Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/383/20
провадження №2/624/191/20
УХВАЛА
про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі
смт. Кегичівка 03 липня 2020 року
Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Куст Н.М.,
справа № 624/383/20,
найменування (ім`я) сторін, їх місцезнаходження та місце проживання:
позивач: ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
позивач: ОСОБА_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
відповідач: Кегичівська районна рада Харківської області, ЄДРПОУ 21235368, місцезнаходження: 64003, Харківська область, Кегичівський район, смт Кегичівка, вул. Волошина, 50.
третя особа: Павлівська сільська рада Кегичівського району Харківської області, ЄДРПОУ 04398442, місцезнаходження: 64050, Харківська область, Кегичівський район, с. Павлівка.
третя особа: Сектор державної реєстрації Кегичівської районної державної адміністрації Харківської області, код ЄДРПОУ 41166410, місцезнаходження: 64003, Харківська область, Кегичівський район, смт Кегичівка, вул. Волошина, 50.
третя особа: Кегичівська державна нотаріальна контора, код ЄДРПОУ 02893663, місце знаходження: 64003, Харківська область, Кегичівський район, смт Кегичівка, вул. Волошина, 93г.
вимоги позивача: про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
ВСТАНОВИВ:
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Кегичівської районної ради Харківської області, третя особа: Павлівська сільська рада Кегичівського району Харківської області, Сектор державної реєстрації Кегичівської районної державної адміністрації Харківської області, Кегичівська державна нотаріальна контора Харківської області, в якому просять визнати за ОСОБА_1 право довічного успадковуваного володіння на ? частини земельної ділянки площею - 49,59 га (з яких: ріллі - 41,74 га, кормових угідь - 7,85 га) для ведення селянського фермерського господарства на території Павлівської сільської ради Кегичівського району Харківської області згідно до державного акту на право постійного користування серія ХР №-15-00-000-283 на право довічного успадкованого володіння землею виданого Кегичівською радою народних депутатів Кегичівського району Харківської області на підставі рішення XVI сесії ХХІ скликання від 30 березня 1994 року, який зареєстрований у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №8 розташована на території Павлівської сільської ради Кегичівського району Харківської області в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 та визнати за ОСОБА_2 право довічного успадковуваного володіння на ? частини земельної ділянки площею - 49,59 га (з яких: ріллі-41,74 га, кормових угідь-7,85 га) для ведення селянського фермерського господарства на території Павлівської сільської ради Кегичівського району Харківської області згідно до державного акту на право постійного користування серія ХР № -15-00-000-283 на право довічного успадкованого володіння землею виданого Кегичівською радою народних депутатів Кегичівського району Харківської області на підставі рішення XVI сесії ХХІ скликання від 30 березня 1994 року, який зареєстрований у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №8 розташована на території Павлівської сільської ради Кегичівського району Харківської області в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 . Заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що він позбавлений можливості на даний час оформити у належне користування чи у власність як земельну ділянку, так і свій будинок.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Відповідно до ч. 4 ст.19 ЦПК України встановлено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Враховуючи значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, значний суспільний інтерес справи, суд дійшов висновку про розгляд справи у загальному позовному провадженні.
Таким чином, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 19, 53, 83, 128 ч.5, 178-181, 187, 258-261, 274, 353 ч.1 п.8, 354, п.п. 8, 9, 15.5 ч.1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кегичівської районної ради Кегичівського району Харківської області, третя особа: Павлівська сільська рада Кегичівського району Харківської області, Сектор державної реєстрації Кегичівської районної державної адміністрації Харківської області, Кегичівська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання о 13 год. 30 хв. 30 липня 2020 року в залі судових засідань №3 приміщення Кегичівського районного суду Харківської області.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ст.178 ЦПК України запропонувати відповідачу надати відзив, у якому викласти заперечення проти позову.
Відзив подається протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем (докази подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи); документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.4 ст. 277 ЦПК України відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, може подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст.179 ЦПК України, запропонувати позивачу, подати до суду відповідь на відзив, у якому позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Позивачу подати відповідь на відзив протягом п`яти днів із дня отримання відзиву відповідача.
Копія відповіді на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Відповідно до ч.4 ст.277 ЦПК України відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, може подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. 180 ЦПК України, запропонувати відповідачеві подати до суду, заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Заперечення подати протягом п`яти днів із дня отримання відповіді на відзив позивача.
Відповідно до умов ст.83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Н.М. Куст
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2020 |
Оприлюднено | 06.07.2020 |
Номер документу | 90194060 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні