Ухвала
від 24.06.2020 по справі 295/11200/18
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/11200/18

Категорія 29

2/295/834/20

У Х В А Л А

Іменем України

Про залишення позовної заяви без розгляду

"24" червня 2020 р. м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

Головуючого судді Чішман Л.М.,

за участю секретаря судового засідання Козакевич І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства Коростенський завод Янтар до ОСОБА_1 , третя особа: Житомирська міська рада про відшкодування збитків , -

В С Т А Н О В И В:

Приватне акціонерне товариство Коростенський завод Янтар звернулось до суду з позовом, в якому просить визнати стягнути з ОСОБА_1 збитки у сумі 27994,79 грн. та понесені судові витрати.

В судове засідання 24.06.2020 року сторони не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, що в судові засідання, які були призначені на 21.01.2020 року, 06.04.2020 року та 24.06.2020 року представник позивача не з`являвся.

Інтереси позивача в даній справи представляє ОСОБА_2 на підставі довіреності від 20.01.2020 року. Зі змісту довіреності вбачається, що місце проживання представника вказано в м. Житомирі.

21.01.2020 року представник позивача ОСОБА_2 подав заяву про відкладення розгляду справи для надання можливості ознайомитись з матеріалами справи.

З матеріалів справи вбачається, що з представник з матеріалами справи не ознайомлювався.

06.04.2020 року в судове засідання представник позивача не з`являвся, про час та місце розгляду справи позивач повідомлений належним чином (а.с. 253), причин неявки суду не повідомлено.

24.06.2020 року представником особисто подано до суду заяву про відкладення розгляду справи посилаючись на запровадження карантину на території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ч. 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

За приписами ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.

Стаття 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 року № 475/97-ВР, передбачила право кожній фізичній або юридичній особі на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань.

Частина п`ята ст. 223 ЦПК України визначає, що у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Позивач є ініціатором судового розгляду та інтерес в належному розгляді його позову має стимулювати його, а також його представника, належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи.

Як вже встановлено позивач був належним чином повідомлений про дату та час судового засідання проте, представник з`явився до суду проте, подав заяву про відкладення та в судове засідання не з`явився, доказів об`єктивної неможливості явки в судове засідання не надав.

За наведених обставин, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відкладення розгляду справи за заявою представника позивача.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

У постанові Верховного Суду від 22.05.2019 року по справі № 310/12817/13 викладено правову позицію з питання залишення позову без розгляду при повторній неявки позивача, не залежно від зазначеної причини, яка може бути поважною. Таким чином, навіть маючи докази поважності причин неявки позивача, суд повинен залишати позовну заяву без розгляду. Зазначена норма дисциплінує позивача, як ініціатора судового розгляду, стимулює його належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи. Якщо позивач не може взяти участь в судовому засіданні, він може подати заяву про розгляд справи за його відсутності. Така заява може бути подана на будь-якій стадії розгляду справи.

З урахуванням викладеного, позивач в судові засідання не з`явився втретє, заяви про розгляд справи без участі сторони не надано, суд вважає за доцільне залишити позовну заяву без розгляду, у відповідності до положення п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України.

Керуючись ст. 257 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву Приватного акціонерного товариства Коростенський завод Янтар до ОСОБА_1 , третя особа: Житомирська міська рада про відшкодування збитків -залишити без розгляду .

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м.Житомира протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.М. Чішман

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення24.06.2020
Оприлюднено03.07.2020
Номер документу90152689
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/11200/18

Ухвала від 24.06.2020

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 06.09.2019

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 20.03.2019

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

Ухвала від 04.02.2019

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

Ухвала від 16.10.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

Ухвала від 21.09.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

Ухвала від 31.08.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні