Рішення
від 15.07.2020 по справі 552/6992/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа № 552/6992/19

Провадження № 2/552/310/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.07.2020 року Київський районний суд м.Полтави в складі:

Головуючого судді - Турченко Т.В.

При секретарі - Силка І.О.

За участю адвоката - Черевичної Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання малолітньої дитини та встановлення способів участі батька у спілкуванні з дитиною, -

В С Т А Н О В И В:

26.12.2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом. Позов обґрунтовуючи тим, що у період з 27 серпня 2013 по 25 жовтня 2017 року вона перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , який розірвано рішенням Київського районного суду м. Полтава від 25.10.2017 року. Від шлюбу в них народилась донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після розірвання шлюбу, донька залишилась проживати з нею та перебуває на її повному утриманні. Місце її реєстрації та проживання за їх згодою було визначено разом з нею за адресою: АДРЕСА_1 . На час звернення до суду вона тимчасово проживає у своєї матері за адресою: АДРЕСА_2 . Оскільки ОСОБА_2 не надавав матеріальної допомоги на утримання спільної дитини, вона зверталась до суду із заявою про стягнення аліментів, про що рішенням Київського районного суду м. Полтава від 12.06.2018 року вирішено питання про стягнення аліментів з ОСОБА_2 в розмірі 1/4 частин від всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку. Всупереч рішенню суду відповідач доньку матеріально не забезпечує, допустив заборгованість зі сплати аліментів в сумі 38 526,40 грн. З часу розірвання шлюбу вона не заперечувала і не чинила опір у спілкуванні ОСОБА_2 із донькою. Він доволі часто особисто спілкується із ОСОБА_4 , заберає її із дошкільного закладу освіти до свого місця проживання, адреса якого їй достименно невідома, оскільки він не має зарестрованого місця проживання в Україні. Донька дуже часто залишається в батька на декілька днів поспіль. Відповідач фактично змінив місце проживання спільної дитини, донька стала проживати і в батька і в матері, у зв`язку з чим виникає спір, оскільки під час перебування доньки у відповідача, вона не має можливості в особистому контакті з дитиною для того, щоб переконатись в її належному догляді чи стані здоров`я. Крім того, ОСОБА_2 вчиняє дії напротивагу її правам щодо особистого контакту з дитиною, зокрема, відмовляє в тому, щоб вона зайшла до оселі, не відчиняє дверей, створює конфліктні ситуації і викликає поліцію. Тому просила суд визначити місце проживання малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із матір`ю - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 . Встановити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 для участі у вихованні та спілкуванні з малолітньою донькою - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 такі способи участі: побачення два рази на місяць, в неділю, у осінньо-зимовий період з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв., у весняно-літній період або з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. або з 15 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв.

26.12.2019 року ухвалою Київського районного суду м. Полтави від відкрито провадження по справі.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася, будучи повідомленою про час і місце розгляду справи, заяв про неможливість розгляду справи у її відсутність не надавала.

Представник позивача, адвокат Черевична Ю.О., в судовому засіданні повністю підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 , в судове засідання не з`явився, попередньо надав суду заяву про відкладення розгляду справи, оскільки відповідно до вироку Київського районного суду м. Полтави від 10.06.2020 року йому призначено покарання у виді 3 місяців арешту.

Представник служби у справах дітей виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради в судове засідання не з`явився, попередньо надала суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, при ухвалені рішення покладались на розсуд суду та просили врахувати інтереси дитини.

Суд вважає можливим слухати справу у відсутності осіб, які в судове засідання не з`явились.

Заслухавши представника позивача адвоката Черевичну Ю.О., вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що у період з 27 серпня 2013 по 25 жовтня 2017 року ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , який розірвано рішенням Київського районного суду м. Полтава від 25.10.2017 року.

Від шлюбу народилась донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про її народження серії НОМЕР_1 , видане 16.02.2016 року Київським відділом державної РАЦС Полтавського МУЮ.

Після розірвання шлюбу, донька залишилась проживати з позивачем за адресою: АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні відповідач не заперечував, щоб донька проживала з позивачкою.

Встановлено, що рішенням Київського районного суду м. Полтава від 12.06.2018 року стягнуто аліменти з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання малолітньої ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частин від всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач доньку матеріально не забезпечує, допустив заборгованість зі сплати аліменті в сумі 38 526,40 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості виданим Київським ВДВС м. Полтава від 12.12.2019 року за №73898. Крім того, щодо злісного ухилення від сплати аліментів стосовно ОСОБА_2 , 22.02.2019 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за ч. 1 ст. 164 КК України.

В процесі розгляду справи рішенням виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради №25 від 28.01.2020 затверджений висновок щодо визначення місця проживання малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з матір`ю ОСОБА_1 та встановити батькові, ОСОБА_2 час для спілкування з дитиною наступним способом: два рази на місяць, в неділю, у осінньо-зимовий період з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв., у весняно-літній період або з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. або з 15 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв.

Суд погоджується з даним висновком виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради.

Статтею 141 СК України визначено, що мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою статті 157 цього Кодексу.

Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом (стаття 153 СК України).

Частиною другою статті 159 СК України вказано, що суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

Частиною 1 статті 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року визначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Тому при вирішенні спору щодо участі у вихованні та порядку зустрічей з дитиною того з батьків, хто проживає окремо від дитини, суд враховує передусім інтереси дитини.

Так допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_5 , ОСОБА_6 пояснили, що батько ОСОБА_2 любить свою доньку та по можливості піклується про неї.

З урахуванням малолітнього віку та стану здоров`я дитини, конфліктної міжособистісної поведінки батьків, ставлення батька до виконання батьківських обов`язків, бажання та можливість піклування про здоров`я дитини обох батьків і те, що такий порядок не порушуватиме ніяким чином права дітини, системного аналізу положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку про задоволення позову та встановлення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 для участі у вихованні та спілкуванні з малолітньою донькою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 такі способи участі: побачення два рази на місяць, в неділю у осінньо-зимовий період з 9 години до 13 години, у весняно-літній період або з 9 години до 13 години або з 15 години до 19 години.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа Серявін проти України , (CASE OF SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE), рішення від 10 лютого 2010 року).

Сторони, з урахуванням вікових змін дитини, її розвитку та потреб, не позбавлені в майбутньому права змінити встановлений судом спосіб участі у вихованні малолітньої дитини, що буде відповідати, насамперед, інтересам дитини.

Приймаючи такі рішення, суд зауважує, що перш за все, бере до уваги інтереси дитини, а не інтереси сторін.

Керуючись ст. 141, 259, 263-265 ЦПК України,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визначити місце проживання малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 .

Встановити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 для участі у вихованні та спілкуванні з малолітньою донькою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 такі способи участі: побачення два рази на місяць, в неділю у осінньо-зимовий період з 9 години до 13 години, у весняно-літній період або з 9 години до 13 години або з 15 години до 19 години.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп. та витрати на правничу допомогу в сумі 2100 грн., а всього 2 868 грн. 40 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено 15.07.2020 року.

Головуючий Т.В.Турченко

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення15.07.2020
Оприлюднено20.07.2020
Номер документу90455682
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —552/6992/19

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 29.06.2021

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 29.06.2021

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Рішення від 15.07.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Рішення від 15.07.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 13.05.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 13.03.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 13.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 26.12.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні