Рішення
від 03.07.2020 по справі 686/32675/19
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/32675/19

Провадження № 2/686/9/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2020 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючої- судді Козак О.В.,

при секретарі - Слободянюк А.Ю.,

за участю: представника позивача - Савченко О ОСОБА_1 ,

відповідача - ОСОБА_2 ,

представника відповідача - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Хмельницького цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів,

встановив:

В грудні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів. В обґрунтування позову позивач вказав, що Товариство з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд є суб`єктом господарської діяльності, основними видами економічної діяльності якого є виробництво та торгівля одягом й взуттям, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

06 листопада 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд та ОСОБА_2 сформовано договірні відносини шляхом укладення трудового договору.

Відповідно до наказу директора Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд № 19-К від 06 листопада 2018 року ОСОБА_2 прийнято на посаду технолога Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд .

З метою забезпечення виконання ОСОБА_2 власного зобов`язання щодо нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації, 24 січня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд та ОСОБА_2 укладено договір про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації №8.

Згідно із п.6.1. договору про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє на період трудових відносин сторін та протягом 3 (трьох) років після їх припинення.

Так, 03 квітня 2019 року ОСОБА_2 звільнено з посади технолога Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд на підставі сформованої відповідачем заяви. Надалі позивачем було встановлено те, що 24 квітня 2019 року ОСОБА_2 здійснено державну реєстрацію власної господарської діяльності, основним видом економічної діяльності якої є роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

ОСОБА_2 в якості суб`єкта господарювання неодноразово формувала договірні відносини із іншими суб`єктами господарської діяльності, які виступали контрагентами товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд , зокрема: фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 ..

Відповідно до відповіді фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , яка під час перебування на посаді технолога у товаристві з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд , співпрацювала із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 з приводу виконання нею власних посадових обов`язків в тому числі щодо організації закупівлі товарів (одягу, взуття), через наявність договірних відносин у товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 .. Окрім того, в період із 01 травня 2019 року до 24 жовтня 2019 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 вісім разів здійснювала замовлення товарів та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 відповідно вісім разів здійснювалась поставка товару на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 ..

У відповіді на адвокатський запит адвоката Савченко О.В. № 82, 16 вересня 2019 року фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 зазначено те, що останнім та Товариством з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд існували договірні відносини щодо поставки товару, зокрема, одягу. Від імені Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд переговори із фізичною особою підприємцем ОСОБА_5 відносно поставки вела технолог Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд - ОСОБА_2 .. Окрім того, за змістом вказаної відповіді вказано про те, що між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 двічі формувались договірні відносини щодо поставки фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 .. Таким чином, позивачем виявлено 10 випадків порушення відповідачем зобов`язання щодо нерозголошення комерційної таємниці, яке передбачено договором про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації від 24 січня 2019 року, у зв`язку з чим товариство з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд вимушено звернутись до суду із даною позовною заявою.

Так, відповідно до п. 1.1. договору про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації цей договір регулює відносини між сторонами з приводу передачі, використання зберігання конфіденційної інформації.

Згідно із пп. 2.2.2. п. 2.2. договору про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації виконавець зобов`язаний застосовувати до отриманої ним комерційної конфіденційної інформації умови суворої конфіденційності, та не продавати, обмінювати, публікувати або будь-яким іншим способом розголошувати таку інформацію.

За змістом п. 4.3. договору про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації у випадку порушення положень цього договору шляхом розголошення комерційної та конфіденційної інформації, виконавець зобов`язується сплатити замовнику за кожне таке порушення штраф у розмірі 20 000 грн.

Відповідно до п.4.4. з метою збереження конфіденційної інформації виконавець гарантує, що протягом одного календарного року після завершення дії даного договору не укладатиме трудових договорів, договорів підряду чи інших договорів з юридичними чи фізичними особами з якими виконавець взаємодіяв під час виконання даного договору в рамках договорів укладених між зазначеними особами та замовником.

Пунктом 4.5. договору про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації сторони погодили, що порушення виконавцем п.4.4 означає визнання виконавцем факту розголошення конфіденційної інформації.

Таким чином, у зв`язку із порушенням відповідачем 10 разів обов`язку щодо нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації, за кожен факт порушення якого передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20000 гривень, відтак, позивачем здійснено нарахування відповідачу відповідальності в розмірі 200000 гривень (20 000 грн. (за кожен факт порушення) х 10 (кількість порушень відповідачем зобов`язань щодо нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації).

Тому позивач просить стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд грошові кошти в розмірі 200000 грн. за порушення умов договору про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації № 8, який укладено між Товариством з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд та ОСОБА_2 24 січня 2019 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав викладених у позовній заяві та просила їх задовольнити.

Відповідач та її представник в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечили, оскільки позов заявлений безпідставно. Представник позивача суду пояснив, що відсутній трудовий договір у письмовій формі, обов`язки відповідача позивачем не підтверджені, строк дії договору не закінчився.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та її представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 наказом №19-к від 06.11.2018 року була прийнята на посаду технолога Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд . Звільнена з вказаної посади наказом №36-к від 03.04.2019 року.

24.01.2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд та ОСОБА_2 було укладено договір №8 про нерозголошення комерційної інформації.

Відповідно до п. 1.1. вказаного договору цей договір регулює відносини між сторонами з приводу передачі, використання зберігання конфіденційної інформації.

Згідно із пп. 2.2.2. п. 2.2. договору виконавець зобов`язаний застосовувати до отриманої ним комерційної та конфіденційної інформації умови суворої конфіденційності, та не продавати, обмінювати, публікувати або будь-яким іншим способом розголошувати таку інформацію.

За змістом п.п. 4.3., 4.4. договору у випадку порушення положень цього договору шляхом розголошення комерційної та конфіденційної інформації, виконавець зобов`язується сплатити замовнику за кожне таке порушення штраф у розмірі 20 000 грн. З метою збереження конфіденційної інформації виконавець гарантує, що протягом одного календарного року після завершення дії даного договору не укладатиме трудових договорів, договорів підряду чи інших договорів з юридичними чи фізичними особами з якими виконавець взаємодіяв під час виконання даного договору в рамках договорів укладених між зазначеними особами та замовником.

Пунктом 4.5. договору сторони погодили, що порушення виконавцем п.4.4 означає визнання виконавцем факту розголошення конфіденційної інформації.

Згідно п.6.1. договору цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє на період трудових відносин сторін та протягом 3 (трьох) років після їх припинення.

24.04.2019 року ОСОБА_2 зареєструвалась фізичною особою-підприємцем, код КВЕД 47.82 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям.

Згідно листа фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 від 24.10.2019 року, ОСОБА_2 , яка під час перебування на посаді технолога у товаристві з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд , співпрацювала із ним з приводу виконання нею власних посадових обов`язків, в тому числі щодо організації закупівлі товарів (одягу, взуття), через наявність договірних відносин у товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд із ним. Окрім того, в період із 01 травня 2019 року до моменту формування даної відповіді ФОП ОСОБА_2 вісім разів здійснювала замовлення товарів у нього відповідно ним вісім разів здійснювалась поставка товару на користь ФОП ОСОБА_2 ..

Згідно листа ФОП ОСОБА_5 від 28.11.2019р., між ним та ТОВ Укрсистемтрейд існували договірні відносини на поставки одягу. Від імені ТОВ Укрсистемтрейд переговори з ним по поставці вела технолог ОСОБА_2 .. В серпні 2019 року він двічі купував через інтернет-магазин речі у ОСОБА_2 , яка вже була самостійним приватним підприємцем. При цьому ФОП ОСОБА_5 надав на запит адвоката копії документів з Нової пошти на підтвердження вказаних обставин.

Вказані обставини підтверджуються: договором №8 про нерозголошення комерційної інформації від 24.01.2019 року; Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; заявою ОСОБА_2 на роботу від 05.11.2018 року; особовою карткою працівника від 06.11.2008 року; заявою ОСОБА_2 на звільнення від 01.04.2019 року; копіями квитанцій Нова пошта та товарними чеками; листом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 від 24.10.2019 року; листом ФОП ОСОБА_5 від 28.11.2019р..

Частиною 1 ст.509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно ч.1 ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ч.1 ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч.1 ст.629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч.1 ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов`язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Частинами 1 та 2 ст. 505 ЦК України визначено, що комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв`язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію. Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.

Згідно п.4.4 договору виконавець гарантує, що протягом одного календарного року після завершення дії даного договору не укладатиме трудових договорів, договорів підряду чи інших договорів з юридичними чи фізичними особами з якими виконавець взаємодіяв під час виконання даного договору в рамках договорів укладених між зазначеними особами та замовником.

Тобто виконавець надав гарантії не укладати трудових договорів, договорів підряду чи інших договорів з юридичними чи фізичними особами з якими він взаємодіяв під час виконання даного договору в рамках договорів укладених між зазначеними особами та замовником, протягом одного календарного року після завершення дії даного договору.

Зі змісту п.6.1 Договіру №8 про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації вбачається, що він діє на період трудових відносин сторін та протягом 3 (трьох) років після їх припинення. Отже, даний договір діє і на час розгляду справи судом і термін (протягом одного календарного року після завершення дії даного договору) на який виконавець надав гарантії, згідно договору №8 про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації, ще не настав.

Згідно ч.ч.1,6 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Позивачем не надано суду належних та допустимих доказів і на підтвердження того, що ОСОБА_2 взаємодіяла в рамках договорів укладених між ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_6 та замовником, під час виконання договору №8 про нерозголошення комерційної та конфіденційної інформації, враховуючи, що цей договір набирає чинності з дня його підписання обома сторонами, тобто з 24.01.2019 року (п.6.1 Договору).

Надані позивачем листи ФОП ОСОБА_4 від 24.10.2019 року та ФОП ОСОБА_5 від 28.11.2019р. вказаних обставин не підтверджують, оскільки не містять відомостей щодо того, коли мали місце договірні відносини між Товариством з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд та вказаними ФОП.

Не надано позивачем належних та допустимих доказів і на підтвердження розголошення ОСОБА_2 комерційної та конфіденційної інформації, яка стала відома їй при виконанні трудових обов`язків, а також на підтвердження того, які саме обов`язки виконувала відповідач та відповідно до якої комерційної та конфіденційної інформації в неї був доступ.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів, слід відмовити.

Керуючись ст.ст.2,12,13,76,81,258,259,263-265,281,282 ЦПК України, ст.ст.505, 509, 526, 611, 626, 629 ЦК України, суд -

вирішив:

В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів, відмовити.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд.

В разі проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Укрсистемтрейд (код ЄДРПОУ 41741046, адреса:29006, м.Хмельницький, вул.Довженко,7, кв.57).

Відповідач: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , пошт.індекс: АДРЕСА_1 )

Дата складання повного тексту рішення суду - 13.07.2020 року.

Суддя:

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення03.07.2020
Оприлюднено15.07.2020
Номер документу90353779
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —686/32675/19

Постанова від 26.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Корніюк А. П.

Постанова від 26.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Корніюк А. П.

Ухвала від 31.08.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Корніюк А. П.

Ухвала від 31.08.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Корніюк А. П.

Ухвала від 10.08.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Корніюк А. П.

Рішення від 03.07.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Рішення від 03.07.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 12.03.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 12.03.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 03.01.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні