ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" липня 2020 р. Cправа № 902/721/20
Суддя господарського суду Вінницької області Лабунська Т.І., розглянувши матеріали
про розірвання договору та стягнення 334346,56 грн. - заборгованості
В С Т А Н О В И В :
21.07.2020 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" в Господарський суд Вінницької області надійшла позовна заява (вх. № 675/20 від 21.07.2020 року) про розірвання договору поставки № 29/01-1 від 29.01.2020 року та стягнення 334 346, 56 грн. - заборгованості.
Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест", суд дійшов висновку, що вказана позовна заява залишається без руху з наступних підстав.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів .
За приписами ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
При цьому, вказані правові норми не ставлять обов`язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів в залежність від того чи є у відповідача в наявності ці документи, а містять імперативну норму щодо обов`язковості надіслання сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. (із змінами), підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.
З аналізу наведених вище норм в сукупності вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт з переліком документів, що додані до позовної заяви, та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
При цьому, до позовної заяви опису вкладення не надано, а додано лише службовий чек, однак останній не може вважатись належним доказом надіслання копії позовної заяви з усіма додатками до неї відповідачу, оскільки зі змісту чека неможливо встановити, які саме документи були надіслано на адресу відповідача.
Окрім того, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви, серед яких документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі тощо.
Відтак на стадії прийняття позовної заяви до розгляду суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Законодавством, яке регулює порядок та розмір сплати судового збору за подання позовних заяв до господарського суду є Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до ст. 7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 грн.
За змістом п.п. 2.1, 2.2 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до господарського суду позовних заяв майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовних заяв немайнового характеру - 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зі змісту позовної заяви слідує, що Товариством з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" при зверненні до суду заявлено дві вимоги: вимогу майнового характеру - про стягнення заборгованості в сумі 334346, 56 грн. та вимогу немайнового характеру - про розірвання договору поставки № 29/01-1 від 29.01.2020 року.
Отже, виходячи з викладеного вище, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" при зверненні з даною позовною заявою до суду, повинно було сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру в розмірі 5015, 20 грн. та за вимогу немайнового характеру - 2102,00 грн., всього - 7117, 20 грн.
Натомість, Товариством з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест", згідно платіжного доручення № 50 від 15.05.2020 року, сплачено лише за вимогу майнового характеру в сумі 5015, 20 грн. Таким чином, Товариством з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" недоплочено судового збору за вимогу немайнового характеру в сумі 2102, 00 грн.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Зазначені судом недоліки необхідно усунути шляхом надання доказів або інформації про їх відсутність щодо:
- належних доказів, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 2102,00 грн.;
- оригіналу опису вкладення до цінного листа на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та усіх доданих документів, які відповідають переліку документів, котрі були направлені до суду.
Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" на те, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" (вх. № 675 від 21.07.2020 року) залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн.;
- оригіналу опису вкладення до цінного листа на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та усіх доданих документів, які відповідають переліку документів, котрі були направлені до суду.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест" строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
6. Примірник ухвали надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "ТК Енерго - Інвест".
Ухвала підписана 23.07.2020 року.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Бугаївська, буд. 21, оф. 909/1, м. Одеса, Одеська область, 65005)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2020 |
Оприлюднено | 24.07.2020 |
Номер документу | 90538817 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні