У Х В А Л А
20 липня 2020 року м. Чернігів справа № 927/634/20 Суддя Шморгун В. В., розглянувши матеріали позовної заяви №05/1-1296-20 від 25.06.2020
За позовом: Заступника прокурора Чернігівської області,
вул. Князя Чорного, 9, м. Чернігів, 14000, в інтересах держави
до відповідачів: 1. Чернігівської обласної державної адміністрації,
код ЄДРПОУ 00022674, вул. Шевченка, 7, м. Чернігів, 14000
2. Товариства з обмеженою відповідальністю Городнянська ТЕС ,
код ЄДРПОУ 41564940, вул. Терещенківська, 4Б, м. Київ, 01004
Предмет спору: про визнання недійсними розпорядження та договору купівлі-продажу земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Чернігівської області в інтересах держави звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Чернігівської обласної державної адміністрації та Товариства з обмеженою відповідальністю Городнянська ТЕС , у якому просить суд:
- визнати недійсним розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації від 20.11.2017 №605 Про продаж земельної ділянки , яким продано Товариству з обмеженою відповідальністю Городнянська ТЕС земельну ділянку площею 10 га, кадастровий номер 7421410000:05:000:3400, із державної власності Городнянської міської ради Чернігівської області;
- визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 10 га, кадастровий номер 7421410000:05:000:3400, від 06.12.2017 №5307, що укладений Чернігівською обласною державною адміністрацією з Товариством з обмеженою відповідальністю Городнянська ТЕС .
Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу України цей Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Частиною 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Тобто загальне правило територіальної підсудності щодо пред`явлення позову за місцезнаходженням відповідача застосовується лише у випадку, коли інші правила підсудності не встановлені положеннями Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 30 Господарського процесуального кодексу України встановлена виключна підсудність справ.
Виключна підсудність - це правило, відповідно до якого справа має бути розглянута тільки певним господарським судом. Виключна підсудність означає, що деякі категорії справ не можуть розглядатися за загальними правилами підсудності, а також за правилами альтернативної' підсудності. У цих категоріях справ не допускається також договірна підсудність.
Так, ч. 5 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що спори, у яких відповідачем є Кабінет Міністрів України, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, незалежно від наявності інших визначених цією статтею підстав для виключної підсудності такого спору іншому господарському суду.
Перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Виключну підсудність встановлено, зокрема, для позовів, у яких відповідачем є обласна державна адміністрація.
З огляду на вищевикладене, враховуючи те, що одним із відповідачів прокурор визначив Чернігівську обласну державну адміністрацію, суд дійшов висновку, що за правилами виключної підсудності вирішення даного спору відноситься до територіальної юрисдикції Господарського суду міста Києва.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно із ч. 3 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ст. 1, 27, 30, 31, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Справу №927/634/20 за позовом Заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави до Чернігівської обласної державної адміністрації та Товариства з обмеженою відповідальністю Городнянська ТЕС про визнання недійсними розпорядження та договору купівлі-продажу земельної ділянки передати за виключною підсудністю до Господарського суду міста Києва (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-в).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 20.07.2020. Ухвалу може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду, з урахуванням п. 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, у строки, визначені ст. 256 та п. 4 Прикінцевих положень цього Кодексу.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/ .
Суддя В.В. Шморгун
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2020 |
Оприлюднено | 21.07.2020 |
Номер документу | 90465486 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні