Справа № 127/15291/20
Провадження 2/127/2378/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2020 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бойко В.М., розглянувши розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Гранд-Пак про стягнення заборгованості, суд,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову, в даній заяві заявник просить суд, з врахуванням заяви про доповнення до заяви про забезпечення позову накласти арешт на належне ТОВ Гранд-Пак (21001. Україна, м. Вінниця, вул. Айвазовського, 28 А , ЄДРПОУ 41091005, ІBAN: НОМЕР_1 в AБ Південний в м. Одеса, ІПН 410910002283) нерухоме та рухоме майно та грошові кошти в межах позовних вимог.
Заборонити будь- яким особам вчиняти дії щодо відчуження нерухомого та рухомого майна ТОВ ГРАНД-ПАК (21001. Україна, м. Вінниця, вул. Айвазовського 28 А . ЄДРПОУ 41091005. IBAN: НОМЕР_2 в AБ Південний в м. Одеса. ІПН 410910002283).
Заявник вказує, що 22.03.2017 року між ним та ТОВ Гранд-Пак було укладено договір позики, на виконання якого ним було перераховано на рухунок ТОВ Гранд-Пак грошові кошти в сумі 11 000 000, 00 грн. На даний час відповідач кошти не повернув, чим порушив умови договору.
Заява про доповнення до заяви про забезпечення позову мотивована тим, що 17 липня 2020 року позивачем - ОСОБА_1 подано заяву про забезпечення позову до відповідача - ТОВ ГРАНД-ПАК (ЄДРПОУ 41091005). На сьогоднішній день відбувся рейдерський захват Товариства та здійснюються спроби протиправного продажу нерухомого та рухомого майна ТОВ ГРАНД-ПАК з метою уникнення від виконання зобов`язань, на що вказують дії учасників товариства. З метою конкретизації наявного нерухомого майна відповідача ТОВ ГРАНД-ПАК на яке прошу накласти арешт, мною було отримано інформацію з державних реєстрів (витяги додаються) . Вважаю, що існує загроза неможливості виконання рішення суду в майбутньому у разі задоволення позову, оскільки невжиття заходів забезпечення позову у вигляді арешту на майно товариства на суму позовних вимог може призвести до реалізації всього майна по заниженій вартості та уникнення ТОВ ГРАНД-ПАК від виконання своїх зобов`язань та відповідно може істотно ускладнити ефективний захист моїх прав та інтересів, саме за захистом яких я звернувся до суду.
Заявник зазначає, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до реалізації майна по відповідача по заниженій ціні, та спричинить уникнення ТОВ ГРАНД-ПАК від виконання своїх обовязків по догвору.
Дослідивши та оцінивши матеріали заяви, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року за №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Згідно ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до
пред?явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ст. 151 ЦПК заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Суд враховує, що відповідач має у власності майно, а саме земельну ділянку, та офісно-виробниче приміщення, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджено інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 20.07.2020р.
Таким чином, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об?єктивному та безпосередньому дослідженню наявних доказів, суд приходить до висновку, що заява обгрунтована, повністю підтверджена надежними доказами та підлягає задоволенню в межах ціни позову.
Керуючись ст.ст.149, 151, 152, 153, 260, 263, ЦПК України, п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року за №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Накласти арешт на належне ТОВ Гранд-Пак (21001, Україна, м. Вінниця, вул. Айвазовського, 28 А , ЄДРПОУ 41091005, ІBAN: НОМЕР_1 в AБ Південний в м. Одеса, ІПН 410910002283) нерухоме та рухоме майно та грошові кошти в межах позовних вимог, а саме в сумі 12 930 000, 00 грн.
Заборонити будь-яким особам вчиняти дії щодо відчуження нерухомого та рухомого майна ТОВ ГРАНД-ПАК (21001, Україна, м. Вінниця, вул. Айвазовського 28-А . ЄДРПОУ 41091005, IBAN: НОМЕР_2 в AБ Південний в м. Одеса. ІПН 410910002283).
Ухвала підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п?ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п?ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя :
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2020 |
Оприлюднено | 22.07.2020 |
Номер документу | 90509985 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Бойко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні