125/682/19
2/125/242/2019
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
16 липня 2020 року
Барський районний суд Вінницької області в складі:
судді Єрмічової В.В.,
за участю секретаря судового засідання Бородкіної Л.В.,
розглянувши в відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання представника відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" Лавренюка В.П. про зупинення провадження в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород" до ОСОБА_1 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря", Приватного підприємства "Украгро ТТК" про визнання правочинів недійсними ,
Установив:
В провадженні Барського районного суду Вінницької області перебуває вказана цивільна справа .
Представник відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" Лавренюк В.П. подав до суду клопотання про зупинення провадження в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород" до ОСОБА_1 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря", Приватного підприємства "Украгро ТТК" про визнання правочинів недійсними до вирішення іншої цивільної справи за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" до 43 відповідачів про визнання недійсними договорів оренди землі, укладених між власниками земельних ділянок та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород", скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Клопотання мотивоване тим, що Договір оренди спірної земельної ділянки, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород" та ОСОБА_1 не можна вважати дійсним, оскільки він був укладений під час дії зареєстрованого договору оренди із Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря", що намагається довести Товариство у вказаній справі. Тому, на думку представника, вимоги в обох цивільних справах є взаємовиключними, оскільки предметом спору в них є право оренди щодо однієї і тієї ж земельної ділянки. За таких підстав представник відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" Лавренюк В.П. просить зупинити провадження у даній справі до вирішення у спору у вищевказаній справі до набрання рішенням суду законної сили.
Представник позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород" адвокат Зубаль А.І. подала письмові заперечення проти задоволення клопотання про зупинення провадження у даній цивільній справі, які мотивувала тим, що предметом позову в межах даної судової справи є визнання недійсним правочину щодо дострокового розірвання договору № 12 від 17 квітня 2009 року, а саме додаткової угоди до вказаного договору укладеної начебто між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород", тобто предметом спору є саме договірні відносини. Предметом позову в цивільній справі за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" до 43 відповідачів про визнання недійсними договорів оренди землі, укладених між власниками земельних ділянок та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород", скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, є визнання недійсним договору оренди землі укладеного між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород". Оскільки предметом спору є договірні відносини, тому твердження представника відповідача про те, що предметом обох спорів є земельна ділянка, не відповідає дійсності. Крім того у справі, про яку вказує представник відповідача, ухвалено судом рішення, яким у позові відмовлено. Просить відмовити в задоволенні клопотання про зупинення провадження у даній цивільній справі.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося у зв`язку з неявкою всіх учасників справи в судове засідання.
Вивчивши клопотання представників сторін, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах цивільної справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом учинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і передбачити усунення яких неможливо.
Визначаючи наявність підстав, передбачених п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду, і встановити ці обставини у даній справі неможливо.
Згідно п. 33 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12 червня 2009 року № 2, визначаючи наявність передбачених статтею 201 ЦПК підстав, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як зазначено у пункті 4 частини першої цієї статті - неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Відповідно до висновків, зазначених у постанові Верховного Суду України № 6-1957цс16 від 01 лютого 2017 року, вирішуючи питання про зупинення провадження у справі, суд повинен враховувати, що зупинення провадження у цивільній справі з мотивів наявності іншої справи, може мати місце тільки в тому разі, коли лише в тій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав вимог у даній справі чи умов, від яких залежить можливість її розгляду, і з`ясувати, чи дійсно від наслідків розгляду зазначеної цивільної справи залежить прийняття рішення у цій цивільній справі.
Правові висновки щодо необхідності зазначення обгрунтування зупинення провадження у справі та необхідності дотримання розумних строків розгляду справи зазначені у Постанові Верховного Суду у справі № 308/5006/16-ц від 27 лютого 2019 року та у Постанові Верховного Суду у справі № 1522/27468/12 від 07 листопада 2018 року.
Встановлено, що представником відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" Лавренюком В.П. до клопотання про зупинення провадження у даній справі не долучено жодних належних та допустимих доказів на підтвердження зазначеного у ньому та, які б вказували на об`єктивну неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, тому суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи, оскільки зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Ураховуючи зазначене вище, право учасників судового розгляду на справедливий суд, з метою не затягування розгляду справи, суд дійшов висновку про те, що у клопотанні представника відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" Лавренюка В.П. про зупинення провадження в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород" до ОСОБА_1 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря", Приватного підприємства "Украгро ТТК" про визнання правочинів недійсними слід відмовити через відсутність встановлених процесуальним законом підстав для зупинення провадження у справі.
На підставі п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п. 33 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12 червня 2009 року №2, керуючись ч. 2 ст. 247, п. 6 ч. 1 ст. 251, ч. 1 ч. 1 ст. 258, ч. 1 ст. 260, ч. 1 ст. 261, ч. 9 ст. 268 ЦПК України, суд
ухвалив:
Клопотання представника відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" Лавренюка В.П. про зупинення провадження в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Шаргород" до ОСОБА_1 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря", Приватного підприємства "Украгро ТТК" про визнання правочинів недійсними - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Єрмічова
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2020 |
Оприлюднено | 24.07.2020 |
Номер документу | 90557361 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Єрмічова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні