У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
21 липня 2020 року справа № 927/647/20
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидової М.О. , розглянувши матеріали позовної заяви №01.1-15/1459 від 15.07.2020
за позовом Ніжинської міської ради Чернігівської області, площа імені Івана Франка, 1, м. Ніжин, 16600
до Акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк , вул. Грушевського буд. 1Д, Печерський район, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, 30, м. Дніпро, 49094
про стягнення 74204 грн. 52 коп.
встановив:
До Господарського суду Чернігівської області звернулась Ніжинська міська рада Чернігівської області з позовом до Акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк про стягнення безпідставно набутих коштів у сумі 74204 грн. 52 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як фактичний користувач земельної ділянки площею 0,2106 га з кадастровим номером 7410400000:06:006:0012, розташованої у м. Ніжин, вул. Прилуцька, 168, без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування землею у період з 01.01.2017 до 31.05.2020.
У позовній заяві позивач обґрунтовує звернення з позовом саме до Господарського суду Чернігівської області, посилаючись на ч.3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до ч.3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша3 статті 30 ГПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Предметом позову у цій справі є стягнення безпідставно збережених коштів у розмірі оредної плати за користування земельною ділянкою площею 0,2106 га з кадастровим номером 7410400000:06:006:0012, яку розміщено у м. Ніжині Чернігівської області.
З урахуванням наведеного, позов про стягнення стягнення безпідставно збережених коштів у розмірі орендої плати за користування земельною ділянкою площею 0,2106 га з кадастровим номером 7410400000:06:006:0012, яку розміщено у м. Ніжині Чернігівської області має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Правова позиція викладена у постанові Верховного суду у справі №638/1988/17 від 10.04.2019.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує положення ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України.
Малозначними справами у відповідності до ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Здійснивши аналіз ціни, предмета та підстав позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін, значення для суспільного інтересу, суд дійшов висновку про віднесення вказаної справи до категорії малозначної та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. 12, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи по суті призначити на 01 вересня 2020 року о 14:40. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 303 .
4. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України. У разі подання відзиву на позов його копія разом з копіями доданих до нього доказів мають бути надіслані позивачу, а докази надсилання додані до матеріалів справи разом із відзивом.
5. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, надіславши одночасно копію даної відповіді на відзив відповідачу, а докази надсилання надати суду.
6. Повідомити сторін, що у разі надходження до суду відзиву відповідача на позовну заяву позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення на відповідь позивача у строк до 31.08.2020 .
7. За умови направлення у судове засідання уповноважених представників сторін останнім необхідно мати при собі документи, що підтверджують повноваження представників, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України.
Звернути увагу сторін, що відповідно до підпункту 11 п.16 1 розділу XV Конституції України з 01.01.2019 представництво сторін в суді першої інстанції здійснюється адвокатами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
З метою попередження виникнення та запобігання поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, беручи до уваги запровадження карантину та особливого режиму роботи суду, суд рекомендує учасникам справи усі необхідні документи надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду або поштою, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» , факсом або дистанційні засоби зв`язку.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2020 |
Оприлюднено | 22.07.2020 |
Номер документу | 90489643 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні