Рішення
від 10.07.2020 по справі 320/3116/19
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 липня 2020 року справа № 320/3116/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянув у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Київській області про визнання неправомірними дій, скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, вимоги про сплату боргу (недоїмки).

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі також - позивач або ОСОБА_1 ) з позовом до Головного управління ДФС у Київській області (далі також - відповідач або ГУ ДФС у Київській області), в якому позивач, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 14.10.2019 (т.1, а.с.85-93), просить суд:

- визнати неправомірними дії Головного управління ДФС у Київській області щодо винесення вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У в розмірі 103 263,24 грн.;

- скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У в розмірі 103 263,24 грн.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 28.03.2016 №0004931702 щодо суми грошового зобов`язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 340,00 грн.;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 28.03.2016 №0004921702 щодо суми грошового зобов`язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 44491,31 грн.;

- визнати протиправним та скасувати рішення від 28.03.2016 №0004961702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 щодо сплати позивачем суми недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що висновки відповідача про порушення позивачем норм законодавства є безпідставними, спростовуються доказами долученими до матеріалів справи, у зв`язку з чим спірні вимоги, рішення та податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню. Вказує на недотримання відповідачем порядку повідомлення позивача про проведення перевірки, що зумовлює відсутність права на проведення такої.

Стверджує про неправильність вирахування розміру податкових нарахувань позивачу. Зазначає, що позивач здійснював підприємницьку діяльність у сфері консультування з питань комерційної діяльності та керування, надання комбінованих офісних адміністративних послуг, бухгалтерського обліку і аудиту, консультування з питань оподаткування, надання послуг з перекладу та іншої професійної, технічної, наукової діяльності. Вказує, що під час підприємницької діяльності позивачем проводились господарські операції, в результаті чого позивачем крім отримання доходу понесені і витрати. Підтверджує, що згідно з даними бухгалтерського обліку в 2014 році позивач від проведення підприємницької діяльності отримав 277797,10 грн., з яких витрати складають 265636,53 грн., а дохід - 12160,57 грн., що і повинно було використовуватися відповідачем в якості бази оподаткування. В 2015 році позивач не здійснював діяльності, відтак дохід становить 0.

Відповідач позов не визнав, у відзиві на позовну заяву та додаткових поясненнях просить відмовити у задоволенні позовних вимог та вказує, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підтверджені належними доказами, а висновки акта перевірки від 14.03.2016 № 277/1703/3085120079 є законними, обґрунтованими та відповідають вимогам чинного законодавства. За наведених обставин, винесення оскаржуваних позивачем податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та вимог про сплату боргу (недоїмки) є обґрунтованим, та таким що не суперечить нормам законодавства.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.07.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі №320/3116/19, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання у справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.09.2019 здійснено заміну відповідача у справі - Головного управління ДФС у Київській області на правонаступника - Головного управління ДПС у Київській області; витребувано докази у справі від відповідача та продовжено строк проведення підготовчого провадження у справі на 30 календарних днів.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 прийнято до розгляду заяву позивача про зміну підстав позову та збільшення позовних вимог від 14.10.2019.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.11.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду справи по суті у той самий день після закінчення підготовчого судового засідання.

Присутні у судовому засіданні 14.11.2019 позивач та представник відповідача не заперечували проти здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

14 листопада 2019 року позивач та уповноважений представник відповідача подали клопотання про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 3 статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, зважаючи на клопотання позивача та представника відповідача, суд вирішив розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.

Заслухавши пояснення учасників справи, розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 з 06.08.2013 по 19.05.2016 був зареєстрований фізичною особою-підприємцем, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (том 1 а.с. 11-14).

У період з 22.02.2016 по 04.03.2016 Головним управлінням ДФС у Київській області було проведено документальну планову виїзну перевірку ФОП Подгайного М.Є. з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2015.

Результати перевірки оформлені актом від 14.03.2016 № 277/1703/3085120079 (том 1 а.с. 29-40).

В акті перевірки стверджується про порушення ФОП ОСОБА_1 :

- статті 138, пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України, в результаті чого донараховано суму податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 35 593,05 грн., у т.ч. у 2014 році - 35 593,05 грн., у 2015 році - 0,00 грн.;

- підпункту 1 пункту 2 статті 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , в результаті чого ФОП не утримав та не перерахував суму єдиного соціального внеску, яка підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 82 338,59 грн., у тому числі за 2014 рік на суму 82 338,59 грн., за 2015 рік на суму 0,00 грн.;

- підпункту 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 та пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, в результаті чого донарахована штрафна санкція в сумі 340,00 грн.;

- пункту 7 частини 11 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , в результаті чого донарахована штрафна санкція в сумі 340,00 грн.

На підставі висновків акта перевірки, Головним управлінням ДФС у Київській області прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення від 28.03.2016 № 0004921702, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на суму 44 491,31 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 35 593,05 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 8 898,26 грн. (том 1 а.с.19);

- податкове повідомлення-рішення від 28.03.2016 № 0004931702, яким застосовано до ОСОБА_1 штрафну санкцію у розмірі 340,00 грн. за платежем - податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (том 1 а.с.20);

- вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 щодо сплати єдиного внеску у розмірі 82 338,59 грн. (том 1 а.с.74);

- рішення від 28.03.2016 № 0004961702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 20 924,65 грн. (том 1, а.с.73).

Також, відповідно до статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів 01.08.2018 Головним управлінням ДФС у Київській області винесено вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-425821-54, якою контролюючий орган повідомив, що станом на 30.04.2016 заборгованість зі сплати єдиного внеску, штрафу, пені становить 103 263,24 грн. (том 1 а.с.18).

Вважаючи, що вказані податкові повідомлення-рішення, вимоги про сплату боргу (недоїмки), рішення про застосування штрафних санкцій прийнято з порушенням вимог чинного законодавства, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Стосовно податкового повідомлення-рішення від 28.03.2016 № 0004921702, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на суму 44 491,31 грн., із яких за основним платежем у розмірі 35 593,05 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 8 898,26 грн., суд виходить з такого.

Суми податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, були нараховані позивачу контролюючим органом у зв`язку із встановленням контролюючим органом порушення позивачем пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Перевіркою правильності визначення чистого оподатковуваного доходу, який підлягає оподаткуванню, встановлено його заниження за 2014 рік на суму 237 287,00 грн., чим порушено п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями.

В результаті заниження визначення доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності на 237 287,00 грн. ФОП ОСОБА_1 занижено податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 35 593,05 грн., у тому числі за 2014 рік у сумі 35 593,05 грн.

Як встановлено судом, позивач ОСОБА_1 зареєстрований як суб`єкт підприємницької діяльності, в періоді з 01.01.2014 по 31.12.2015 перебував на загальній системі оподаткування шляхом сплати нарахованих авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб від підприємницької діяльності.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (тут і далі - в редакції, чинній на час існування спірних правовідносин). Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, регулюється статтею 177 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 177.1. статті 177 Податкового кодексу України, доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 167.1. статті 167 Податкового кодексу України, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 цього розділу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Згідно з пунктом 177.2. статті 177 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов`язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Згідно з пунктом 177.3. статті 177 Податкового кодексу України для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Згідно з пунктом 177.4. статті 177 Податкового кодексу України до переліку витрат, безпосередньо пов`язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.

Відповідно до пункту 134.1.1. статті 134 Податкового кодексу України у цьому розділі об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.

Згідно з абз.2 п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 р. №996-ХIV (у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин, далі - Закон №996-ХIV).

Відповідно до статті 1 Закону №996-ХIV первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, у той час як під господарською операцією розуміється дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

При цьому за змістом частини 1 статті 9 Закону №996-ХIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону №996-ХIV, первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до пункту 135.1. статті 135 Податкового кодексу України, доходи, що враховуються при обчисленні об`єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до статті 137, на підставі документів, зазначених у пункті 135.2 цієї статті, та складаються з: доходу від операційної діяльності, який визначається відповідно до пункту 135.4 цієї статті; інших доходів, які визначаються відповідно до пункту 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у пункті 135.3 цієї статті та у статті 136 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 135.2. статті 135 Податкового кодексу України, доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 14.1.27 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов`язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

В силу пункту 138.1. статті 138 Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об`єкта оподаткування, складаються із: витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6-138.9, підпунктами 138.10.2-138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті; інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5, 138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу; крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 138.1 пункту 138 статті 138 Податкового кодексу України, витрати операційної діяльності включають: собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об`єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2-140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку; витрати банківських установ, до яких відносяться: процентні витрати за кредитно-депозитними операціями, в тому числі за кореспондентськими рахунками та коштами до запитання, цінними паперами власного обігу; комісійні витрати, в тому числі за кредитно-депозитними операціями, розрахунково-касове обслуговування, інкасацію та перевезення цінностей, операціями з цінними паперами, операціями на валютному ринку, операціями з довірчого управління; від`ємний результат (збиток) від операцій з купівлі/продажу іноземної валюти та банківських металів; від`ємне значення курсових різниць від переоцінки активів та зобов`язань у зв`язку зі зміною офіційного курсу національної валюти до іноземної валюти відповідно до підпункту 153.1.3 пункту 153.1 статті 153 цього Кодексу; ґ) суми страхових резервів, сформованих у порядку, передбаченому статтею 159 цього Кодексу; д) суми коштів (зборів), внесені до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; е) витрати з придбання права вимоги на виконання зобов`язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги (факторинг); є) витрати, пов`язані з реалізацією заставленого майна; ж) інші витрати, прямо пов`язані зі здійсненням банківських операцій та наданням банківських послуг; з) інші витрати, передбачені цим розділом.

Згідно з пунктом 138.2. статті 138 Податкового кодексу України, витрати, які враховуються для визначення об`єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

При цьому відповідно до підпункту 139.1.9. пункту 139.1. статті 139 Податкового кодексу України не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Згідно з пунктом 2.1. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320 (яка була чинною у період дії спірних правовідносин) підприємства (підприємці), які відкрили поточні рахунки в банках і зберігають на цих рахунках свої кошти, здійснюють розрахунки за своїми грошовими зобов`язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі, а також у готівковій формі (з дотриманням чинних обмежень) у порядку, установленому законодавством України.

Зі змісту вказаних правових норм слідує, що підставою для віднесення витрат до складу витрат, які враховуються при визначенні об`єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб, є наявність відповідних розрахункових, платіжних та інших документів, що підтверджують ці витрати.

Основним видом діяльності ФОП ОСОБА_1 в охоплений перевіркою період було консультування з питань комерційної діяльності й керування.

З акта перевірки установлено, що позивач також здійснював діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту, консультування з питань оподаткування, надання комбінованих офісних адміністративних послуг, а також послуг перекладу.

На підтвердження отримання позивачем протягом спірного періоду доходів від здійснення господарської діяльності та понесення витрат господарської діяльності шляхом безготівкового перерахування з/на розрахунковий рахунок: № НОМЕР_1 , відкритий у ПАТ КБ ПриватБанк позивачем долучено до матеріалів справи виписки по особовим рахункам з 01.02.2014 по 31.07.2014 на 20 арк. (том 1 а.с.136-156) та з 01.08.2014 по 31.01.2015 на 18 арк. (том 1 а.с. 118-135), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за березень 2014 року (том 2 а.с.191), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за квітень 2014 року (том 2 а.с.194), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за травень 2014 року (том 2 а.с.215), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за червень 2014 року (том 2 а.с.231), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за липень 2014 року (том 3 а.с.2а-3), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за серпень 2014 року (том 3 а.с.35), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за вересень 2014 року (том 3 а.с.50а), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за жовтень 2014 року (том 3 а.с.70), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за листопад 2014 року (том 3 а.с.81), звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 ФОП за грудень 2014 року (том 3 а.с.94).

Так, відповідно до банківських виписок та звітів про дебетові та кредитові операції по рахунку ФОП ОСОБА_1 сума доходу, отриманого фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 в 2014 році від проведення господарської діяльності складає 277 797,10 грн. Суд зауважує, що вказана сума не підтверджується, а саме є більшою зазначеній контролюючим органом в акті перевірки (237 287,00 грн.) на величину 40 510,00 грн.

Натомість, сума витрат, пов`язаних з проведенням господарської діяльності, яку поніс фізична особа-підприємець ОСОБА_1 в 2014 році складає 265 636,53 грн.

Відтак, сума чистого доходу, отриманого фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 в 2014 році складає 12 160,57 грн. (277 797,10-265 636,53).

Таким чином, висновки контролюючого органу про заниження позивачем суми чистого оподатковуваного доходу на 237 287,00 грн. ФОП ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження на суму 12 160,57 грн., відповідно висновок контролюючого органу про заниження податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 35 593,05 грн., у тому числі за 2014 рік у сумі 35 593,05 грн. знайшов своє підтвердження на суму 1 824,08 грн.

Суд зазначає, що фактичною підставою для висновку контролюючого органу про порушення ФОП ОСОБА_1 податкового законодавства слугувало саме ненадання позивачем первинних документів, пов`язаних з його підприємницькою діяльністю, з приводу чого суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1. статті 44 Податкового кодексу України.

У силу положень підпункту 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов`язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

У свою чергу підпунктом 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків зобов`язані подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов`язаних із визначенням об`єктів оподаткування (податкових зобов`язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов`язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов`язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.

Наведене кореспондується з приписами пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України, у силу яких платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Правові наслідки невиконання платником податків обов`язку надати на законний запит контролюючого органу документи, на підставі яких сформовані податкові зобов`язання, визначено статтею 44 Податкового кодексу України.

Пунктом 44.6 вказаної статті встановлено, що у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам органу державної податкової служби, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Отже, ненадання до перевірки документів, на підставі яких сформовані показники податкової звітності, є підставою вважати, що вони були відсутні у платника податків.

При цьому, згідно з пунктом 85.6 статті 85 Податкового кодексу України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Отже, відмова платника податків виконати обов`язок в частині надання на запит документів, які підтверджують показники податкової звітності, має бути задокументована відповідним актом. Самого лише твердження працівника контролюючого органу в акті перевірки, що платник податків відмовився або не надав документів, що стали підставою для формування податкових зобов`язань, недостатньо для застосування правових насідків, передбачених пунктом 44.6 статті 44 Податкового кодексу України.

Викладені висновки також узгоджуються з положеннями Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.03.2013 №395, зареєстрованим Міністерстві юстиції України 12.04.2013 за № 607/23139 (далі - Порядок №395).

Відповідно до пункту 1.4 Порядку №395, результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.

Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Пунктом 2.3.2.2 Порядку №395 визначено, що у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі органу державної податкової служби така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати, факт про складання такого акта відображається в акті документальної перевірки.

Таким чином, належним доказом ненадання платником податків до перевірки витребуваних документів є акт довільної форми, складений посадовою (службовою) особою контролюючого органу.

Відповідачем, попри наявні в акті перевірки твердження про ненадання на запит контролюючого органу запитуваних документів, акта про відмову надати копії (оригіналів) первинних документів не складено, що свідчить про недоведеність висновку про відсутність у ФОП ОСОБА_1 таких документів.

Натомість, позивачем на підтвердження реальності отримання доходів у розмірі 277 797,10 грн., пов`язаних із наданням консультаційних послуг та послуг перекладу, надано суду акт приймання-передачі наданих послуг від 17.10.2014 на суму 1600,00 грн. (том 1 а.с.157), рахунок-фактуру від 09.10.2014 №09-10-2014 на суму 1600,00 грн. (том 1 а.с.158), акт приймання-передачі наданих послуг від 21.10.2014 на суму 4700,00 грн. (том 1 а.с.159), рахунок-фактуру від 21.10.2014 №21-10-2014 на суму 4700,00 грн. (том 1 а.с.160), платіжне доручення від 21.10.2014 № 355 на суму 4700,00 грн. (том 1 а.с.161), договір про надання послуг перекладу № 03-14 від 17.09.2014 (том 1 а.с.162), акт приймання-передачі наданих послуг №1 до договору про надання послуг перекладу № 03-14 від 17.09.2014 на суму 6800,00 грн. (том 1 а.с.163), рахунок-фактуру від 17.09.2014 № 17-09-2014 на суму 6800,00 грн. (том 1 а.с.164), договір про надання консультаційних послуг №02-14 від 01.07.2014 (том 1 а.с.165-167), рахунок фактуру від 18.07.2014 № 18-07-14/2 на суму 1900,00 грн. (том 1 а.с.168), акт приймання-передачі наданих послуг №1 до договору про надання послуг перекладу № 02-14 від 01.07.2014 на суму 1900,00 грн. (том 1 а.с.169), рахунок-фактуру від 01.08.2014 №01-08-14 на суму 8200,00 грн. (том 1 а.с.170), акт приймання-передачі наданих послуг №2 до договору про надання консультаційних послуг № 02-14 від 01.07.2014 на суму 8200,00 грн. (том 1 а.с.171), рахунок-фактуру від 31.08.2014 № 31-08-14 на суму 3800,00 грн. (том 1 а.с.172), акт приймання-передачі наданих послуг №3 до договору про надання консультаційних послуг № 02-14 від 01.07.2014 на суму 3800,00 грн. (том 1 а.с.173), рахунок-фактуру від 18.09.2014 № 18-09-14 на суму 1000,00 грн. (том 1 а.с.174), акт приймання-передачі наданих послуг №4 до договору про надання консультаційних послуг № 02-14 від 01.07.2014 на суму 1000,00 грн. (том 1 а.с.175), рахунок-фактуру від 05.11.2014 № 05-11-14 на суму 2200,00 грн. (том 1 а.с.176), акт приймання-передачі наданих послуг №5 до договору про надання консультаційних послуг № 02-14 від 01.07.2014 на суму 2200,00 грн. (том 1 а.с.177), рахунок-фактуру від 17.11.2014 № 17-11-14 на суму 4000,00 грн. (том 1 а.с.178), акт приймання-передачі наданих послуг №6 до договору про надання консультаційних послуг № 02-14 від 01.07.2014 на суму 4000,00 грн. (том 1 а.с.179), рахунок-фактуру від 30.12.2014 № 30-12-14 на суму 2470,00 грн. (том 1 а.с.180), акт приймання-передачі наданих послуг №7 до договору про надання консультаційних послуг № 02-14 від 01.07.2014 на суму 2470,00 грн. (том 1 а.с.181), договір про надання консультаційних послуг №02-09-13 від 02.09.2013 (том 1 а.с.182-187), рахунок-фактуру від 09.09.2013 № 09-09-13 на суму 3000,00 грн. (том 1 а.с.188), акт приймання-передачі наданих послуг №1 до договору про надання консультаційних послуг № 02-09-13 від 02.09.2013 на суму 3000,00 грн. (том 1 а.с.189), договір про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 (том 1 а.с.190-195), рахунок-фактуру від 28.03.2014 № 28-03-14 на суму 550,00 грн. (том 1 а.с.196), акт приймання-передачі наданих послуг №1 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 550,00 грн. (том 1 а.с.197), рахунок-фактуру від 01.04.2014 № 01-04-14 на суму 2500,00 грн. (том 1 а.с.198), акт приймання-передачі наданих послуг №2 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2500,00 грн. (том 1 а.с.199), рахунок-фактуру від 01.04.2014 № 04-04-14 на суму 3100,00 грн. (том 1 а.с.200), акт приймання-передачі наданих послуг №3 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 31000,00 грн. (том 1 а.с.201), рахунок-фактуру від 07.04.2014 № 07-04-14 на суму 1800,00 грн. (том 1 а.с.202), акт приймання-передачі наданих послуг №4 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1800,00 грн. (том 1 а.с.203), рахунок-фактуру від 11.04.2014 № 11-04-14 на суму 2420,00 грн. (том 1 а.с.204), акт приймання-передачі наданих послуг №5 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2420,00 грн. (том 1 а.с.205), рахунок-фактуру від 14.04.2014 № 14-04-14 на суму 2500,00 грн. (том 1 а.с.206), акт приймання-передачі наданих послуг №6 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2500,00 грн. (том 1 а.с.207), рахунок-фактуру від 15.04.2014 № 15-04-14 на суму 1360,00 грн. (том 1 а.с.208), акт приймання-передачі наданих послуг №7 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1360,00 грн. (том 1 а.с.209), рахунок-фактуру від 17.04.2014 № 17-04-14 на суму 1850,00 грн. (том 1 а.с.210), акт приймання-передачі наданих послуг №8 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1850,00 грн. (том 1 а.с.211), рахунок-фактуру від 24.04.2014 № 24-04-14 на суму 1316,00 грн. (том 1 а.с.212), акт приймання-передачі наданих послуг №9 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1316,00 грн. (том 1 а.с.213), рахунок-фактуру від 25.04.2014 № 25-04-14 на суму 316,00 грн. (том 1 а.с.214), акт приймання-передачі наданих послуг №10 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 316,00 грн. (том 1 а.с.215), рахунок-фактуру від 28.04.2014 № 28-04-14 на суму 550,00 грн. (том 1 а.с.216), рахунок-фактуру від 28.04.2014 № 28-04-14/2 на суму 215,00 грн. (том 1 а.с.217), акт приймання-передачі наданих послуг №11 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 765,00 грн. (том 1 а.с.218), рахунок-фактуру від 29.04.2014 № 29-04-14 на суму 1000,00 грн. (том 1 а.с.219), акт приймання-передачі наданих послуг №12 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1000,00 грн. (том 1 а.с.220), рахунок-фактуру від 05.05.2014 № 05-05-14 на суму 870,00 грн. (том 1 а.с.221), акт приймання-передачі наданих послуг №13 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 870,00 грн. (том 1 а.с.222), рахунок-фактуру від 08.05.2014 № 08-05-14 на суму 3700,00 грн. (том 1 а.с.223), акт приймання-передачі наданих послуг №14 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 3700,00 грн. (том 1 а.с.224), рахунок-фактуру від 12.05.2014 № 12-05-14 на суму 2316,00 грн. (том 1 а.с.225), акт приймання-передачі наданих послуг №15 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2316,00 грн. (том 1 а.с.226), рахунок-фактуру від 13.05.2014 № 13-05-14 на суму 2300,00 грн. (том 1 а.с.227), рахунок-фактуру від 13.05.2014 № 13-05-14/2 на суму 1580,00 грн. (том 1 а.с.228), акт приймання-передачі наданих послуг №16 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 3880,00 грн. (том 1 а.с.229), рахунок-фактуру від 14.05.2014 № 14-05-14 на суму 420,00 грн. (том 1 а.с.230), акт приймання-передачі наданих послуг №17 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 420,00 грн. (том 1 а.с.231), рахунок-фактуру від 15.05.2014 № 15-05-14 на суму 420,00 грн. (том 1 а.с.232), акт приймання-передачі наданих послуг №18 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 420,00 грн. (том 1 а.с.233), рахунок-фактуру від 16.05.2014 № 16-05-14 на суму 900,00 грн. (том 1 а.с.234), рахунок-фактуру від 16.05.2014 № 16-05-14 на суму 1370,00 грн. (том 1 а.с.235), акт приймання-передачі наданих послуг №19 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2270,00 грн. (том 1 а.с.236), рахунок-фактуру від 19.05.2014 № 19-05-14 на суму 550,00 грн. (том 1 а.с.237), акт приймання-передачі наданих послуг №20 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 550,00 грн. (том 1 а.с.238), рахунок-фактуру від 20.05.2014 № 20-05-14 на суму 2135,00 грн. (том 1 а.с.239), акт приймання-передачі наданих послуг №21 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2135,00 грн. (том 1 а.с.240), рахунок-фактуру від 20.05.2014 № 20-05-14/14 на суму 530,00 грн. (том 1 а.с.241), акт приймання-передачі наданих послуг №22 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 530,00 грн. (том 1 а.с.242), рахунок-фактуру від 21.05.2014 № 21-05-14 на суму 635,00 грн. (том 1 а.с.243), акт приймання-передачі наданих послуг №23 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 635,00 грн. (том 1 а.с.244), рахунок-фактуру від 22.05.2014 № 22-05-14 на суму 1085,00 грн. (том 1 а.с.245), акт приймання-передачі наданих послуг №24 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1085,00 грн. (том 1 а.с.246), рахунок-фактуру від 23.05.2014 № 23-05-14 на суму 1690,00 грн. (том 1 а.с.247), акт приймання-передачі наданих послуг №25 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1690,00 грн. (том 1 а.с.248), рахунок-фактуру від 26.05.2014 № 26-05-14 на суму 370,00 грн. (том 1 а.с.249), акт приймання-передачі наданих послуг №26 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 370,00 грн. (том 1 а.с.250), акт приймання-передачі наданих послуг № 27 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 800,00 грн. (том 2 а.с.2), рахунок-фактуру від 27.05.2014 № 27-05-14 на суму 800,00 грн. (том 2 а.с.1), акт приймання-передачі наданих послуг № 28 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 (том 2 а.с.6), рахунок-фактуру від 30.05.2014 № 30-05-14 на суму 3400,00 грн. (том 2 а.с.3), рахунок фактуру від 30.05.2014 № 30-05-14/2 на суму 480,00 грн. (том 2 а.с.4), рахунок фактуру від 30.05.2014 № 30-05-14/3 на суму 300,00 грн. (том 2 а.с.5), акт приймання-передачі наданих послуг № 29 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 265,00 грн. (том 2 а.с.8), рахунок-фактуру від 02.06.2014 № 30-05-14 на суму 265,00 грн. (том 2 а.с.7), акт приймання-передачі наданих послуг № 30 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 5250,00 грн. (том 2 а.с.10), рахунок-фактуру від 03.06.2014 № 03-06-14 на суму 5250,00 грн. (том 2 а.с.9), акт приймання-передачі наданих послуг № 31 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2215,00 грн. (том 2 а.с.12), рахунок-фактуру від 05.06.2014 № 05-06-14 на суму 2215,00 грн. (том 2 а.с.11), акт приймання-передачі наданих послуг № 32 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1430,00 грн. (том 2 а.с.14), рахунок-фактуру від 06.06.2014 № 06-06-14 на суму 1430,00 грн. (том 2 а.с.13), акт приймання-передачі наданих послуг № 33 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2190,00 грн. (том 2 а.с.16), рахунок-фактуру від 10.06.2014 № 10-06-14 на суму 2190,00 грн. (том 2 а.с.15), акт приймання-передачі наданих послуг № 34 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1180,00 грн. (том 2 а.с.19), рахунок-фактуру від 11.06.2014 № 11-06-14/2 на суму 475,00 грн. (том 2 а.с.17), рахунок-фактуру від 11.06.2014 № 11-06-14 на суму 705,00 грн. (том 2 а.с.18), акт приймання-передачі наданих послуг № 35 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1890,00 грн. (том 2 а.с.21), рахунок-фактуру від 12.06.2014 № 12-06-14 на суму 1890,00 грн. (том 2 а.с.20), акт приймання-передачі наданих послуг № 36 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 8631,00 грн. (том 2 а.с.26), рахунок-фактуру від 13.06.2014 № 13-06-14 на суму 6900,00 грн. (том 2 а.с.22), рахунок-фактуру від 13.06.2014 № 13-06-14/2 на суму 1100,00 грн. (том 2 а.с.23), рахунок-фактуру від 13.06.2014 № 13-06-14/3 на суму 526,00 грн. (том 2 а.с.24), рахунок-фактуру від 13.06.2014 № 13-06-14/4 на суму 105,00 грн. (том 2 а.с.25), акт приймання-передачі наданих послуг № 37 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.28), рахунок-фактуру від 16.06.2014 № 16-06-14 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.27), акт приймання-передачі наданих послуг № 38 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.30), рахунок-фактуру від 17.06.2014 № 17-06-14 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.20), акт приймання-передачі наданих послуг № 39 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1422,00 грн. (том 2 а.с.32), рахунок-фактуру від 19.06.2014 № 19-06-14 на суму 1422,00 грн. (том 2 а.с.20), акт приймання-передачі наданих послуг № 40 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 263,00 грн. (том 2 а.с.34), рахунок-фактуру від 20.06.2014 № 20-06-14 на суму 263,00 грн. (том 2 а.с.33), акт приймання-передачі наданих послуг № 41 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1740,00 грн. (том 2 а.с.36), рахунок-фактуру від 24.06.2014 № 24-06-14 на суму 1740,00 грн. (том 2 а.с.35), акт приймання-передачі наданих послуг № 42 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.38), рахунок-фактуру від 25.06.2014 № 25-06-14 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.37), акт приймання-передачі наданих послуг № 43 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 6740,00 грн. (том 2 а.с.40), рахунок-фактуру від 26.06.2014 № 26-06-14 на суму 6740,00 грн. (том 2 а.с.39), акт приймання-передачі наданих послуг № 44 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1635,00 грн. (том 2 а.с.42), рахунок-фактуру від 27.06.2014 № 27-06-14 на суму 1635,00 грн. (том 2 а.с.41), акт приймання-передачі наданих послуг № 45 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2200,00 грн. (том 2 а.с.45), рахунок-фактуру від 01.07.2014 № 01-07-14 на суму 1780,00 грн. (том 2 а.с.46), рахунок-фактуру від 01.07.2014 № 01-07-14 на суму 420,00 грн. (том 2 а.с.44), акт приймання-передачі наданих послуг № 46 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 4580,00 грн. (том 2 а.с.47), рахунок-фактуру від 02.07.2014 № 02-07-14 на суму 4580,00 грн. (том 2 а.с.46), акт приймання-передачі наданих послуг № 50 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 7370,00 грн. (том 2 а.с.49), рахунок-фактуру від 02.07.2014 № 02-07-14 на суму 7370,00 грн. (том 2 а.с.48), акт приймання-передачі наданих послуг № 48 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1790,00 грн. (том 2 а.с.51), рахунок-фактуру від 03.07.2014 № 03-07-14 на суму 1790,00 грн. (том 2 а.с.50), акт приймання-передачі наданих послуг № 49 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2200,00 грн. (том 2 а.с.53), рахунок-фактуру від 04.07.2014 № 04-07-14 на суму 3680,00 грн. (том 2 а.с.52), акт приймання-передачі наданих послуг № 50 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 8000,00 грн. (том 2 а.с.55), рахунок-фактуру від 08.07.2014 № 08-07-14 на суму 15900,00 грн. (том 2 а.с.54), акт приймання-передачі наданих послуг № 51 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 7900,00 грн. (том 2 а.с.56), акт приймання-передачі наданих послуг № 52 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2100,00 грн. (том 2 а.с.58), рахунок-фактуру від 09.07.2014 № 09-07-14 на суму 2100,00 грн. (том 2 а.с.57), акт приймання-передачі наданих послуг № 53 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2737,00 грн. (том 2 а.с.60), рахунок-фактуру від 14.07.2014 № 14-07-14 на суму 2737,00 грн. (том 2 а.с.59), акт приймання-передачі наданих послуг № 54 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.62), рахунок-фактуру від 15.07.2014 № 15-07-14 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.54), акт приймання-передачі наданих послуг № 55 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 8000,00 грн. (том 2 а.с.65), рахунок-фактуру від 17.07.2014 № 17-07-14/2 на суму 630,00 грн. (том 2 а.с.63), рахунок-фактуру від 17.07.2014 № 17-07-14 на суму 2210,00 грн. (том 2 а.с.64), акт приймання-передачі наданих послуг № 56 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 7158,00 грн. (том 2 а.с.67), рахунок-фактуру від 18.07.2014 № 18-07-14 на суму 7158,00 грн. (том 2 а.с.66), акт приймання-передачі наданих послуг № 57 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1790,00 грн. (том 2 а.с.69), рахунок-фактуру від 22.07.2014 № 22-07-14 на суму 1790,00 грн. (том 2 а.с.68), акт приймання-передачі наданих послуг № 58 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 5600,00 грн. (том 2 а.с.71), рахунок-фактуру від 23.07.2014 № 23-07-14 на суму 5600,00 грн. (том 2 а.с.70), акт приймання-передачі наданих послуг № 59 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.73), рахунок-фактуру від 24.07.2014 № 24-07-14 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.72), акт приймання-передачі наданих послуг № 60 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1905,00 грн. (том 2 а.с.75), рахунок-фактуру від 28.07.2014 № 28-07-14 на суму 1905,00 грн. (том 2 а.с.74), акт приймання-передачі наданих послуг № 61 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1950,00 грн. (том 2 а.с.77), рахунок-фактуру від 29.07.2014 № 29-07-14 на суму 1950,00 грн. (том 2 а.с.76), акт приймання-передачі наданих послуг № 62 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2632,00 грн. (том 2 а.с.79), рахунок-фактуру від 04.08.2014 № 04-08-14 на суму 2632,00 грн. (том 2 а.с.78), акт приймання-передачі наданих послуг № 63 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 8110,00 грн. (том 2 а.с.81), рахунок-фактуру від 15.08.2014 № 15-08-14 на суму 8110,00 грн. (том 2 а.с.80), акт приймання-передачі наданих послуг № 64 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 6316,00 грн. (том 2 а.с.83), рахунок-фактуру від 18.08.2014 № 18-08-14 на суму 6316,00 грн. (том 2 а.с.82), акт приймання-передачі наданих послуг № 65 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2633,00 грн. (том 2 а.с.86), рахунок-фактуру від 19.08.2014 № 19-08-14 на суму 2211,00 грн. (том 2 а.с.84), рахунок-фактуру від 19.08.2014 № 19-08-14/2 на суму 422,00 грн. (том 2 а.с.85), акт приймання-передачі наданих послуг № 66 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 6317,00 грн. (том 2 а.с.89), рахунок-фактуру від 20.08.2014 № 20-08-14 на суму 2106,00 грн. (том 2 а.с.87), рахунок-фактуру від 20.08.2014 № 20-08-14/2 на суму 4211,00 грн. (том 2 а.с.88), акт приймання-передачі наданих послуг № 67 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2950,00 грн. (том 2 а.с.91), рахунок-фактуру від 22.08.2014 № 22-08-14 на суму 2950,00 грн. (том 2 а.с.90), акт приймання-передачі наданих послуг № 68 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1369,00 грн. (том 2 а.с.93), рахунок-фактуру від 26.08.2014 № 26-08-14 на суму 1369,00 грн. (том 2 а.с.92), акт приймання-передачі наданих послуг № 69 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 3158,00 грн. (том 2 а.с.95), рахунок-фактуру від 28.08.2014 № 28-08-14 на суму 3158,00 грн. (том 2 а.с.94), акт приймання-передачі наданих послуг № 70 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 4316,00 грн. (том 2 а.с.97), рахунок-фактуру від 29.08.2014 № 29-08-14 на суму 4316,00 грн. (том 2 а.с.96), акт приймання-передачі наданих послуг № 71 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 422,00 грн. (том 2 а.с.99), рахунок-фактуру від 01.09.2014 № 01-09-14 на суму 422,00 грн. (том 2 а.с.80), акт приймання-передачі наданих послуг № 72 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2843,00 грн. (том 2 а.с.101), рахунок-фактуру від 03.09.2014 № 03-09-14 на суму 2843,00 грн. (том 2 а.с.100), акт приймання-передачі наданих послуг № 73 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 632,00 грн. (том 2 а.с.103), рахунок-фактуру від 04.09.2014 № 04-09-14 на суму 632,00 грн. (том 2 а.с.102), акт приймання-передачі наданих послуг № 74 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1369,00 грн. (том 2 а.с.105), рахунок-фактуру від 12.09.2014 № 12-09-14 на суму 1369,00 грн. (том 2 а.с.104), акт приймання-передачі наданих послуг № 75 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1791,00 грн. (том 2 а.с.108), рахунок-фактуру від 15.09.2014 № 12-09-14 на суму 948,00 грн. (том 2 а.с.106), рахунок-фактуру від 15.09.2014 № 12-09-14/14 на суму 843,00 грн. (том 2 а.с.107), акт приймання-передачі наданих послуг № 76 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 969,00 грн. (том 2 а.с.111), рахунок-фактуру від 16.09.2014 № 16-09-14 на суму 737,00 грн. (том 2 а.с.109), рахунок-фактуру від 16.09.2014 № 16-09-14/2 на суму 232,00 грн. (том 2 а.с.110), акт приймання-передачі наданих послуг № 77 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1264,00 грн. (том 2 а.с.113), рахунок-фактуру від 17.09.2014 № 17-09-14 на суму 1264,00 грн. (том 2 а.с.112), акт приймання-передачі наданих послуг № 78 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 737,00 грн. (том 2 а.с.115), рахунок-фактуру від 18.09.2014 № 18-09-14 на суму 737,00 грн. (том 2 а.с.114), акт приймання-передачі наданих послуг № 79 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2633,00 грн. (том 2 а.с.118), рахунок-фактуру від 19.09.2014 № 19-09-14 на суму 2106,00 грн. (том 2 а.с.116), рахунок-фактуру від 19.09.2014 № 19-09-14/2 на суму 527,00 грн. (том 2 а.с.116), акт приймання-передачі наданих послуг № 80 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1158,00 грн. (том 2 а.с.120), рахунок-фактуру від 22.09.2014 № 22-09-14 на суму 1158,00 грн. (том 2 а.с.119), акт приймання-передачі наданих послуг № 81 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 737,00 грн. (том 2 а.с.122), рахунок-фактуру від 23.09.2014 № 23-09-14 на суму 527,00 грн. (том 2 а.с.121), акт приймання-передачі наданих послуг № 82 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 3158,00 грн. (том 2 а.с.124), рахунок-фактуру від 03.10.2014 № 18-09-14 на суму 3158,00 грн. (том 2 а.с.123), акт приймання-передачі наданих послуг № 83 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 843,00 грн. (том 2 а.с.126), рахунок-фактуру від 10.10.2014 № 10-10-14 на суму 843,00 грн. (том 2 а.с.125), акт приймання-передачі наданих послуг № 84 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2211,00 грн. (том 2 а.с.128), рахунок-фактуру від 17.10.2014 № 17-10-14 на суму 2211,00 грн. (том 2 а.с.127), акт приймання-передачі наданих послуг № 85 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1264,00 грн. (том 2 а.с.130), рахунок-фактуру від 20.10.2014 № 20-10-14 на суму 1264,00 грн. (том 2 а.с.129), акт приймання-передачі наданих послуг № 86 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 632,00 грн. (том 2 а.с.132), рахунок-фактуру від 21.10.2014 № 21-10-14 на суму 632,00 грн. (том 2 а.с.131), акт приймання-передачі наданих послуг № 87 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 474,00 грн. (том 2 а.с.134), рахунок-фактуру від 22.10.2014 № 22-10-14 на суму 474,00 грн. (том 2 а.с.133), акт приймання-передачі наданих послуг № 88 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2105,00 грн. (том 2 а.с.136), рахунок-фактуру від 23.10.2014 № 23-10-14 на суму 2105,00 грн. (том 2 а.с.135), акт приймання-передачі наданих послуг № 89 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.138), рахунок-фактуру від 24.10.2014 № 24-10-14 на суму 2000,00 грн. (том 2 а.с.137), акт приймання-передачі наданих послуг № 90 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1900,00 грн. (том 2 а.с.140), рахунок-фактуру від 28.10.2014 № 28-10-14 на суму 1900,00 грн. (том 2 а.с.139), акт приймання-передачі наданих послуг № 91 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2316,00 грн. (том 2 а.с.142), рахунок-фактуру від 30.10.2014 № 30-10-14 на суму 2316,00 грн. (том 2 а.с.141), акт приймання-передачі наданих послуг № 92 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 2632,00 грн. (том 2 а.с.144), рахунок-фактуру від 13.11.2014 № 13-11-14 на суму 2632,00 грн. (том 2 а.с.143), акт приймання-передачі наданих послуг № 93 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1790,00 грн. (том 2 а.с.147), рахунок-фактуру від 14.11.2014 № 14-11-14 на суму 737,00 грн. (том 2 а.с.145), рахунок-фактуру від 14.11.2014 № 14-11-14/2 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.146), акт приймання-передачі наданих послуг № 94 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 664,00 грн. (том 2 а.с.149), рахунок-фактуру від 17.11.2014 № 17-11-14 на суму 664,00 грн. (том 2 а.с.148), акт приймання-передачі наданих послуг № 95 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 369,00 грн. (том 2 а.с.151), рахунок-фактуру від 18.11.2014 № 18-11-14 на суму 369,00 грн. (том 2 а.с.150), акт приймання-передачі наданих послуг № 96 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 316,00 грн. (том 2 а.с.153), рахунок-фактуру від 19.11.2014 № 19-11-14 на суму 316,00 грн. (том 2 а.с.152), акт приймання-передачі наданих послуг № 97 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.155), рахунок-фактуру від 21.11.2014 № 21-11-14 на суму 1053,00 грн. (том 2 а.с.154), акт приймання-передачі наданих послуг № 98 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 422,00 грн. (том 2 а.с.157), рахунок-фактуру від 24.11.2014 № 24-11-14 на суму 422,00 грн. (том 2 а.с.145), акт приймання-передачі наданих послуг № 99 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 969,00 грн. (том 2 а.с.159), рахунок-фактуру від 25.11.2014 № 25-11-14 на суму 969,00 грн. (том 2 а.с.158), акт приймання-передачі наданих послуг № 100 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 843,00 грн. (том 2 а.с.161), рахунок-фактуру від 26.11.2014 № 26-11-14 на суму 843,00 грн. (том 2 а.с.160), акт приймання-передачі наданих послуг № 101 до договору про надання консультаційних послуг № 01-14 від 28.03.2014 на суму 895,00 грн. (том 2 а.с.163), рахунок-фактуру від 01.12.2014 № 01-12-14 на суму 895,00 грн. (том 2 а.с.162).

На підтвердження реальності понесення витрат у розмірі 265 636,53, грн. пов`язаних із здійсненням господарської діяльності позивачем надано суду договір на просування та розкрутку сайту №23 від 01.03.2014 (том 3 а.с.189, також зворотній бік), акт виконаних робіт № 1 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 на суму 500,00 грн. (том 3 а.с.193), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 28.04.2014 № 23-28-04 на суму 200,00 грн. (том 3 а.с.197), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 18.04.2014 № 23-18-04 на суму 1800,00 грн. (том 3 а.с.198), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 11.04.2014 № 23-17-04 на суму 1300,00 грн. (том 3 а.с.200), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 15.04.2014 № 23-15-04 на суму 2400,00 грн. (том 3 а.с.202), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 11.04.2014 № 23-11-04 на суму 2300,00 грн. (том 3 а.с.204), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 07.04.2014 № 23-07-04 на суму 1700,00 грн. (том 3 а.с.206), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 04.04.2014 № 23-04-04 на суму 3100,00 грн. (том 3 а.с.198), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.04.2014 № 23-01-04 на суму 2500,00 грн. (том 3 а.с.210), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 14.04.2014 № 23-14-04 на суму 50,00 грн. (том 3 а.с.198), акт виконаних робіт № 2 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 на суму 17050,00 грн. (том 3 а.с.214), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 05.05.2014 № 23-05-04 на суму 800,00 грн. (том 3 а.с.215а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 12.05.2014 № 23-12-05 на суму 3600,00 грн. (том 3 а.с.206), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 13.05.2014 № 23-13-05 на суму 1739,74 грн. (том 3 а.с.217а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 13.05.2014 № 23-13-05 на суму 2200,00 грн. (том 3 а.с.219а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 14.05.2014 № 23-14-05 на суму 2200,00 грн. (том 3 а.с.220а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 16.05.2014 № 23-16-05 на суму 2270,00 грн. (том 3 а.с.221а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 19.05.2014 № 23-19-05 на суму 970,00 грн. (том 3 а.с.222а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.05.2014 № 23-20-05 на суму 2135,00 грн. (том 3 а.с.223а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.05.2014 № 23-20-05 на суму 530,00 грн. (том 3 а.с.224а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 21.05.2014 № 23-21-05 на суму 635,00 грн. (том 3 а.с.225а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 23.05.2014 № 23-23-05 на суму 1739,74 грн. (том 3 а.с.226а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 22.05.2014 № 23-22-05 на суму 1085,00 грн. (том 3 а.с.227а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 30.05.2014 № 23-30-05 на суму 3400,00 грн. (том 3 а.с.228а), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 30.05.2014 № 23-30-05 на суму 480,00 грн. (том 3 а.с.229а), акт виконаних робіт № 3 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 на суму 23674,74 грн. (том 3 а.с.230), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 05.06.2014 № 23-05-06 на суму 2215,00 грн. (том 3 а.с.232), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 03.06.2014 № 23-03-06 на суму 5200,00 грн. (том 3 а.с.233), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 02.06.2014 № 23-02-06 на суму 300,00 грн. (том 3 а.с.234), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 06.06.2014 № 23-06-06 на суму 1430,00 грн. (том 3 а.с.235), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 02.06.2014 № 23-02-06 на суму 265,00 грн. (том 3 а.с.236), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 10.06.2014 № 23-10-06 на суму 1290,00 грн. (том 3 а.с.237), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 11.06.2014 № 23-11-06 на суму 705,00 грн. (том 3 а.с.238), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 11.06.2014 № 23-11-06 на суму 374,00 грн. (том 3 а.с.239), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 12.06.2014 № 23-12-06 на суму 1800,00 грн. (том 3 а.с.240), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 13.06.2014 № 23-13-06 на суму 6600,00 грн. (том 3 а.с.241), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 13.06.2014 № 23-13-06 на суму 1490,25 грн. (том 3 а.с.242), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 13.06.2014 № 23-02-06 на суму 631,00 грн. (том 3 а.с.243), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 16.06.2014 № 23-16-06 на суму 2000,00 грн. (том 3 а.с.244), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 17.06.2014 № 23-17-06 на суму 2000,00 грн. (том 3 а.с.245), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 19.06.2014 № 23-19-06 на суму 1422,00 грн. (том 3 а.с.246), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.06.2014 № 23-20-06 на суму 263,00 грн. (том 3 а.с.247), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 25.06.2014 № 23-25-06 на суму 1700,00 грн. (том 3 а.с.248), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 26.06.2014 № 23-26-06 на суму 1900,00 грн. (том 3 а.с.249), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 27.06.2014 № 23-27-06 на суму 2400,00 грн. (том 3 а.с.250), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 27.06.2014 № 23-27-06 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.1), акт виконаних робіт до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.2), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 18.07.2014 № 23-18-07 на суму 7323,25 грн. (том 3 а.с.4), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 23.07.2014 № 23-23-07 на суму 5600,00 грн. (том 3 а.с.5), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 09.07.2014 № 23-09-07/2 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.6), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 09.07.2014 № 23-09-07/1 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.7), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 03.07.2014 № 23-03-07/3 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.8), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 03.07.2014 № 23-03-07/2 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.9), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 03.07.2014 № 23-03-07/1 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.10), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 07.07.2014 № 23-07-07 на суму 3400,00 грн. (том 3 а.с.11), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 09.07.2014 № 23-09-07 на суму 3100,00 грн. (том 3 а.с.12), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 15.07.2014 № 23-15-07 на суму 2500,00 грн. (том 3 а.с.13), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 02.07.2014 № 23-02-07 на суму 2100,00 грн. (том 3 а.с.14), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 10.07.2014 № 23-10-07 на суму 2000,00 грн. (том 3 а.с.15), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 28.07.2014 № 23-28-07 на суму 1905,00 грн. (том 3 а.с.16), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 18.07.2014 № 23-18-07 на суму 1900,00 грн. (том 3 а.с.17), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 22.07.2014 № 23-22-07 на суму 1790,00 грн. (том 3 а.с.18), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 18.07.2014 № 23-18-07 на суму 1700,00 грн. (том 3 а.с.19), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 04.07.2014 № 23-04-07 на суму 1700,00 грн. (том 3 а.с.20), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.07.2014 № 23-01-07 на суму 1500,00 грн. (том 3 а.с.21), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 24.07.2014 № 23-24-07 на суму 1053,00 грн. (том 3 а.с.22), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 18.07.2014 № 23-18-07 на суму 1000,00 грн. (том 3 а.с.23), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 16.07.2014 № 23-16-07 на суму 1000,00 грн. (том 3 а.с.24), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 14.07.2014 № 23-10-07 на суму 696,30 грн. (том 3 а.с.25), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 09.07.2014 № 23-09-07 на суму 300,00 грн. (том 3 а.с.26), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 09.07.2014 № 23-09-07/3 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.27), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 02.07.2014 № 23-02-07 на суму 100,00 грн. (том 3 а.с.28), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 15.07.2014 № 23-15-07 на суму 74,55 грн. (том 3 а.с.29), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 09.07.2014 № 23-09-07 на суму 140,40 грн. (том 3 а.с.30), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 02.07.2014 № 23-02-07 на суму 41,00 грн. (том 3 а.с.31), акт виконаних робіт № 5 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.32), акт виконаних робіт № 6 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.33), акт виконаних робіт № 7 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.34), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.08.2014 № 23-01-08 на суму 8150,00 грн. (том 3 а.с.36), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 15.08.2014 № 23-15-08 на суму 8010,00 грн. (том 3 а.с.37), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 21.08.2014 № 23-21-08 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.38), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 19.08.2014 № 23-19-08 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.39), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 28.08.2014 № 23-28-08 на суму 3158,00 грн. (том 3 а.с.40), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 26.08.2014 № 23-26-08 на суму 2700,00 грн. (том 3 а.с.41), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 04.08.2014 № 23-04-08 на суму 2632,00 грн. (том 3 а.с.42), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.08.2014 № 23-20-08 на суму 2106,00 грн. (том 3 а.с.43), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.08.2014 № 23-20-08 на суму 2100,00 грн. (том 3 а.с.44), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 19.08.2014 № 23-19-08 на суму 2000,00 грн. (том 3 а.с.45), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 26.08.2014 № 23-26-08 на суму 1629,00 грн. (том 3 а.с.46), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.08.2014 № 23-20-08 на суму 485,25 грн. (том 3 а.с.47), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.08.2014 № 23-20-08 на суму 400,00 грн. (том 3 а.с.48), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 26.08.2014 № 23-01-08 на суму 100,00 грн. (том 3 а.с.49), акт виконаних робіт № 8 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.50), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.09.2014 № 23-01-08 на суму 4100,00 грн. (том 3 а.с.51), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.09.2014 № 23-01-08 на суму 4407,25 грн. (том 3 а.с.52), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 04.09.2014 № 23-04-08 на суму 754,75 грн. (том 3 а.с.53), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 04.09.2014 № 23-04-08 на суму 2700,00 грн. (том 3 а.с.54), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 12.09.2014 № 12-04-08 на суму 1369,00 грн. (том 3 а.с.55), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 15.09.2014 № 23-15-08 на суму 843,00 грн. (том 3 а.с.56), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 15.09.2014 № 23-15-08 на суму 948,00 грн. (том 3 а.с.57), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 16.09.2014 № 23-16-08 на суму 232,00 грн. (том 3 а.с.58), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 16.09.2014 № 23-16-08 на суму 737,00 грн. (том 3 а.с.59), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 19.09.2014 № 23-19-08 на суму 700,00 грн. (том 3 а.с.60), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 19.09.2014 № 23-19-08 на суму 2633,00 грн. (том 3 а.с.61), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 22.09.2014 № 23-22-08 на суму 1158,00 грн. (том 3 а.с.62), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 23.09.2014 № 23-23-08 на суму 527,00 грн. (том 3 а.с.63), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 30.09.2014 № 30-09-14 на суму 6750,00 грн. (том 3 а.с.64), акт виконаних робіт № 9 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.68), акт виконаних робіт № 10 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.69), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 23.10.2014 № 23-23-10 на суму 7966,00 грн. (том 3 а.с.71), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 30.10.2014 № 23-30-10 на суму 2288,00 грн. (том 3 а.с.72), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 17.10.2014 № 23-17-10 на суму 2211,00 грн. (том 3 а.с.73), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 16.10.2014 № 23-16-10 на суму 1995,43 грн. (том 3 а.с.74), акт приймання-передачі наданих послуг від 29.10.2014 (том 3 а.с.75), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 29.10.2014 № 29-10-14 на суму 4332,00 грн. (том 3 а.с.75), акт приймання-передачі наданих послуг від 25.10.2014 (том 3 а.с.78), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 25.10.2014 № 25-10-14 на суму 1600,00 грн. (том 3 а.с.78), акт виконаних робіт № 11 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.80), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 13.11.2014 № 23-23-11 на суму 2610,00 грн. (том 3 а.с.82), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 05.11.2014 № 23-05-11 на суму 2200,00 грн. (том 3 а.с.83), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 17.11.2014 № 23-17-11 на суму 2610,00 грн. (том 3 а.с.84), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 21.11.2014 № 23-21-11 на суму 1053,50 грн. (том 3 а.с.85), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 25.11.2014 № 23-25-11 на суму 900,00 грн. (том 3 а.с.86), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 17.11.2014 № 23-17-11 на суму 662,00 грн. (том 3 а.с.87), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 24.11.2014 № 23-24-11 на суму 420,00 грн. (том 3 а.с.88), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 18.11.2014 № 23-18-11 на суму 369,00 грн. (том 3 а.с.89), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.11.2014 № 23-20-11 на суму 196,00 грн. (том 3 а.с.90), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 17.11.2014 № 23-17-11 на суму 4000,00 грн. (том 3 а.с.91), акт виконаних робіт № 12 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.93), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 02.12.2014 № 23-02-12 на суму 11100,00 грн. (том 3 а.с.95), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.12.2014 № 23-01-12 на суму 1084,20 грн. (том 3 а.с.96), квитанцію до прибуткового касового ордеру від 01.12.2014 № 23-01-12 на суму 895,00 грн. (том 3 а.с.97), акт виконаних робіт № 13 до договору №23 про просування та розкрутку сайту від 01.03.2014 (том 3 а.с.98).

У судовому засіданні представник відповідача жодних заперечень щодо форми і змісту наданих позивачем письмових документів не висловив. Доказів, які б вказували на недійсність чи підробку первинних документів або їх невідповідність нормативно-правовим актам суду не надав.

Більш того, у судовому засіданні представник позивача наполягав на тому, що копії первинних документів, що підтверджують показники доходів та витрат, були надані працівникам контролюючого органу у ході перевірки.

Суд вважає, що відсутність або ненадання певних документів під час перевірки не може бути підставою для відмови у їх оцінці під час судового розгляду справи, адже положення статей 11, 71, 86 Кодексу адміністративного судочинства України зобов`язують суд вжити заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, запропонувати сторонам подати докази на підтвердження своєї правової позиції, у разі необхідності витребувати докази з власної ініціативи, всебічно, повно та об`єктивно оцінити наявні у справі докази тощо.

При цьому суд не може обмежити право платника довести у судовому процесі обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, зокрема щодо законності сформованих показників витрат, поданням виключно тих доказів, що надавались ним під час проведення податкової перевірки, позаяк процедура збору доказів у судовому процесі не обмежена проведенням податкової перевірки. Суд не може не прийняти до уваги окремі докази лише з тих підстав, що контролюючий орган заперечує щодо факту пред`явлення їх до перевірки,

Суд вважає, що право надавати заперечення щодо висновків податкового органу та долучати до матеріалів справи докази на підтвердження таких заперечень надається платнику як безпосередньо під час податкового контролю, так і на стадії оскарження рішень контролюючого органу в суді, а тому суд не приймає доводів відповідача щодо відсутності у позивача первинних документів, на підставі яких сформовано спірну суму витрат.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку про те, що контролюючий орган правомірно визначив позивачу суму податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування на суму 1 824,08 грн. (12 160,57 грн. х 15%) та штрафні (фінансові) санкції на суму 456,02 грн. (1 824,08 грн. х 25%).

А тому, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 28.03.2016 № 0004921702 в частині збільшення фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування на загальну суму 41 435,29 грн., в тому числі за податковими зобов`язаннями на суму 32 593,05 грн. (35 593,05 - 1 824,08) та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 8 842,24 грн. (8 898,26 - 456,02).

Стосовно податкового повідомлення-рішення від 28.03.2016 № 0004931702, яким застосовано до ОСОБА_1 штрафну санкцію у розмірі 340,00 грн. за платежем - податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, суд зазначає наступне.

Відповідно підпункту 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Пунктом 177.5 статті 177 Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Позивачем декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік до ДПІ у строки передбачені статтею 49 Податкового Кодексу України подано не було, доказів зворотного позивачем до суду надано не надано.

У зв`язку з цим, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 28.03.2016 № 0004931702 прийнято відповідачем в межах наданих повноважень та скасуванню не підлягає.

Таким чином у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.03.2016 № 0004931702 у задоволенні позову слід відмовити.

Стосовно рішення контролюючого органу рішення від 28.03.2016 № 0004961702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 20 924,65 грн.; вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 щодо сплати єдиного внеску у розмірі 82 338,59 грн., суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (у редакції, чинній на час існування спірних правовідносин).

Єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування (пункт 2 частина 1 стаття 1 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування ).

Пунктом 4 частини 1 статті 4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування встановлено, що фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного внеску.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У силу пункту 2 статті 7 та частини 11 статті 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Згідно з пунктом 2 статті 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Судом встановлено, що сума чистого доходу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за 2014 рік становить 12 160,57 грн., відповідно сума єдиного внеску за 2014 рік має становити 4 219,72 грн. (12 160,57 грн. х 34,7%).

Оскільки відповідач безпідставно дійшов висновку про заниження позивачем у 2014 році суми чистого оподаткованого доходу на суму 237 287,00 грн., висновки контролюючого органу, покладені в основу вимоги про сплату боргу (недоїмки) щодо сплати єдиного внеску за 2014 рік в розмірі 82 338,59 грн. підтверджуються на суму 4 219,72 грн.

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимога про сплату боргу (недоїмки) Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 28.03.2016 №Ф0004951702 щодо сплати єдиного внеску в розмірі 82 338,59 грн. є протиправною та підлягає скасуванню в частині визначення суми боргу (недоїмки) в розмірі 78 118,87 грн. (82 338,59 - 4219,72).

Стосовно визначення контролюючим органом штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску згідно рішення від 28.03.2016 № 0004961702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 20 924,65 грн. суд виходить з наступного.

Згідно зі статтею 1 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Як убачається зі змісту рішення від 28.03.2016 № 0004961702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, останнє прийнято Головним управлінням ДФС у Київській області на підставі пункту 3 частини 11 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування .

Відповідно до пункту 3 частини 11 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Судом встановлено, що позивачем своєчасно не нараховано єдиний внесок в розмірі 4 219,72 грн., отже розмір штрафних санкцій, які підлягають застосуванню до позивача, становить 421,97 грн. (4 219,72 х 10%), отже висновки контролюючого органу щодо застосування до позивача штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 20 924,65 грн. підтверджуються на суму 421,97 грн.

З огляду на наведене суд дійшов висновку, що рішення Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 28.03.2016 № 0004961702 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 20 924,65 грн. є протиправним та підлягає скасуванню в частині визначення штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 20 502,68 грн. (20 924,65 - 421,97).

Стосовно вимоги ГУ ДФС у Київській області про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У , якою контролюючий орган на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів повідомив позивача про наявність заборгованості (недоїмки та штрафних санкцій) з єдиного соціального внеску, розмір якої відповідно станом на 30.04.2016 становить 103 263,24 грн., суд зазначає наступне.

Як вбачається з інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 по виду бюджету 70 (Цільові фонди), та підтверджується відповідачем у відзиві на позовну заяву, в суму недоїмки з єдиного соціального внеску в розмірі 103 263,24 грн. входить:

- сума єдиного соціального внеску, нарахована на підставі вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 у розмірі 82 338,59 грн.;

- сума штрафних санкцій за донарахування або своєчасне не нарахування єдиного соціального внеску на підставі рішення від 28.03.2016 № 0004961702 у розмірі 20 924,65 грн.

Так, на підставі даних інформаційної системи Головним управлінням ДФС у Київській області 01.08.2018 сформовано спірну вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-425821-54 У .

Суд зазначає, що згідно з пунктом 7 розділу VI Інструкції №449 якщо протягом наступного базового звітного періоду сума боргу (недоїмки) платника зросла, після проходження відповідних процедур узгодження та оскарження вимога про сплату боргу (недоїмки) подається до органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства тільки на суму зростання боргу (недоїмки).

Під сумою зростання боргу (недоїмки) для цілей цього пункту необхідно розуміти:

позитивне значення різниці між сумою боргу платника за даними інформаційної системи органів доходів і зборів станом на кінець календарного місяця та сумою боргу, зазначеною у пред`явленій до органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства вимозі, зменшене на суму сплат(и) після такого пред`явлення, якщо сума сплат(и) не більша за суму боргу, зазначену у пред`явленій до органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства вимозі;

позитивне значення різниці між сумою боргу платника за даними інформаційної системи органів доходів і зборів станом на кінець календарного місяця та сумою сплат(и) після пред`явлення до органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства вимоги, зменшене на суму боргу, зазначену в такій вимозі, якщо сума сплат(и) менша за суму боргу, зазначену у пред`явленій до органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства вимозі.

Якщо протягом наступних базових звітних періодів платник повністю погасив суму боргу (недоїмки), зазначену у вимозі про сплату боргу (недоїмки), що подана до органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства, орган доходів і зборів подає до відповідного органу повідомлення про сплату боргу (недоїмки) за формою згідно з додатком 9 до цієї Інструкції.

Натомість матеріали справи свідчать про відсутність зростання суми боргу позивача з ЄСВ після винесення Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 у розмірі 82 338,59 грн., що відповідачем не спростовано.

У даному випадку має місце факт повторного включення до вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У на суму 103 263,24 грн. повної суми боргу за вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 у розмірі 82 338,59 грн. та рішенням про застосування штрафних санкцій за донарахування або своєчасне не нарахування єдиного соціального внеску від 28.03.2016 № 0004961702 у розмірі 20 924,65 грн., що не передбачено Інструкцією №449.

Суд зазначає, що вимога про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 у розмірі 82 338,59 грн. та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування або своєчасне не нарахування єдиного соціального внеску від 28.03.2016 № 0004961702 у розмірі 20 924,65 грн., прийняті Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, в силу п.3 розділу VІ та п.10 розділу VІІ Інструкції №449 є виконавчими документами.

Отже, вимога про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування або своєчасне не нарахування єдиного соціального внеску від 28.03.2016 № 0004961702 мають статус виконавчих документів та можуть бути пред`явлені до примусового виконання.

При цьому, суд зазначає, що жодною нормою Закону № 2464-VI та Інструкції №449 не передбачено подвійне включення однієї і тієї ж суми боргу до різних вимог про сплату боргу (недоїмки).

Відповідно до статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Отже, нормою прямої дії встановлено заборону на притягнення двічі до одного виду юридичної відповідальності за одне й те саме правопорушення.

Таким чином, в контексті наведених фактичних обставин, суд вважає, що мало місце повторне притягнення позивача на підставі вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У на суму 103 263,24 грн. до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, що є неприпустимим.

Враховуючи викладене, суд вважає, що одночасне відображення однієї і тієї ж суми боргу (недоїмки) в різних вимогах контролюючого органу, жодна з яких не вважається відкликаною, може призвести до її подвійного стягнення.

Отже у відповідача не було правових підстав для включення до вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У на суму 103 263,24 грн. сум боргу з ЄСВ, нарахованого за вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 28.03.2016 №Ф0004951702 у розмірі 82 338,59 грн. та штрафних санкцій з ЄСВ, нарахованих на підставі рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування або своєчасне не нарахування єдиного соціального внеску від 28.03.2016 № 0004961702 у розмірі 20 924,65 грн.

Вказані обставини є підставою для визнання протиправною та скасування вимоги ГУ ДФС у Київській області про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У на суму 103 263,24 грн.

При цьому безпідставними є доводи позивача про те, що вимога про сплату єдиного соціального внеску приймається лише на підставі документальної перевірки, за результатами якої складається акт та приймається рішення, з огляду на таке.

Пунктом 4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, передбачено, що вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи фіскального органу за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

За наведеної норми обчислення єдиного внеску та формування вимоги про сплату боргу здійснюється не лише на підставі актів перевірки, але й на підставі облікових даних з інформаційної системи фіскального органу.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що у випадку позивача нарахування боргу за оспорюванню вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У на суму 103 263,24 грн. відбулось через наявність недоїмки зі сплати єдиного соціального внеску, вже нарахованої згідно іншої вимоги про сплату боргу від 28.03.2016 №Ф0004951702, а не у зв`язку з донарахуванням єдиного внеску на підставі документальної перевірки.

А відтак, спірна вимога сформована на підставі даних інформаційної системи фіскального органу платника, що відповідає вимогам Інструкції №449, проте за висновком суду подвійне включення однієї і тієї самої суми боргу до різних вимог про сплату боргу (недоїмки) є протиправним, що має наслідком задоволення позову в частині визнання протиправною та скасування вимоги ГУ ДФС у Київській області про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У .

Окремо, визначаючись щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Київській області щодо винесення вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У , суд виходить з наступного.

Суд зазначає, що саме орган доходів і зборів у разі несплати єдиного соціального внеску приймає вимогу про сплату боргу (недоїмки), тобто приймає відповідне рішення, яке може бути оскаржено.

Як убачається зі змісту адміністративного позову позивач висловив прохання скасувати вимогу про сплату боргу. Отже, оцінка дій відповідача щодо правомірності прийняття вимоги досліджується судом через такий спосіб захисту як визнання протиправним та скасування рішення суб`єкта владних повноважень, шляхом якого права позивача будуть відновлені. У той же час, самі по собі дії щодо прийняття вимоги не порушують права, свободи та інтереси позивача, адже не мають юридичного наслідку, а відтак не створюють підстав для їх захисту.

За таких обставин позовні вимоги в досліджуваній частині задоволенню не підлягають.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Частиною першою статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік від 23.11.2018 № 2629-VIII установлено, що з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921,00 грн.

Предмет позову становить одна вимога немайнового характеру (про визнання неправомірними дій), за звернення з якою слід сплатити судовий збір на суму 768,40 грн. (1921 х 0,45), а також вимога майнового характеру на суму всіх донарахованих позивачу зобов`язань на загальну суму 251 357,79 грн. (44 491,31 + 340,00 + 82 338,59 + 20 924,65 грн. + 103 263,24), за звернення з якою позивачу слід було сплатити судовий збір на суму 2513,57 грн. (251 357,79 Ч1%).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір на загальну суму 3603,03 грн., що підтверджується квитанціями від 12.06.2019 № 0.0.1378478189.1 на суму 1032,65 грн., від 08.07.2019 №0.0.1402327494.1 на суму 768,38 грн. та від 15.10.2019 № 0.0.14927558828.1 на суму 1802,00 грн., оригінали яких містяться в матеріалах справи (том 1 а.с. 3, 41, 84).

У задоволенні позовної вимоги немайнового характеру (визнання протиправними дій) у позові відмовлено, відтак сплачений судовий збір за вимогу немайнового характеру на суму 768,40 грн. відшкодуванню на користь позивача не підлягає.

За наслідками розгляду адміністративної справи вимоги позивача майнового характеру в частині 243 320,08 грн. судом задоволені, що складає 96,80 % від суми задоволених позовних вимог майнового характеру.

Таким чином, з огляду на часткове задоволення позовних вимог майнового характеру сума судового збору, сплачена за подання позову майнового характеру, яка відповідно до положень статті 139 КАС України підлягає стягненню на користь позивача за рахунок Головного управління ДПС у Київській області, становить 2433,14 грн.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 7 Закону України Про судовий збір , питання про повернення з Державного бюджету України судового збору, сплаченого в більшому розмірі, ніж встановлено законом, вирішується за клопотанням особи, що його сплатила.

Беручи до уваги відсутність такого клопотання у матеріалах справи, питання про повернення позивачеві надміру сплаченої суми судового збору у розмірі 321,06 грн. (3603,03-3281,97) судом під час розподілу судових витрат не вирішується.

Керуючись статтями 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 28.03.2016 № 0004921702 в частині збільшення ОСОБА_1 грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування на загальну суму 41 435,29 грн., в тому числі за податковими зобов`язаннями на суму 32 593,05 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 8 842,24 грн.

3. Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 28.03.2016 №Ф0004951702 в частині визначення ОСОБА_1 суми боргу (недоїмки) з єдиного внеску в розмірі 78 118,87 грн.

4. Визнати протиправним та скасувати рішення Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 28.03.2016 № 0004961702 в частині визначення ОСОБА_1 штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 20 502,68 грн.

5. Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДФС у Київській області від 01.08.2018 № Ф-425821-54 У в розмірі 103 263,24 грн.

6. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

7. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області (ідентифікаційний код 43141377, місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 5-А) судовий збір у сумі 2433,14 грн. (дві тисячі чотириста тридцять три грн. 14 копійок.).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Дата складення повного рішення суду - 10.07.2020 р.

Суддя Кушнова А.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.07.2020
Оприлюднено14.07.2020
Номер документу90317871
СудочинствоАдміністративне