Ухвала
від 23.06.2020 по справі 11/б-252(921/326/20)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23 червня 2020 року м. ТернопільСправа № 11/Б-252(921/326/20)

Господарський суд Тернопільської області у складі судді Сидорук А.М.

Розглядається справа

за позовом: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Ім. І.Франка", с. Клебанівка Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30786839 в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Гутнікевича Л.М., 46001, м. Тернопіль, 1, а/с 86

до відповідача: Підволочиської селищної громади села Клебанівка, Шевченкове, 47801, Тернопільська обл.., Підволочиський район, смт. Підволочиськ, вул. Шептицького, 4, ідентифікаційний код 04396294

про визнання права власності на нерухоме майно та зобов`язання вчинити певні дії межах справи № 11/Б-252 про визнання банкрутом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Ім. І.Франка", с. Клебанівка, Підволочиського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код 30786839

Представники сторін в судове засідання не з`явилися

Суть справи: В провадженні господарського суду Тернопільської області знаходиться справа № 11/Б-252 за заявою кредитора Головного управління ДФС у Тернопільській області, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль до боржника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ім. І.Франка» , с. Клебанівка, Підволочиського району, Тернопільської області про визнання банкрутом.

Постановою господарського суду Тернопільської області від 23 жовтня 2003 року боржника сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Ім. І. Франка» , с. Клебанівка Підволочиського району Тернопільської області, код 30786839 - визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 19 листопада 2013 року достроково припинено повноваження ліквідатора сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ім. І.Франка» Суслова Романа Володимировича, Головпоштамт, а/с 544, м. Тернопіль; свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1006 від 01.06.2013 р. та ліквідатором банкрута сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ім. І.Франка» призначено арбітражного керуючого Гутнікевича Любомира Миколайовича, м. Бережани, а/с 32, м. Тернопіль; свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 517 від 12.03.2013 року.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 14.02.2020 продовжено строк ліквідаційної процедури у справі № 11/Б-252 на шість місяців до 14 липня 2020 року.

26.05.2020 від ліквідатора Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ім. І. Франка» - ОСОБА_1 на адресу господарського суду Тернопільської області надійшла Заява про визнання права власності на нерухоме майно та зобов`язання вчинити певні дії в межах справи про банкрутство № 11/Б-252 до Підволочиської селищної громади села Клебанівка, Шевченкове, 47801, Тернопільська обл.., Підволочиський район, смт.Підволочиськ, вул..Шептицького, 4.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 29.05.2020 відстрочено Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Ім. І.Франка" в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Гутнікевича Любомира Миколайовича сплату судового збору до ухвалення рішення у даній справі; прийнято до розгляду позовну заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Ім. І.Франка" в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Гутнікевича Любомира Миколайовича до Підволочиської селищної громади села Клебанівка про визнання права власності на нерухоме майно та зобов`язання вчинити певні дії; призначено у справі підготовче засідання на 23.06.2020 об 11 год. 00 хв.; запропонувано учасникам справи подати/надіслати суду:відповідачу: відзив на позов, оформлений згідно вимог ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; заяви з процесуальних питань (при наявності); позивачу: відповідь на відзив (у разі його отримання ), оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу; заяви з процесуальних питань (при наявності).

Учасники справи явку уповноважених представників в судове засідання 23.06.2020 не забезпечили.

Станом на дату розгляду справи /23.06.2020/ на адресу суду надійшли наступні документи:

- від арбітражного керуючого Гутнікевича Л.М. заява №250/06 від 22.06.2020 заява про розгляд справи за відсутності позивача, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі;

- від відповідача Підволочиської селищної громади села Клебанівка на електронну адресу суду надійшло клопотання № 03-683/09-05 від 23.06.2020 про відкладення розгляду справи.

У своєму клопотанні відповідач зазначає, що не отримав позовну заяву.

Розглянувши дане клопотання, суд зазначає наступне.

Згідно ст.7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Статтею 1 Закону України "Про електронний цифровий підпис" визначено, що електронний цифровий підпис це вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відповідно до ч.2 ст.4 вказаного Закону, електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.

Згідно ч.8 ст. 42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Згідно ч.3 ст.91 ГПК України учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону.

Як слідує з даного клопотання, останнє не підписано (не засвідчено) електронним цифровим підписом її автора, а відтак поданий документ не може вважатися оригіналом електронного документа. Отже, не вбачається можливості ідентифікувати підписувача, оскільки документи надіслані у вигляді файлу, який не скріплено електронним цифровим підписом. Оскільки оригінали документів в паперовій формі судом станом на дату постановлення ухвали не отримано, надіслані електронною поштою без електронного цифрового підпису документи не можуть вважатися офіційними та братися судом до уваги.

Враховуючи те, що клопотання не оформлено належним чином, підстави для його розгляду відсутні.

Разом з тим, суд зазначає, що до позовної заяви № 201/05 від 25.05.2020 позивачем долучено Опис вкладення у цінний лист про направлення Підволочиської селищної громади села Клебанівка, Шевченкове, 47801, Тернопільська обл.., Підволочиський район, смт. Підволочиськ, вул. Шептицького, 4 копії заяви з додатками, який завірений відділенням зв`язку 26.05.2020. Отже матеріали справи містять докази надсилання позивачем на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до ч.1 ст.177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є:

1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;

2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;

3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;

4) вирішення відводів;

5) визначення порядку розгляду справи;

6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 232 ГПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи та оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвали.

Згідно п.7 ч. 2 ст. 182 ГПК України, суд у підготовчому засіданні, зокрема, з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.

Відповідно до вимог ст. 183 ГПК України, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Так, в силу приписів ст..201 ГПК України суд відкладає розгляд справи, зокрема, в зв`язку першою неявкою в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

Розглянувши матеріали справи, враховуючи не явку відповідача та не виконання останнім вимог ухвали суду, суд вважає за необхідне з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб та надання сторонам, передбаченого ст. ст. 7, 13 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, відкласти підготовче засідання згідно ст. 183 ГПК України, в межах строків, передбачених ст. 177, 181 ГПК України.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3,12,20,182,183,234,235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти у справі підготовче засідання на 03 червня 2020 об 10 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14,а, зал судових засідань № 2, 5 поверх.

2. Запропонувати учасникам справи подати/надіслати суду:

Відповідачу: відзив на позов, оформлений згідно вимог ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу; заяви з процесуальних питань (при наявності).

Позивачу: відповідь на відзив (у разі його отримання ), оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу; заяви з процесуальних питань (при наявності).

3. Копію ухвали направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення сторонам у справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя А.М. Сидорук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення23.06.2020
Оприлюднено03.07.2020
Номер документу90176492
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/б-252(921/326/20)

Ухвала від 25.08.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Рішення від 03.08.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 23.06.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 29.05.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні