ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"17" серпня 2020 р.Справа № 922/2132/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши матеріали
позовної заявиФізичної особи ОСОБА_1 (місто Харків) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1" (місто Харків) про визнання недійсним рішень загальних зборів учасників товариства, оформлених протоколами, недійсними
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд визнати недійсними рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес-1" (код ЄДРПОУ: 14071831) про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. А-2, загальною площею 374,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та 1/2 нежитлового приміщення літ. З-1, загальною площею 72,2 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , оформленого протоколом від 26.04.2018 та рішення про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. А-2, загальною площею 374,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та про надання згоди на відчуження 1/2 нежитлового приміщення літ. З-1, загальною площею 72,2 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , оформленого протоколом від 27.04.2018.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 13 липня 2020 року вказану позовну заяву залишено без руху, як таку, що подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України; встановлено Фізичній особі ОСОБА_1 строк - десять днів з дня вручення даної ухвали і визначено спосіб усунення відповідних недоліків позовної заяви (в т.ч. шляхом надання до суду доказів доплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі).
Копію вказаної ухвали направлено рекомендованим листом за адресою ОСОБА_1 , вказаною у позовній заяві, а також за адресою адвоката Наумова Сергія Миколайовича, як представника позивача, що діє на підставі Ордера та Договору про надання правової допомоги.
Згідно довідки відділення поштового зв`язку Укрпошти рекомендоване відправлення ОСОБА_1 не вручено та повернуто до суду за закінченням терміну зберігання 24.07.2020 (відбиток поштового штемпеля Укрпошти).
Пунктами 4 та 5 частини шостої статті 242 ГПК України зазначено, що днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Таким чином, копія ухвали суду від 13.07.2020 вважається врученою позивачу 24 липня 2020 року.
Крім того, копію ухвали від 13.07.2020 про залишення позовної заяви без руху, яку направлено судом рекомендованим листом за адресою адвоката Наумова Сергія Миколайовича, отримано представником ще 16 липня 2020 року, що підтверджується повідомленням про вручення відповідного поштового відправлення.
Водночас, суд зазначає, що згідно із Законом № 540-IX від 30.03.2020 з 02 квітня 2020 року набули чинності зміни до ГПК України: Розділ X Господарського процесуального кодексу України доповнено пунктом 4, згідно якого "Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)". Приймаючи до уваги вищенаведені зміни до ГПК України, у разі отримання ухвали у період дії карантину, строк на усунення недоліків позовної заяви продовжувався на 10 днів з дня закінчення дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Разом з тим, 17 липня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18 червня 2020 року №731-ІХ, яким внесені зміни, зокрема у пункт 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, який викладено в такій редакції:
"4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином".
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Враховуючи відсутність заяви позивача на продовження процесуальних строків, строк на усунення недоліків позовної заяви встановлений Фізичній особі ОСОБА_1 ухвалою Господарського суду Харківської області від 13.07.2020, закінчився 06 серпня 2020 року. Вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху заявником не виконано, недоліки позовної заяви не усунуто.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків (частина шоста статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Разом з тим, з причин неможливості судді Рильової В.В. відправляти правосуддя у зв`язку з відпусткою з 04.08.2020 по 14.08.2020, питання щодо повернення позовної заяви Фізичній особі ОСОБА_1 вирішується судом 17 серпня 2020 року (у перший робочий день після виходу судді з відпустки).
Враховуючи наведене, позовна заява і додані до неї документи повертаються Фізичній особі ОСОБА_1 на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву та додані до неї документи (в т.ч. Квитанцію (копія) № 7 від 06.07.2020) Фізичній особі ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена в порядку статей 255 - 257 ГПК України до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, а також пункту 4 розділу X Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано 17.08.2020.
Суддя В.В. Рильова
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2020 |
Оприлюднено | 17.08.2020 |
Номер документу | 90989515 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні