ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
м. Суми
08.07.2020 Справа № 920/681/20
Суддя господарського суду Сумської області Жерьобкіна Є.А., перевіривши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Шостка-тепло (41100, Сумська область, місто Шостка, вулиця Орджонікідзе, будинок 3),
до відповідача Казенного підприємства Шосткинський казенний завод Імпульс (41101, Сумська область, місто Шостка, вулиця Заводська, будинок 41),
про стягнення 272275 грн. 66 коп. заборгованості,
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 272275 грн. 66 коп., в тому числі 255 725 грн 23 коп. заборгованості за спожиту теплоенергію відповідно до укладених між сторонами договорів № 19-ТЕ від 15.10.2007 та № 38-ТЕ від 15.10.2007, 16550 грн. 43 коп. пені.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.07.2020, справу № 920/681/20 призначено до розгляду судді Жерьобкіній Є.А.
На стадії відкриття провадження у справі, з інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Шостка-тепло (41100, Сумська область, місто Шостка, вулиця Орджонікідзе, будинок 3, код ЄДРПОУ 32478934) перебуває в стані припинення. Підстава: за судовим рішенням про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури №7/314-07 від 10.10.2017. Найменування суду: Господарський суд Сумської області.
З інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua/) судом встановлено, що справа № 7/314-07 порушена 11.12.2007 за заявою кредитора ВАТ по газопостачанню та газифікації Сумигаз НАК Нафтогаз України до боржника ТОВ Шостка-Тепло про визнання банкрутом, станом на 08.07.2020 перебуває в провадженні судді Соп`яненко О.Ю. Постановою господарського суду Сумської області від 10.10.2017 боржника ТОВ Шостка-Тепло визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ховріна Ю.А.
Згідно із ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згоду на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
За приписами ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом втратив чинність 21.10.2019, у зв`язку з введенням в дію Кодексу України з процедур банкрутства (ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства).
21 жовтня 2019 року Кодекс України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII набрав чинності.
У пункті 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник ; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи.
Системний аналіз положень законодавства про банкрутство дає підстави для висновку, що з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство, боржник перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Розгляд усіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи. Вказаної правової позиції дотримується Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 лютого 2020 року у справі № 918/335/17 (пп. 50-60).
За таких обставин, майновий спір у даній справі, стороною в якому є боржник у справі про банкрутство, має вирішуватись саме в межах справи №7/314-07 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Шостка-тепло , а не в окремому позовному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 3, 20, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
1. Передати справу № 920/681/20 для розгляду в межах провадження у справі №7/314-07 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Шостка-тепло (41100, Сумська область, місто Шостка, вулиця Орджонікідзе, будинок 3, код ЄДРПОУ 32478934), яка розглядається господарським судом Сумської області (суддя Соп`яненко О.Ю.).
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255- 257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням ч. 4 розділу Х (Прикінцеві положення) та пп. 17.5. п. 17 Розділу XI (Перехідні положення) Кодексу.
Ухвала підписана суддею 08.07.2020
Суддя Є.А. Жерьобкіна
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2020 |
Оприлюднено | 09.07.2020 |
Номер документу | 90256774 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Жерьобкіна Євгенія Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні