441/868/20
2/441/518/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30.06.2020 суддя Городоцького районного суду Львівської області Малахова - Онуфер А.М., вивчивши матеріали позовної заяви Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа Великолюбінська селищна рада Городоцького району Львівської області про виселення, -
в с т а н о в и в :
Релігійна громада Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області в особі представника - адвоката Романко В.Р., звернулася в суд з позовом про виселення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 з квартири АДРЕСА_1 , без надання їм іншого житлового приміщення.
Ухвалою Городоцького районного суду Львівської області від 01.06.2020, позовна заява Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області залишена без руху, як така, що подана в порушення вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, позивачу надано строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали, але не пізніше десяти днів з дня закінчення карантину.
26.06.2020 до суду надійшла заява представника Луків С.С ОСОБА_6 в інтересах Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області про усунення недоліків.
Вивчивши заяву, перевіривши повноваження представника позивача, доходжу наступного висновку.
28.12.2019 набрав чинності Закон України від 18.12.2019 №390-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення .
Частинами першою, третьою статті 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
При цьому, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Отже, наведені вище положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичної особи, як в порядку самопредставництва, так і іншими особами, як представниками.
Для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень) без додаткового уповноваження.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч.1 ст. 60 ЦПК України).
За положеннями ч. 4 і ч. 8 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність". У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Із змісту заяви від 26.06.2020 про усунення недоліків позовної заяви убачається, що така підписана ОСОБА_7 С. ОСОБА_8 , як представником Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області.
Між тим, всупереч вищенаведених норм законодавства, до поданої ОСОБА_9 заяви, не долучено належних і допустимих доказів щодо належного уповноваження її на вчинення будь-яких процесуальних дій в інтересах Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області, у розумінні статті 62 ЦПК України або ж в порядку самопредставництва юридичної особи.
Долучена до заяви копія довіреності від 05.12.2019, засвідчена парохом ОСОБА_10 , не може вважатись документом, що підтверджує повноваження ОСОБА_9 , як представника юридичної особи.
Частиною 5 статті 131-2 Конституції України передбачено, що законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Ураховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування означена справа не належить до перелічених у частині 5 статті 131-2 Конституції України категорій справ, а тому представництво у даній справі повинно здійснюватися адвокатом.
З огляду на вищенаведене, ОСОБА_9 необхідно надати суду документи, що підтверджують її повноваження на представництво Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області, згідно чинного законодавства.
Виходячи з наведеного, на підставі ч.1 ст. 185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху для усунення вищеозначеного недоліку.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
позовну заяву Релігійної громади Римсько-Католицької церкви в смт. Великий Любінь Городоцького району Львівської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа Великолюбінська селищна рада Городоцького району Львівської області про виселення - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення ухвали, але не пізніше десяти днів з дня закінчення карантину.
У випадку невиконання вимог ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
С у д д я : А.М. Малахова - Онуфер
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90168463 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Малахова-Онуфер А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні