Справа № 420/3611/20
УХВАЛА
09 липня 2020 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання повноважного представника позивача - Кулачко Т.М. (вхід.№25732/20 від 06.07.2020р.) щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2020р. у справі №420/3611/20, адміністративний позов ОСОБА_1 , задоволено. Визнано протиправним та скасовано Наказ Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 03.12.2019р. №15-9039/13-19-СГ Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою . Зобов`язано Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 №ЗВ-9300026882019 від 27 жовтня 2019року про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства з кадастровим номером 5125481400:01:003:0463, яка розташована на території Одеської області (Ширяївський район), та, з урахуванням вимог ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, пункту 8 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016року №333, прийняти відповідне рішення у формі наказу. Присуджено до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру в Одеській області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у сумі 840(вісімсот сорок)грн. 80коп.
06.07.2020р. до Одеського окружного адміністративного суду від повноважного представника позивача - Кулачко Т.М. надійшло клопотання вхід.№25732/20) щодо стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру в Одеській області витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 10000грн.
Відповідно до ч.3 ст.252 КАС України додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Таким чином, враховуючи приписи ч.3 ст.252 КАС України, суд дійшов висновку щодо наявності законодавчо передбачених підстав для розгляду заяви повноважного представника позивача - Кулачко Т.М. (вхід.№25732/20 від 06.07.2020р.) про стягнення витрат на професійну правничу допомогу, в порядку письмового провадження.
Зокрема, судом встановлено, що Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2020р. у справі №420/3611/20 відмовлено ОСОБА_1 у компенсації витрат на правову допомогу, оскільки позивачем до матеріалів позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження понесення таких витрат.
Частиною 1 статті 132 КАС України передбачено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно з п.1 ч.3 ст.132 КАС України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до приписів ст.134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною 7 статті 139 КАС України передбачено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Відповідно до статті 143 КАС України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
У випадку, передбаченому частиною третьою цієї статті, суд виносить додаткове рішення в порядку, визначеному статтею 252 цього Кодексу.
Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що умовами прийняття додаткового рішення про відшкодування позивачу судових витрат є наявність поважних причин неможливості надання доказів, що підтверджують розмір витрат на професійну правничу допомогу, зазначення про них у поданій, до закінчення судових дебатів заяві, та подання відповідних доказів протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.
Водночас, судом встановлено, що повноважним представником позивача - Кулачко Т.М. до клопотання (вхід.№25732/20 від 06.07.2020р.) щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу не додано жодних доказів на підтвердження поважності причин, що унеможливлювали надання доказів, котрі підтверджують розмір витрат на професійну правничу допомогу до закінчення судових дебатів, як і не додано обґрунтованої заяви про неможливість надання таких доказів протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, а лише зазначено, що докази будуть подані до закінчення судових дебатів у справі за даним позовом або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду у справі за даним позовом.
Відповідно до ч.1 ст.252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та зважаючи, що у Рішенні Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2020р. у справі №420/3611/20 судом вирішено питання про розподіл судових витрат, суд дійшов висновку щодо відсутності законодавчо передбачених підстав для задоволення клопотання повноважного представника позивача - Кулачко Т.М. (вхід.№25732/20 від 06.07.2020р.) про стягнення витрат на професійну правничу допомогу у сумі 10000грн.
Керуючись 132, 134, 139, 143, 244, 252, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання повноважного представника позивача - Кулачко Т.М. (вхід.№25732/20 від 06.07.2020р.) про стягнення витрат на професійну правничу допомогу, відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2020 |
Оприлюднено | 10.07.2020 |
Номер документу | 90297182 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Харченко Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні