ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
10 липня 2020 року Справа № 915/1960/15(915/832/20)
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю Трейдавтотранс (54031, м. Миколаїв, вул. Електронна, 72-а, код ЄДРПОУ 32754814) в особі ліквідатора Шибко Олександра Леонідовича (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 4/9)
третя особа: Публічне акціонерне товариство Дельта Банк (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36-б) в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Дельта Банк Кадирова В.В.) (01014, м. Київ, вул. Дружби народів, 38, код ЄДРПОУ 34047020)
про: застосування наслідків недійсності правочину
в межах провадження у справі №915/1960/15
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/1960/15 про банкрутство ТОВ Трейдавтотранс .
17.06.2020 ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою від 16.06.2020 до Товариства з обмеженою відповідальністю Трейдавтотранс в особі ліквідатора Шибко О.Л. про застосування наслідків недійсності правочину та стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Трейдавтотранс 142355,46 грн.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.06.2020, справі присвоєно номер 915/832/20 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
За приписами ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Ухвалою суду від 22.06.2020 позовну заяву залишено без руху з підстав недотримання позивачем п.1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, а саме: не додано належних доказів надіслання відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвалу суду від 22.06.2020 позивачем отримано 30.06.2020, про що свідчить рекомендоване поштове повідомлення про вручення поштового відправлення зі штрихкодовим ідентифікатором 54001 40832614.
08.07.2020 позивачем подано до господарського суду супровідним листом від 07.07.2020 клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, докази надіслання відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, з урахуванням усунутих недоліків, судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України, підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні, отже, суд відкриває провадження у даній справі.
Відповідно до ч.ч. 3-5 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи предмет спору дана справа має розглядатись за правилами загального позовного провадження.
Стосовно клопотання позивача про залучення до участі у справі третьої особи суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Клопотання позивача обгрунтовано тим, що ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 02.02.2016 у справі №915/1960/15 затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Трейдавтотранс на загальну суму 3406777,0 грн, в тому числі визнано вимоги Публічного акціонерного товариства Дельта Банк на суму 1011515,0 грн із віднесенням їх окремо до реєстру, як вимоги, що забезпечені заставою майна боржника,
Майном боржника, яке було передано в заставу ПАТ "Дельта Банк" є цілісний майновий комплекс - нежитловий об`єкт, який складається з: літ. Д-1 склад загальною площею 167,0 кв.м, літ.Е-1 склад загальною площею 96,9 кв.м., літ. Ж-1 щитова, літ.З-1 прохідна, загальною площею 10,0 кв.м., літ. М-1, М'-1 адміністративно-виробнича будівля загальною площею 77,0 кв.м., літ.Н-1 котельня, загального площею 17,6 кв.м., літ. О-1 склад механізований загальною площею 860,5 кв.м., літ. П-1 навіс, літ.У-1 вбиральня, літ. Т-1 будівля для ємностей, №2,3,4,8 споруди, №1 покриття, розташована в м.Миколаєві по вул .Електронна буд.72-а.
Ліквідатором здійснений продаж майна банкрута, яке забезпечує вимоги ПАТ "'Дельта Банк" єдиним окремим лотом, до складу майна включено: літ. Д-1 склад загальною площею 167,0 кв.м, літ.Е-1 склад загальною площею 96,9 кв.м., літ. Ж-1 щитова, літ.З-1 прохідна, загальною площею 10,0 кв.м., літ. М-1, М'-1 адміністративно-виробнича будівля загальною площею 77,0 кв.м., літ.Н-1 котельня, загального площею 17,6 кв.м., літ. О-1 склад механізований загальною площею 860,5 кв.м., літ. П-1 навіс, літ.У-1 вбиральня, літ. Т-1 будівля для ємностей, №2,3,4,8 споруди, №1 покриття, розташована в м.Миколаєві по вул .Електронна буд.72-а.
Переможцем з аукціону, який відбувся 11.10.2016, з продажу зазначеного майна визнано ОСОБА_1 .
В подальшому Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 29.11.2018 задоволено апеляційну скаргу ПАТ Дельта Банк , скасовано ухвалу Господарського суду Миколаївської області від 04.09.2018, визнано недійсними результати аукціону проведеного 11.10.2016 з реалізації майна ТОВ Трейдавтотранс .
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що цілісний майновий комплекс, розташований за адресою м. Миколаїв по вул. Електронна, буд. 72-а, який є предметом спору у даній справі, є предметом забезпечення вимог АТ Дельта Банк , а тому суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та залучити Акціонерне товариство Дельта Банк до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, оскільки рішення суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки останнього.
Відповідно до п. 16. Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України №814 від 20.08.2019, АСДС може автоматично формуватися номер провадження судової справи, необхідний для діловодства відповідного суду.
У разі розгляду по суті в межах справ про банкрутство позовних заяв, заяв, такій справі присвоюється єдиний унікальний номер справи про банкрутство та в дужках зазначається єдиний унікальний номер справи. Справи, які передані для розгляду в межах справ про банкрутство з господарського суду або судів інших юрисдикцій, містять єдиний унікальний номер справи про банкрутство та в дужках - єдиний унікальний номер справи, який був визначений раніше.
Таким чином справі слід присвоїти номер №915/1960/15(915/832/20).
Статтею 181 ГПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів ч. ч. 1-2 ст. 120 ГПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
При вирішенні питання про призначення дати судового засідання у справі, судом взято до уваги наступне.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID - 19 від 11.03.2020 №211 на усій території України установлено карантин.
Постановою Кабінету Міністрів України Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 № 239, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та продовжено карантин до 24 квітня 2020 року на усій території України.
Постановою Кабінету Міністрів України Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 № 291, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та продовжено карантин до 11 травня 2020 року на усій території України.
Постановою Кабінету Міністрів України Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 № 343, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , зокрема уряд продовжив карантин до 22 травня 2020 року на усій території України та послабив деякі карантинні обмеження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 № 392 Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів , зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 №500, зокрема уряд установив з 22 травня 2020 року до 31 липня 2020 року із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину , встановленого постановою Кабінету Міністрів України Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID - 19 від 11.03.2020 №211.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30.03.2020 №540-IX (який набрав чинності 02.04.2020) розділ X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України було доповнено частиною 4 такого змісту:
"Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 12, 50, 120, 162-167, 172, 174, 177, 181, 234, 235 ГПК України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду в межах провадження у справі №915/1960/15 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Трейдавтотранс , присвоїти справі номер №915/1960/15(915/832/20) та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3.Продовжити строк підготовчого провадження у справі на строк дії карантину та призначити підготовче засідання у справі на 14 вересня 2020 року о 10:40 .
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Миколаїв, Будинок Рад, вул.Адміральська, 22, поверх 9.
4.Клопотання позивача від 07.07.2020 про залучення до участі у справі третьої особи.
5.Залучити Акціонерне товариство Дельта Банк (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36-Б; поштова адреса: 01014, м. Київ, вул. Дружби народів, 38, код ЄДРПОУ 34047020) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
6.Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання даної ухвали для надання суду доказів надіслання третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами.
7.Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання.
8.Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
9.Запропонувати позивачу, в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
10.Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.
11.Запропонувати третій особі подати до суду пояснення щодо позовних вимог, які мають відповідати вимогам ч. ч. 3-7 ст. 165 та ст. 168 ГПК України, в 5-денний строк з дня отримання позовної заяви.
12.Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст.170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до засідань.
13.На веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
14.Ухвалу направити учасникам справи.
15.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2020 |
Оприлюднено | 10.07.2020 |
Номер документу | 90308827 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні