ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
13.07.2020Справа № 910/9826/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Агротолока , м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю Агріматіка , м. Київ
про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Агротолока звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агріматіка про зобов`язання здійснити заміну всієї партії товару Гранфос, ВГ/ Пірімекс, ВГ неналежної якості, придбаного згідно додатка №2 від 04.06.2020 за договором поставки №420007 від 19.05.2020, на такий самий товар Гранфос, ВГ/ Пірімекс, ВГ належної якості.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для позову немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на 01.01.2020 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 102,00 грн.
Ураховуючи вказані вище положення законодавства, позивачу за заявлену позовну вимогу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 102,00 грн.
При цьому, відповідно до статті 2 Закону України Про судовий збір , платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Отже, закон не виключає можливості здійснення оплати судового збору іншою особою, але платником має бути особа, яка звертається до суду чи стосовно якої ухвалене судове рішення.
Крім того, Державна судова адміністрація України в листі № 6-17517/8 від 14.09.2018 Про забезпечення заходів контролю за надходженням та поверненням судового збору вказує про те, що суд при розгляді як позовних заяв, так і заяв на повернення помилково сплачених до бюджету коштів має перевіряти чи є заявник (позивач) платником судового збору відповідно до документів, що підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Такі дії допоможуть знизити ризик ухилення від сплати судового збору в ситуації, коли, наприклад, позивач - юридична особа, проте судовий збір за подання позовної заяви сплачений фізичною особою (бухгалтером чи керівником підприємства). У результаті суд, не звернувши уваги на ці розбіжності, платіжний документ, де платником судового збору вказано іншу особу, і відкриває провадження у справі. Фізична особа, яка сплатила судовий збір може звернутися до суду із заявою про повернення помилково зарахованих до бюджету коштів, оскільки до суду із заявою на подачу позову вона не зверталась.
Для недопущення таких фактів ДСА України просить звернути увагу на необхідність дотримання вимог статті 2 Закону України Про судовий збір у частині звернення до суду з підтверджуючими документами щодо сплати судового збору саме платником цього збору.
Судом встановлено, що заявником в якості доказу сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі до позовної заяви додано службовий та фіскальні чеки від 07.07.2020 на суму 2 102,00 грн. Водночас, у даних платіжних документах платником є ОСОБА_1 , особовий рахунок НОМЕР_1 , адреса платника: АДРЕСА_1 .
Враховуючи положення статті 2 Закону України Про судовий збір , надані до позовної заяви службовий та фіскальні чеки від 07.07.2020 на суму 2 102,00 грн, платником яких є ОСОБА_1 , не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Агротолока , оскільки ОСОБА_1 не є особою, яка звертається до суду із вказаним позовом чи стосовно якої ухвалене судове рішення у даній справі. Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 17.01.2019 по справі №922/4734/16.
За таких обставин службовий та фіскальні чеки від 07.07.2020 є неналежними доказами сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Будь-яких інших доказів сплати судового збору матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином, в порушення приписів ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, належних доказів сплати судового збору Товариством з обмеженою відповідальністю Агротолока до позовної заяви не подано.
Отже, судом встановлено, що позовну заяву подано до суду без додержання ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, відповідно позивачу слід усунути вказаний недолік позовної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору у розмірі 2 102,00 грн.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Агротолока підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 233, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Агротолока до Товариства з обмеженою відповідальністю Агріматіка про зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Агротолока строк для усунення недоліків позовної заяви - до 07.08.2020.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.В. Бондарчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90361373 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні