ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.07.2020 Справа № 908/1792/20
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю Загальноєвропейський дім , ідентифікаційний код юридичної особи 21483244 (03151, м. Київ, вул. Васильченка,3)
до відповідача-2: Командитного товариства Українська лізингова компанія , ідентифікаційний код юридичної особи 31086575 (01024, м. Київ, вул. Лютеранська, 20)
про визнання права власності на квартиру
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Національної гвардії України звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом № 27/33/1-5027 від 06.07.2020 до відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю Загальноєвропейський дім та Командитного товариства Українська лізингова компанія , ідентифікаційний код юридичної особи 31086575 (01024, м. Київ, вул. Лютеранська, 20) про визнання права власності на квартиру № 8 по вул. Південній, 1-Б у смт. Мирне Мелітопольського району Запорізької області, зареєстровану за Командитним товариством Українська лізингова компанія .
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.07.2020 справу № 908/1792/20 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За вимогами ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За змістом п. 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (з наступними змінами та доповненнями), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 вказаних Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Виходячи з викладеного, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком іншим сторонам у справі є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
Фактично до позовної заяви позивач додав накладні Укрпошти на ім`я відповідачів у справі, з яких не вбачається про направлення саме позову та додатків до позову.
Таким чином, позивачем не дотримано вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, оскільки не надано суду оригіналу опису вкладення про направлення іншій стороні саме позовної заяви.
Також, слід зазначити, що позивачем не надано до позовної заяви відповідних доказів в підтвердження найменування, ідентифікаційного коду та місцезнаходження сторін у справі згідно з інформацією, що мітиться в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Не зазначено позивачем і доказів, які не можуть бути подані разом з позовною заявою.
Не додано клопотання про витребування відповідних доказів.
Отже, при поданні позову позивачем не дотримано вимог ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Враховуючи вищевикладене, докази на виконання даної ухвали суду про залишення позовної заяви без руху мають бути надані позивачем до суду протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, але не пізніше 03.08.2020.
Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Головного управління Національної гвардії України залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, але не пізніше 03.08.2020, шляхом надання суду:
- доказів направлення копії даної позовної заяви з додатками відповідачам у справі листом з описом вкладення із зазначенням позовної заяви та всіх додатків до позову;
- інформації з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України щодо сторін у справі в підтвердження правильного зазначення у позові найменування, кодів, місцезнаходження позивача та відповідачів;
- доказів надсилання відповідачам листом з описом вкладення усіх документів на виконання зазначеної ухвали суду.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Звернути увагу позивача, що копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009 .
Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).
Копію даної ухвали направити заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 14.07.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 14.07.2020.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90361196 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Науменко А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні