Справа № 456/2739/20
Провадження № 2/456/1058/2020
УХВАЛА
про залишення позову без руху
20 липня 2020 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Янів Н. М. , перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому з урахуванням викладених вимог просить визнати за ним право власності за набувальною давністю на земельну ділянку кадастровий номер 46225388800:01:007:0003, площею 1,1188 га.. Також просить стягнути з відповідача на його користь судові витрати та витрати на правничу допомогу.
Проаналізувавши матеріали позовної заяви вважаю, що таку слід залишити без руху, як подану без додержання вимог ст. 175 та ч. 4 ст.177 ЦПК України.
У відповідності до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак у відповідності до акту складеного Стрийським міськрайонним судом Львівської області від 17.07.2020 р. при відкритті поштового відправлення, яке надійшло від ОСОБА_3 у додатках документів не виявилось квитанції про сплату судового збору та копії листа пропозиції.
Згідно вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у справах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору із позовних заяв майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (10510 грн.).
Позивачем у позовній заяві заявлено вимогу майнового характеру, а саме визнання права власності на земельну ділянку, нормативна грошова оцінка якої, згідно витягу з технічної документації становить 74737,60 грн. Саме ця сума зазначена позивачем як ціна позову.
Тягар доказування вартості майна несе позивач. В якості доказу вартості майна суду можуть бути надані договори купівлі-продажу цього майна, відомості про його залишкову балансову вартість, звіт про оцінку майна, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, довідки про ринкову вартість майна в даній місцевості.
Закон України Про оцінку земель № 1378-IV від 11.12.2003 (далі - Закон) визначає, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну (ст.5).
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом , так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок
згідно із законом , орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводитьсяз метою визначення вартості об`єкта оцінки.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок проводиться суб`єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог цього Закону , Закону України "Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні" , а також інших нормативно-правових актів та державних стандартів, норм і правил (ст.19).
За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт (ст.20).
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обовязкових платежів, визначений постановою Кабінету Міністрів України Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обовязкових платежів, які справляються відповідно до законодавства від 21 серпня 2014 року № 358 .
Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна.
При цьому матеріали справи не містять належних доказів (експертної грошової оцінки) про вартість майна на день звернення до суду з позовом на яке позивач просить визнати право власності, що не дає можливості суду визначити необхідний розмір судового збору, який повинен бути сплачений у даному випадку. Визначена позивачем ціна позову відповідно до нормативно грошової оцінки землі, зроблена у 2016 році, не відображає дійсну вартість майна на час розгляду справи, оскільки визначена станом на 25.01.2016, тобто за багато років до звернення позивача з вказаним позовом до суду.
Тому позивачу слід надати звіт про екпертну грошову оцінку земельної ділянки на день звернення до суду на підставі якого й буде визначено ціну позову та провести у відповідності до такої ціни оплату судового збору, про що надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору або ж документи, що підтверджують підстави звільнення від його сплати відповідно до закону.
Державне мито (судовий збір) повинно бути сплачено: Стрийське УК/м. Стрий/ 22030101, КОД 37969195, р/р НОМЕР_1 , МФО 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
Також у відповідності до ч. 1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.
Однак, в супереч вищевикладеному позивачем до позовної заяви не долучено вказаних у додатку документів, а саме копії листа пропозиції та відповідно її копії для відповідача.
У відповідності до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків такої.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю- залишити без руху, надавши йому строк для усунення вказаних недоліків на протязі 10-ти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі виконання вимог суду у встановлений строк, заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду, а інакше - вважатися неподаною і повертається йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. М. Янів
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2020 |
Оприлюднено | 22.07.2020 |
Номер документу | 90500487 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Янів Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні