У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
Справа №338/738/20
Провадження 1кс/338/210/20
22 липня 2020 року селище Богородчани
Слідчий суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Богородчанського ВП Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , подане у межах кримінального провадження № 12020090120000188, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 липня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 361 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
в с т а н о в и л а:
21 липня 2020 року старший слідчий СВ Богородчанського ВП Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання погоджене з прокурором Богородчанського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури ОСОБА_4 .
На обґрунтування клопотання вказує, що до Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області із заявою звернувся директор ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 , житель АДРЕСА_1 про те, 02 липня 2020 року невстановлена особа, незаконно втрутившись в роботу автоматизованих систем, безпідставно перерахувала із розрахункового рахунку ПП « ОСОБА_5 » № НОМЕР_1 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на рахунок невідомого підприємця грошові кошти в сумі 225000 грн, чим спричинила матеріальні збитки ПП « ОСОБА_5 » на вказану суму.
Відомості про дане кримінальне правопорушення 14 липня 2020 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020090120000188, попередня правова кваліфікація правопорушення - ч. 1 ст. 361 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 02 липня 2020 року з рахунку ПП « ОСОБА_5 » № НОМЕР_1 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було проведено несанкціонований платіж платіжним дорученням № 230 від 02 липня 2020 року на користь ФОП ОСОБА_7 , ІПН НОМЕР_2 , на р/р НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в м. Київ грошових коштів на суму 225000 грн.
На даний час осіб, які вчинили даний злочин, не встановлено.
Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема, факту перерахунку грошових коштів на банківський рахунок, встановлення повних анкетних даних власників рахунків, на даний час виникла необхідність в отриманні доступу до речей і документів, в яких містяться відомості щодо власника рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 , на який було перераховано грошові кошти та руху коштів по ньому, а вказана інформація, згідно ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», є такою, що становить банківську таємницю, і відповідно до ст. 159, 162 КПК України доступ до неї проводиться тільки на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав клопотання, в якому просив здійснювати розгляд клопотання без його участі.
Відповідно до ч.4 ст.107КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши наведені в клопотання доводи та дослідивши подані матеріали, слідчий суддя дійшла висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого-судді, суду.
Згідно п.5 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно з ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 1 ст.60Закону України«Про банкита банківськудіяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
Наданими стороною кримінального провадження матеріалами клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, які знаходиться в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи вищенаведене слідчий суддя вважає вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 162-166,309 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и л а:
Клопотання задоволити.
Надати старшому слідчому СВ Богородчанського ВП Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , або за його дорученням оперуповноваженим СКП Богородчанського ВП Надвірнянського ВП ГУНП в Івано Франківській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ) та містять відомості:
- щодо власника рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_3 , на який 02 липня 2020 року було перераховано грошові кошти 225000 грн;
- про рух коштів (транзакцій) по рахунку № НОМЕР_3 , із зазначенням часу, місця, суми, зняття отриманих вказаних грошових коштів та фото осіб із банкоматів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час зняття грошових коштів із вказаних карток, в період часу з 01 липня 2020 року по 21 липня 2020 року.
Службовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю їх вилучення, зазначеним в ухвалі особам.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов`язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала постановлена 22 липня 2020 року з виготовленням двох примірників оригіналу, один з яких знаходиться в матеріалах справи № 338/738/20, а інший видається для пред`явлення володільцю речей та документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90550011 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку |
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Круль І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні