Справа № 461/5042/20
Провадження № 2/461/1177/20
УХВАЛА
26.06.2020 року. м. Львів. Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р.,
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна (адреса місцезнаходження:79000, м. Львів, вул. Коперніка, 16, офіс 17, код ЄДРПОУ: 36152500), за участю третіх осіб: учасника Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна Красіцькі Беніаміна Яна ( адреса: АДРЕСА_2 ), учасника Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна Сейдака Марціна (адреса: 96-500, Республіка Польща, м. Сохачев, вул. Міцкевича, 4, кв.14) про припинення трудових відносин -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна , за участю третіх осіб: учасника Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна Красіцькі Беніаміна Яна, учасника Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна Сейдака Марціна про припинення трудових відносин, з підстав наведених у фабулі позову.
Вивчивши позовну заяву, вважаю, що така підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Приписами ст. 497 ЦПК України визначено, що підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
У відповідності до п. 4 ч. 1ст. 76 Закону України Про міжнародне приватне право дана справа підсудна Галицькому районному суду м. Львова.
Статтею 80 Закону України Про міжнародне приватне право передбачено, що у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.
Відповідно до ч. 8 ст. 130 ЦПК України особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Місцем проживання третіх осіб в позовній заяві вказано Польщу. З огляду на це, оскільки місцем проживання останніх є іноземна держава, суду необхідно буде, в разі відкриття провадження у справі, направляти копію позовної заяви та доданих до неї документів до Польщі через Головне територіальне управління юстиції у Львівській області відповідно до Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008№ 1092/5/54.Так,згідно п.2.3.вказаної Інструкції доручення та документи,що до нього додаються,складаються мовою,передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються,складено українською мовою, слід додавати завірений перекладна мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.
Згідно ст.5 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, укладеному 24.05.1993, ратифікованому Постановою ВР N 3941-XII ( 3737-12 ) від 04.02.1994 клопотання про надання правової допомоги і додатки до нього складаються державною мовою запитуючої Договірної Сторони і до них додаються завірені копії перекладу на мову іншої Договірної Сторони або англійську чи російську мову. Переклади мають бути здійснені офіційним перекладачем, підпис якого має бути офіційно посвідчений, або присяжним перекладачем однієї з Договірних сторін.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 499 ЦПК України судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
В силу ст. 190 ЦПК України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Оскільки треті особи проживають за межами України, відповідно до ст. 498 ЦПК України , суд України повинен звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Таким чином, позивачем до позовної заяви, складеної українською мовою, слід додати належним чином завірений її переклад на мову запитуваної держави (тобто польську, а також завірений переклад всіх доданих до позову документів (у кількості 3 екземпляри).
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України , якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу , сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.175, 185 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна (адреса місцезнаходження:79000, м. Львів, вул. Коперніка, 16, офіс 17, код ЄДРПОУ: 36152500), за участю третіх осіб: учасника Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна Красіцькі Беніаміна Яна ( адреса: АДРЕСА_2 ), учасника Товариства з обмеженою відповідальністю Сіті Сек`юріті Україна Сейдака Марціна (адреса: 96-500, Республіка Польща, м. Сохачев, вул. Міцкевича, 4, кв.14) про припинення трудових відносин - залишити без руху.
Надати позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: додати належним чином завірений переклад на мову запитуваної держави, тобто польську, позовної заяви та всіх доданих до неї документів (у кількості 3 екземпляри).
У випадку невиконання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернена позивачу.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Юрків О.Р.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90161359 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Юрків О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні