Справа №710/266/20
Номер провадження 2/710/205/20
УХВАЛА
про залишення без руху
01.07.2020 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Побережної Н.П.,
за участю секретаря судового засідання - Бобильової І.В.,
представника позивача - ОСОБА_1 ,
представника Васильківської сільської ради - Кичатої Т.С.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Смілянської місцевої прокуратури до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Фермерське господарство "Козинець" про стягнення заборгованості з орендної плати за землю, розірвання договорів оренди та повернення земельних ділянок,
ВСТАНОВИВ:
06.03.2020 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла дана позовна заява, в якій позивач просить стягнути з ОСОБА_2 на користь Васильківської сільської ради Шполянського району заборгованість зі сплати орендної плати у сумі 3667,06 грн.; розірвати договори оренди землі від 01.03.2016, укладені між ОСОБА_2 та Васильківською сільською радою Шполянського району Черкаської області, відомості про право оренди щодо яких внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 06.05.2016 за № 14434107, 14.04.2016 за № 14173096 та 14.04.2016 за № 14173008; повернути Васильківській сільській раді Шполянського району земельні ділянки сільськогосподарського призначення: - площею 6,4782 га з кадастровим номером 7125781200:01:001:0503 та земельних ділянок загальною площею 2,4000 га з кадастровими номерами 7125781200:01:001:0510 та 7125781200:01:001:0511.
Свій позов позивач мотивував тим, що Смілянською місцевою прокуратурою виявлено факт порушення вимог земельного законодавства ОСОБА_2 щодо несплати орендної плати за договорами оренди земельних ділянок, укладених нею з Васильківською сільською радою Шполянського району, внаслідок чого утворилася заборгованість перед місцевим бюджетом.
Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 25.05.2020 було відкрито провадження у справі, учасників справи повідомлено, що розгляд даної цивільної справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Дана заява не відповідає вимогам ст. ст. 175 та 177 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ст. 56 ЦПК України у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах. При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування повинні надати суду документи, що підтверджують наявність передбачених законом підстав для звернення до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України Про прокуратуру (у редакції від 28.11.2019, станом на момент подачі позову) представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України Про прокуратуру (у редакції від 28.11.2019, станом на момент подачі позову) систему прокуратури України становлять: 1) Офіс Генерального прокурора; 2) обласні прокуратури; 3) окружні прокуратури; 5) Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Відповідно до ст. 12 Закону України Про прокуратуру (у редакції від 28.11.2019, станом на момент подачі позову) у системі прокуратури України діють окружні прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається наказом Генерального прокурора. Утворення, реорганізація та ліквідація окружних прокуратур, визначення їхньої компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором.
Так, в Додатку до Закону станом на момент подачі позовної заяви була наявна Смілянська місцева прокуратура як місцева прокуратура.
Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 13 Закону України Про прокуратуру (у редакції від 28.11.2019, станом на момент подачі позову) керівник окружної прокуратури представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями.
У разі відсутності керівника окружної прокуратури його повноваження здійснює перший заступник окружної прокуратури, а в разі його відсутності - один із заступників керівника окружної прокуратури.
Отже, за загальним правилом, повноваження щодо здійснення представництва окружної прокуратури у відносинах з органами державної влади надані її керівнику і лише в разі відсутності останнього такі повноваження може виконувати перший заступник, а у разі відсутності першого заступника - один із заступників.
З матеріалів справи, що розглядається, встановлено, що позовна заява, яка була подана до Шполянського районного суду Черкаської області 05.03.2020 була підписана заступником керівника Смілянської місцево прокуратури Лут І.
Системний аналіз наведених норм Закону України Про прокуратуру та ЦПК України дає підстави для висновку, що заступник прокурора був уповноважений підписувати позовну заяву прокуратури лише у разі відсутності на дату її підписання і подання керівника Смілянської місцевої прокуратури та його першого заступника. Проте, доказів відсутності 05.03.2020 (дату підписання позовної заяви) та 06.03.2020 (дату подання позову до суду) вказаних посадових осіб позивачем не надано.
Положеннями ст. 62 ЦПК України, ст. 246 ЦК України (у редакції від 13.02.2020, станом на момент подачі позову) встановлено, що повноваження представника юридичної особи мають бути посвідчені довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Будь-яких документів, на підтвердження повноважень особи на підписання позовної заяви, саме заступником керівника Смілянської місцевої прокуратури до матеріалів позовної заяви надано не було.
До того ж відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У позовній заяві ціну позову не вказано. Відповідно до платіжного доручення №265 від 24.02.2020 позивачем сплачено судовий збір в розмірі 6306,00 грн.
У п. 12 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах зазначено, що у випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру, наприклад, зняття арешту з майна та визнання права власності на це майно. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Згідно з п. 15 Постанови пунктами 1 і 2 частини першої статті 80 ЦПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошових коштів та про визнання права власності на майно або витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI.
До позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці (наприклад, якщо позовну заяву про визнання договору (правочину) недійсним подано без вимоги застосування наслідків, передбачених статтею 216 ЦК). За подання до суду таких заяв сплачується судовий збір згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI.
Для з`ясування питання про те, які вимоги відносяться до майнових, а які - до немайнових, суди повинні також враховувати роз`яснення, викладені у пункті 6 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2012 року № 5 "Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних відносин".
Відповідно до пп.1 п. 1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду юридичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пп.2 п. 1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду юридичною особою позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року для працездатних осіб становить 2102,00 грн.
Так, позивачем заявлено п`ять вимог:
- стягнути з ОСОБА_2 на користь Васильківської сільської ради Шполянського району заборгованість зі сплати орендної плати у сумі 3667,06 грн.;
- розірвати договори оренди землі від 01.03.2016, укладені між ОСОБА_2 та Васильківською сільською радою Шполянського району Черкаської області, відомості про право оренди щодо яких внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 06.05.2016 за № 14434107, 14.04.2016 за № 14173096 та 14.04.2016 за № 14173008 (йдеться про два договори оренди землі від 01.03.2016);
- повернути Васильківській сільській раді Шполянського району земельні ділянки сільськогосподарського призначення: - площею 6,4782 га з кадастровим номером 7125781200:01:001:0503; загальною площею 2,4000 га з кадастровими номерами 7125781200:01:001:0510 та 7125781200:01:001:0511 (йдеться про повернення ділянок за двома договорами оренди землі від 01.03.2016.
Відповідно до платіжного доручення №265 від 24.02.2020 позивачем сплачено судовий збір в розмірі 6306,00 грн.
Таким чином, оскільки позивачем було заявлено одну вимогу майнового та три вимоги немайнового характеру, позивачу необхідно доплатити судовий збір, пропорційно до кількості вимог, а саме: 2102,00 грн.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин вважаю за необхідне надати позивачеві п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст. 7, 12, 23 Закону України Про прокуратуру (у редакції від 28.11.2019, станом на момент подачі позову), ст. 62 ЦПК України, ст. 246 ЦК України (у редакції від 13.02.2020, станом на момент подачі позову), ст. 4 Закону України Про судовий збір , ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік , ст. ст.175, 177, 185, 187, 260, 261 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Смілянської місцевої прокуратури до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Фермерське господарство "Козинець", про стягнення заборгованості з орендної плати за землю, розірвання договорів оренди та повернення земельних ділянок - залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки протягом п`яти днів вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: надати докази того, що позовна заява підписана представником позивача, як особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи та доплатити судовий збір в розмірі 4202,00 грн. (отримувач УК у Шпол.р-н/ Шполянський р-н/ 22030101, код отримувача 38031276, банк отримувача 899998, Казначейство України (ЕАП), р/р отримувача UA 618999980313121206000023552) та надати суду квитанцію, що це підтверджує.
Строк для усунення недоліків обраховувати з урахуванням строку дії карантину, встановленого на території України.
В разі неусунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90163916 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні