УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 липня 2020 року справа № 580/2443/20
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Білоноженко М.А., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Об`єднана сільськогосподарська компанія до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_1 про стягнення недоотриманих коштів соціального страхування на оплату допомоги по вагітності та пологах,
ВСТАНОВИВ:
06.07.2020р. до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю Об`єднана сільськогосподарська компанія (далі - позивач) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області (далі - відповідач) в якій позивач просить:
- стягнути з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області (код ЄДРПОУ 41321284) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Об`єднана сільськогосподарська компанія (код ЄДРПОУ 30859482) недоотримані кошти соціального страхування на оплату допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) у сумі 147 949,20 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву, суд вважає, що вона підлягає залишенню без руху у зв`язку з наявними в ній недоліками.
Відповідно до ч.1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Згідно пункту 9 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень зазначається обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Так, предметом даної позовної заяви є стягнення з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Об`єднана сільськогосподарська компанія недоотриманих коштів соціального страхування на оплату допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_1 у сумі 147 949,20 грн.
В обгрунтування даної позовної вимоги позивачем зазначено, що висновок Акту перевірки Тальнівського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області від 15.04.2020р. №13 про нарахування ОСОБА_1 позивачем премії всупереч ст. 15 Закону України "Про оплату праці" та не прийняття заяви-розрахунку позивача щодо виплати ОСОБА_1 невиплаченої допомоги по вагітності та пологах у сумі 147 949,20 грн. є неправомірними діями відповідача. В обгрунтування порушення зазначеними діями прав та інтересів позивача, зазначено, що роботодавець, яким є позивач несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованим особам, та право на судовий захист своїх прав.
З даного приводу суд зазначає, що частинами 2, 3 статті 10 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначено, що Фонд зобов`язаний забезпечувати фінансування та виплачувати матеріальне забезпечення, страхові виплати і надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом.
Фонд несе відповідальність згідно із законом за шкоду, заподіяну з його вини застрахованим особам внаслідок несвоєчасної або неповної виплати матеріального забезпечення, страхових виплат, ненадання або несвоєчасне надання соціальних послуг, передбачених цим Законом.
Працівники Фонду за порушення законодавства про соціальне страхування несуть відповідальність згідно із законом.
З аналізу вказаних положень судом вбачається, що відповідальність за заподіяння шкоди застрахованій особі внаслідок несвоєчасної або неповної виплати страхової виплати передбаченої Законом України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування несе Фонд.
Як вбачається із зазначених позивачем обставин справи, позивач виконав обов`язок визначений ст. 15 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування , подав до Фонду заяву-розрахунок щодо виплати ОСОБА_1 невиплаченої допомоги по вагітності та пологах у сумі 147 949,20 грн., яку однак Фондом не прийнято на підставі Акту перевірки від 15.04.2020р. №13.
При цьому суд зазначає, що суб`єктом чиї права можуть бути порушені внаслідок несвоєчасної або неповної виплати страхової виплати є застрахована особа, якою є ОСОБА_1 , у зв`язку із чим правом звернення із даним позовом в разі наявності підстав вважати порушеними власні права наділена ОСОБА_1
З урахуванням зазначеного, суд звертає увагу позивача, що ним не наведено належних підстав звернення до суду із даним позовом та як наслідок на необхідність приведення позовної заяви у відповідність до вимог пункту 9 частини 5 статті 160 КАС України, а саме: обґрунтувати порушення діями відповідача щодо не прийняття заяви-розрахунку позивача щодо виплати ОСОБА_1 невиплаченої допомоги по вагітності та пологах у сумі 147 949,20 грн. прав, свобод, інтересів позивача.
Вказані недоліки позивач може усунути у десятиденний строк з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду нової редакції адміністративного позову з урахуванням вимог даної ухвали.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160-162, частиною 1, 2 статті 169, статтею 241-243, 248 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Об`єднана сільськогосподарська компанія до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області про стягнення недоотриманих коштів соціального страхування на оплату допомоги по вагітності та пологах - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до Черкаського окружного адміністративного суду:
- нової редакції адміністративного позову з урахуванням вимог даної ухвали, викладених у мотитувальній частині даної ухвали.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.А. Білоноженко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2020 |
Оприлюднено | 16.07.2020 |
Номер документу | 90417149 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
М.А. Білоноженко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні