У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 липня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/589/20
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю. , розглянувши матеріали позовної заяви №11 від 01.07.2020
за позовом: Приватного акціонерного товариства Семенівський райагрохім
вул. Лугова, 21, м. Семенівка, Чернігівська область, 15400
sem25@i.ua
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Сож-Агро АГ
вул. Попудренко, 1, смт. Ріпки, Чернігівська область, 15000
(вул. Попудренко, 23/13, смт. Ріпки, Чернігівська область, 15000
про стягнення 205 985 грн 63 коп.
ВСТАНОВИВ:
Приватним акціонерним товариством Семенівський райагрохім подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Сож-Агро АГ про стягнення 205985 грн 63 коп., а саме: 174 240,00 грн основного боргу, як не сплата за надані послуги з оранки ґрунту на площі 363 га за ціною 480 грн за 1 га обробленого ґрунту, 3 630,00 грн плати за прострочене грошове зобов`язання, 8 712,00 грн штрафу, 19 403,63 грн пені.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору №28/08 від 28.08.2019, щодо своєчасної оплати за надані послуги з оранки ґрунту.
Відповідно до ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, яка встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, зокрема позовна заява повинна містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; 3) обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з положеннями ст. 89, 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи та здійснення управління і обліку. Відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом вносяться до єдиного державного реєстру.
Відповідно до ст. 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань , якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
У ч.2 ст.27 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
З метою дотримання вказаних вимог Господарського процесуального кодексу України судом отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за критерієм пошуку: код ЄДРПОУ 37699465.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження відповідача за позовом є: вул. Попудренко, буд. 1, смт. Ріпки, Чернігівська область, 15000.
Матеріали позову не містять доказів направлення позивачем відповідачу копії позову з додатками за адресою його місцезнаходження згідно з ЄДР - вул. Попудренко, буд. 1, смт. Ріпки, Чернігівська область, 15000, натомість містять докази направлення на іншу, адресу - вулиця Попудренка, 23/13, смт. Ріпки, Чернігівська область, яку відповідач вказує у позовній заяві.
Отже, матеріали позовної заяви не містять доказів направлення позивачем відповідачу копії позову з додатками за адресою його місцезнаходження, що відповідає його державній реєстрації у ЄДР - вул. Попудренко, буд. 1, смт. Ріпки, Чернігівська область, 15000.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження відправлення відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів з дотриманням вимог ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Окрім того, у відповідності до п.2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позивачем не зазначено офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача, не зауважено, що такі відомості йому невідомі.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання: доказів направлення відповідачу за адресою місцезнаходження згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань копії позовної заяви з доданими документами (фіскальний чек та опис вкладення), письмового повідомлення офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача або зазначення, що такі відомості невідомі позивачу.
За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви від №11 від 01.07.2020.
3. Роз`яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2020 |
Оприлюднено | 08.07.2020 |
Номер документу | 90232035 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні