28.01.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Макаренко Я.М.

Ухвала від 27.01.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Макаренко Я.М.

Ухвала від 16.11.2020

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Макаренко Я.М.

Ухвала від 05.10.2020

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Макаренко Я.М.

Ухвала від 03.09.2020

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

А.Б. Діска

Ухвала від 01.07.2020

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

А.Б. Діска

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні