Ухвала
від 13.07.2020 по справі 922/2132/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"13" липня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2132/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Рильової В.В.

розглянувши матеріали

позовної заяви Фізичної особи ОСОБА_1 (місто Харків) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1" (місто Харків) про визнання недійсним рішень загальних зборів учасників товариства, оформлених протоколами, недійсними

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд визнати недійсними рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1" (код ЄДРПОУ: 14071831) про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. А-2, загальною площею 374,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та 1/2 нежитлового приміщення літ. З-1, загальною площею 72,2 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, оформленого протоколом від 26.04.2018 та рішення про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. А-2, загальною площею 374,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. З-1, загальною площею 72,2 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, оформленого протоколом від 27.04.2018.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви Фізичної особи ОСОБА_1 без руху з огляду на наступне.

Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомі номери засобів зв`язку, офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти.

Однак, у даному випадку позивачем не зазначено інформації щодо відомих йому електронної адреси та адреси електронної пошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1".

Також відповідно пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Порядок і розмір сплати судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір".

Згідно з частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до частини другої зазначеної статті, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру передбачено ставку судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01 січня 2020 року - 2 102 гривні).

Враховуючи те, що у даній позовній заяві об`єднано дві вимоги немайнового характеру: - визнання недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1" про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. А-2, загальною площею 374,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та 1/2 нежитлового приміщення літ. З-1, загальною площею 72,2 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, оформленого протоколом від 26.04.2018; - визнання недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1" про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. А-2, загальною площею 374,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та 1/2 нежитлового приміщення літ. З-1, загальною площею 72,2 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, оформленого протоколом від 27.04.2018, позивач повинен був сплатити судовий збір в загальному розмірі 4 204,00 грн. Проте, на підтвердження сплати судового збору, позивачем додано до позовної заяви квитанцію № 7 від 06 липня 2020 року на суму 2 102,00 грн., тобто у меншому розмірі, ніж передбачено Законом.

Виходячи з вищевикладеного, позивачу необхідно доплатити судовий збір за подання до господарського суду даної позовної заяви в розмірі 2 102,00 грн.

Крім того, частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Суд також звертає увагу на те, що відповідно до статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Порядок засвідчення копій документів визначений і пунктом 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), відповідно до умов якого, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Однак, додані представником ОСОБА_1 до позовної заяви копії документів належним чином не засвідчені, а саме: заявником, всупереч вимог статті 91 Господарського процесуального кодексу України, не проставлено дати засвідчення копій. Відповідно, документи не можуть бути прийняті судом як такі, що відповідають оригіналу.

Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 174 ГПК України).

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Фізичної особи ОСОБА_1 без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 91, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Фізичної особи ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення даної ухвали. Визначити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- зазначення інформації щодо відомих електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача - ТОВ "Прогрес-1";

- надання до суду доказів доплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі - 2 102,00 грн.;

- надання до суду доданих до позовної заяви копій документів, засвідчених в порядку, встановленому статтею 91 ГПК України та п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (із датою такого засвідчення).

3. Окремо попередити заявника про те, що частиною четвертою статті 174 ГПК України визначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.

Ухвалу підписано 13.07.2020.

Суддя В.В. Рильова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.07.2020
Оприлюднено14.07.2020
Номер документу90349202
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2132/20

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні