СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
У Х В А Л А
про витребування доказів
23 липня 2020 р. Справа № 480/2919/20
Сумського окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми питання щодо витребування доказів по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Сумській області від 16.03.2020 № 18-11109/16-20-СГ про відмову ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області розмір земельної ділянки 1,9250 га, кадастровий номер 5924788700:08:008:0228, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність з таких підстав: відповідно до поданих на затвердження документів встановлено, що частина запроектованої земельної ділянки згідно матеріалів проекту землеустрою відноситься до земель водного фонду;
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Сумській області затвердити проект землеустрою та надати у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку площею 1,9250 га (кадастровий номер 5924788700:08:008:0228), яка розташована за межами населених пунктів на території Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області.
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що на виконання постанови Сумського окружного адміністративного суду від 10.10.2016 року по справі № 818/2138/18 Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області повторно було розглянуто заяву позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та наказом від 23.12.2016 № 18-6483/16-16-СГ позивачу було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка розташована на території Червоненської сільської ради Сумського району Сумської області за межами населеного пункту. Після виготовлення та погодження проекту землеустрою, позивач звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області із заявою про затвердження даного проекту. Проте наказом від 16.03.2020 р. № 18-11109/16-20-СГ відповідач відмовив у затвердженні проекту, оскільки відповідно до поданих на затвердження документів встановлено, що частина запроектованої земельної ділянки згідно матеріалів проекту землеустрою відноситься до земель водного фонду. Позивач вважає таку відмову незаконною та прийнятою з порушенням вимог Земельного кодексу України, а тому наказ від 16.03.2020 р. № 18-11109/16-20-СГ підлягає скасуванню, оскільки питання віднесення/невіднесення частково заболоченої спірної земельної ділянки до земель водного фонду вже було предметом дослідження Сумського окружного адміністративного суду на етапі отримання ним дозволу на розроблення проекту землеустрою і Сумський окружний адміністративний суд у постанові від 10.10.2016 у справі № 818/2138/15, яка набрала законної сили 18.11.2016, зробив чіткий висновок про те. що заболочені землі не відносяться до земель водного фонду.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача, а також встановлено строк позивачу для подання відповіді на відзив, а відповідачу заперечення.
На виконання зазначеної ухвали відповідачем було подано відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зокрема зазначивши, що під час розгляду поданого проекту землеустрою, Головним управлінням було встановлено, що частина земельної ділянки згідно матеріалів проекту землеустрою відноситься до земель водного фонду, а саме, в пояснювальній записці до проекту землеустрою розробником було зазначено, що грунтовий покрив земельної ділянки згідно картографічних матеріалів відноситься до лучно-болотних, мулувато-болотних і торфувато-болотних солончакових неосушених грунтів, що підтверджує факт віднесення даної земельної ділянки до земель водного фонду. Крім того, відповідно до довідки із звітності з кількісного обліку земель про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями від 22,09.2017 №293/175-17, яка міститься у проекті землеустрою земельна ділянка відноситься до відкритих заболочених земель (низинні) (графа 65). Таким чином, Головним управлінням було прийнято наказ від 16.03.2020 № 18- 11109/16-20-СГ, яким відмовлено ОСОБА_1 у затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною площею 1,9250 га для ведення ©собистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з вимогами ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
За приписами ч. 3 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Разом з тим, відповідно до ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З матеріалів справи судом встановлено, що так, у постанові від 10.10.2016 у справі № 818/2138/15 судом було зазначено, що Сумським обласним управлінням водних ресурсів листом від 25.08.2016 р. №796 було надано інформацію, в якому, зокрема, йдеться про те, що спеціалістами управління було здійснено виїзд на зазначену ділянку з метою взяття проб ґрунтів. Механічний склад ґрунтів виключає наявність торфу. Дослідивши характер рослинності та почви на даній ділянці, Сумське облводресурсів вважає вказану фацію ландшафту - ділянкою заболочених лук. При цьому, заболочені землі не відносяться до земель водного фонду.
Судом було також досліджено даний лист, копію якого було долучено до матеріалів справи № 480/2919/20 та встановлено, що в листі Сумським обласним управлінням водних ресурсів крім іншого зазначено, що "не дивлячись на відсутність в пробі №4 торфу та нейтральну (але близьку до кислої) реакцію, враховуючи характерну в даній фації рослинність та наявність стоячої води, ділянку, де було здійснено відбір проби №4, слід вважати болотом на початковій стадії свого формування. Болота, згідно зі ст. 3 Водного кодексу України, відносяться до земель водного фонду".
Враховуючи викладене вище та те, що взяття проб грунтів та візуального обстеження ландшафту бажаної земельної ділянки було проведено ще в 2016 році і, за час розроблення позивачем проекту землеустрою, могли відбутися зміни в природних ландшафтах, з метою забезпечення повного, об`єктивного та всебічного дослідження обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати у Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Державного агенства водних ресурсів України інформацію про те, чи відноситься бажана земельна ділянка за кадастровим номером № 5924788700:08:008:0228 до земель водного фонду. Також суд вважає за необхідне витребувати у ОСОБА_1 належним чином завірені копії всього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності розташованої за межами населених пунктів на території Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, кадастровий номер 5924788700:08:008:0228.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ст. 270 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно до ч. 8 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 9, 72, 77, 80, 149, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Витребувати у Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Державного агенства водних ресурсів України інформацію про те, чи відноситься бажана земельна ділянка за кадастровим номером № 5924788700:08:008:0228, розташована за межами населених пунктів на території Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, кадастровий номер 5924788700:08:008:0228. до земель водного фонду.
2. Витребувати у ОСОБА_1 належним чином завірені копії всього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності розташованої за межами населених пунктів на території Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, кадастровий номер 5924788700:08:008:0228.
3. Копію ухвали надіслати до Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Державного агенства водних ресурсів України та ОСОБА_1 для виконання.
4. Витребувані судом докази надати протягом десяти днів з моменту отримання даної ухвали за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159, каб. 101.
5. Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя В.О. Павлічек
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2020 |
Оприлюднено | 23.07.2020 |
Номер документу | 90542076 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
В.О. Павлічек
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні