Справа № 368/710/20
1-кс/368/122/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" липня 2020 р. Слідчий суддя Кагарлицького районного суду Київської області ОСОБА_1 ,за участю секретаря ОСОБА_2 , сторони кримінального провадження прокурор Кагарлицької місцевої прокуратури ОСОБА_3 , слідчої ОСОБА_4 , розглянувши клопотання в кримінальному провадженні № 12020110190000312, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.07.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ст.. 246 ч. 1 КК України,про арешт тимчасово вилученого майна, -
ВСТАНОВИВ :
08 липня 2020 року прокурор Кагарлицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № 12020110190000312, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.07.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ст.. 246 ч. 1 КК України,про арешт тимчасово вилученого майна.
Дане клопотання обґрунтовано тим, що 03.07.2020 року близько 14.00 години до Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області надійшла інформація про незаконне перевезення лісу з метою збуту гр. ОСОБА_6 за допомогою автомобіля ЗІЛ-131, д.н.з. НОМЕР_1 .
04.07.2020 р. відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110190000312 з попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 246 КК України.
03.07.2020 року у присутності двох понятих, проведено огляд місця події, в ході якого вилучено до Кагарлицького відділення поліції дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук та бірку обліку деревини № «UA ДАЛРУ 538783312» які знаходились біля домогосподарства, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
03.07.2020 р. в службовому приміщенні Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київський області який розташований за адресо: вул. Ярослава Мудрого 13 в м. Кагарлик під час складання протоколу огляду місця події вилучено у ОСОБА_6 оригінал товарно-транспортної накладної щодо перевезення деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс).
Завданням арешту майка є запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження речового доказу.
Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Як передбачено у ч. 2 ст. 170 КГІК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання: або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, в ході досудового розслідування зібрано відомості, які дають достатні підстави вважати, що вилучені дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук, бірку обліку деревини за № «UA ДАЛРУ 538783312», товарно-транспортну накладну щодо перевезення деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс) являються предметами вчиненого кримінального правопорушення.
Згідно з ч.ч. 1-3 ст. 64-2 КПК України третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути будь-яка фізична або юридична особи. Третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, має права і обов`язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються арешту майна, які виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням пре арешт майна. Третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, повідомляється про прийняті процесуальні рішення у кримінальному провадженні, що стосуються арешту майна, отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів судового провадження, підозру у кримінальному провадженні № 12020110190000312 не оголошено нікому.
За таких обставин, власник майка, на яке слідчим суддею буде накладено арешт, на даному етапі досудового розслідування у згаданому кримінальному провадженні бере участь у статусі третьої особи.
Разом з тим, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді має право звертатися лише прокурор.
Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.
Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
Враховуючи викладене, з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження вказаного майна з метою збереження речових доказів, необхідно накласти арешт на дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук, бірку обліку деревини № «UA ДАЛРУ 538783312» та товарно-транспортну накладну при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс).
Крім того, майно, на яке буде накладено арешт, має суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення після проведення відповідних експертиз та може бути використане, як речовий доказ в даному кримінальному провадженні.
Відповідно до постанови про визнання та приєднання до провадження речових доказів, дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук, бірку обліку деревини № «UA ДАЛРУ 538783312» та товарно-транспортну накладну при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс) визнано в якості речового доказу.
Власник майна ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений по час та місце судового розгляду. Заяв та клопотань не надходило.
Прокурор в судовому засідання клопотання підтримав та просив клопотання підтримати.
Заслухавши думку прокурора ОСОБА_3 ,слідчу ОСОБА_4 , перевіривши надані матеріали клопотання, вважаю, що клопотанняпідлягає до задоволення.
Так, слідчим відділення Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020110190000312 від 04.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 246 ч. 1 КК України.
Як вбачається із матеріалів клопотання, що 03.07.2020 року близько 14.00 години до Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області надійшла інформація про незаконне перевезення лісу з метою збуту гр. ОСОБА_6 за допомогою автомобіля ЗІЛ-131, д.н.з. НОМЕР_1 .
04.07.2020 р. відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110190000312 з попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 246 КК України,
03.07.2020 року у присутності двох понятих, проведено огляд місця події, в ході якого вилучено до Кагарлицького відділення поліції дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук та бірку обліку деревини № «UA ДАЛРУ 538783312» які знаходились біля домогосподарства, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
03.07.2020 в службовому приміщенні Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київський області який розташований за адресо: вул. Ярослава Мудрого 13 в м. Кагарлик під час складання протоколу огляду місця події вилучено у ОСОБА_6 оригінал товарно-транспортної накладної щодо перевезення деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс).
Постановою слідчого Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області від 04.07.2020 вилучене під час огляду місця події майно визнано речовими доказами.
Правильність встановлення органом досудового розслідування власника та законного володільця майна, перевірено та не викликає сумнів.
Місце перебування тимчасово вилученого майна з`ясовано та є таким, що забезпечить його схоронність.
Відповідно до п. 7 ч. 2ст. 131 КПК Україниарешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження.
Статтею 170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до абзацу 2 частини. 1статті 170 КПК Українизавданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення:
1)збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна, як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушення чи стягнення з юридичної особи, отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.
Відповідно до ч.1ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно зі ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні. підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Згідно з ч. 2ст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, повинен врахувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність; можливість спеціальної конфіскації майна; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
З врахуванням змісту кримінального правопорушення, передбаченогост. 246 КК України, майно, що було тимчасово вилучене: дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук; бирка обліку деревини № «UA ДАЛРУ 538783312» та товарно-транспортну накладну при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс) серії КВГ № 880671 від 03.07.2020 р., яку видало ДП «Ржищівське лісове господарство», володільцем якого є ОСОБА_6 , може бути використане як доказ у цьому кримінальному провадженні, оскільки таке майно відповідає вимогам ст.98, ст.167 КПК України.
В судовому засіданні також встановлено, що орган досудового розслідування має потребу провести слідчі дії та експертне дослідження вилученої деревини для встановлення її якості та вартості, що є важливим у даному кримінальному провадженні з огляду на об`єкт кримінального посягання та позицію володільця майна - лісової деревини.
Також прокурором достатньо переконливо обґрунтував, що одним із завдань кримінального провадження є доведення, що тимчасово вилучене на місці події майно: дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук та товарно-транспортна накладна при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс) серії КВГ № 880671 від 03.07.2020 р, були засобом кримінального правопорушення і виконати таке завдання можливо лише шляхом збереження цілісності цих речей з метою огляду їх спеціалістом з наданням відповідного висновку.
На даному етапі досудового розслідування потреби у арешті майна виправдовують втручання у права та інтереси власників майна з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
Матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою збереження речових доказів.
Крім того, слідчий суддя роз`яснює, що у відповідності до ст. 174 КПК України, за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника чи володільця майна, якщо вони доведуть, що потреба у застосуванні такого заходу відпала, арешт майна може бути скасовано повністю або частково.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.. ст.. 170-175,309,371,372,395КПК України (в редакції 2012 року), слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотанняпрокурора Кагарлицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 про арешт тимчасом вилученого майна задовольнити.
Накласти арешт на виявлене та вилучене 03.07.2020 р. під час проведення оглядів працівниками Кагарлицького відділення поліції Обухівського ВП ГУ НП в Київській області майно, власником якого є ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 а саме:
?дерев`яні колоди породи «Акація» різної довжини та діаметру в кількості 68 (шістдесят вісім) штук;
?бирку обліку деревини № «UA ДАЛРУ 538783312»;
?товарно-транспортну накладну при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН-ліс) серії КВГ № 880671 від 03.07.2020 р., яку видало ДП «Ржищівське лісове господарство», (ЄДРПОУ 00992148), розташованого за адресою: 09230, Київська область, місто Ржищів, вул. Шевченка, 91, з метою збереження речових доказів у вказаному кримінальному провадженні.
Ухвала підлягає негайному виконанню прокурором Кагарлицької місцевої прокуратури ОСОБА_5 .
Про виконання ухвали суду направити повідомлення про його виконання слідчому судді.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90470094 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Кагарлицький районний суд Київської області
Шевченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні