Справа № 686/2187/20
Провадження № 1-кс/686/9116/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2020 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницький, клопотання начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Хмельницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про продовження строку досудового розслідування на шість місяців, у кримінальному провадженні №12019240010000475 від 29.01.2019 року,
встановив:
17.07.2020 року начальник третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Хмельницькій області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з заступником начальника відділу прокуратури Хмельницької області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування на шість місяців, у кримінальному провадженні №12019240010000475 від 29.01.2019 року.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав клопотання про слухання справи без його участі, наполягає на задоволенні клопотання.
Дослідивши наявні матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Дане кримінальне правопорушення 29.01.2019 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12019240010000475, правова кваліфікація правопорушення ч.1 ст.199, ч.1, ч.2 ст.204 КК України.
В ході досудового розслідування, встановлено, що в період часу з грудня 2018 року по теперішній час, громадянин ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на території Хмельницької області займаються виготовленням марок акцизного податку, які відповідно висновку експертного дослідження №2.1-0012:19 від 28.01.2019 судового експерта Хмельницького НДЕКЦ не відповідають стандартному зразку. Крім того, громадяни ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , « ОСОБА_10 », ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 разом з іншими невстановленими особами, на території Хмельницької області, у період з січня 2019 по теперішній час, здійснюють незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які обклеєні марками акцизного податку, що не відповідають стандартному зразку, чим вчиняють кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.199 КК України.
Крім того, встановлено, що гр. ОСОБА_6 , а також громадяни ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , « ОСОБА_10 », ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та інші невстановлені особи, в період з 2019 року по теперішній час, на території Хмельницької області здійснюють незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, у тому числі розлитих у пляшки різної ємності, чим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.204 КК України.
За результатами проведеного досудового розслідування були встановлені обставини щодо можливої причетності до вчинення вищезазначених злочинів мешканців Хмельницької області, які використовуючи громадські заклади, (магазини, кафе, кіоски) власні домоволодіння, гаражних приміщень, здійснюють збут вказаних незаконно виготовлених алкогольних напоїв, розлитих у пляшки різної ємності, у тому числі обклеєні марками акцизного податку, що не відповідають стандартному зразку.
Зокрема, за результатами проведених негласних слідчих розшукових дій було встановлено, що здійснення реалізації вказаних незаконно виготовлених алкогольних напоїв здійснюється з магазинів:«Три дороги», розташованому за адресою: Хмельницька область, Теофіпольський район, с. Коров`є, вул. Окружна, 2-А, з кіоску «Кури Гріль», розташованого на перехресті Львівського шосе та проїзду Геологів у м. Хмельницькому,з магазину «Продтовари», розташованого за адресою: Хмельницька область, Теофіпольський район, с. Новоставці, вул. Центральна, 2, магазину «Продукти», розташованого за адресою: Хмельницька область, смт. Теофіполь,вул. Заводська, 3, з магазину «ЮВІ», розташованого за адресою: Хмельницька область, смт. Теофіполь, вул. Небесної Сотні, 45 та інші.
Також, отримані в ході проведених контролів за вчиненням злочину у формі оперативних закупокалкогольних напої під виглядом горілки, згідно висновків судових експертів, не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» за органолептичним й фізико-хімічними показниками та являються підакцизними товарами, так як відповідають характеристикам УКТЗЕД 2207.
З метою встановлення постачальників сировини (спирту) було надано доручення оперативним працівникам. За результатами проведених оперативних заходів було встановлено, що на території ПСП «Вікторія» зберігається незаконно виготовлений спирт, який використовувався для виготовлення алкогольних напоїв.
При проведенні санкціонованого обшуку на території ПСП «Вікторія» виявлено незаконно виготовлені підакцизні товари під виглядом спирту, які знаходились у 33 пластмасових бочках, які, згідно висновку судового експерта, не відповідають вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови» за органолептичними та фізико-хімічними показниками, завищеним вмістом етилового спирту та не витримують тесту на чистоту.
Також, при проведенні санкціонованого обшуку в приватному будинку, розташованому за адресою: Хмельницька область, м. Ізяслав, вул. Праці, 3, виявлено та вилучено незаконно виготовлені алкогольні напої, розлиті у 3 картонні коробки типу «Beg-in-box» ємністю по 10 літрів, не обклеєні марками акцизного податку встановленого зразка, та в 458 скляних пляшок ємністю по 0,5 літра із зазначеним виробником ТОВ «ЗАГ», обклеєні марками акцизного податку. Згідно висновку судової експертизи матеріалів, речовин та виробів вилучені при проведенні обшуку рідини не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» та ДСТУ 4257:2003 «Напої лікеро-горілчані. Технічні умови» за органолептичним й фізико-хімічними показниками, містять ацетальдегід, сивушні масла, естери та метанол, а також виготовлені непромисловим способом без дотримання технології виготовлення горілки. Відповідно до висновку судово-технічної експертизи марки акцизного податку, якими обклеєні скляні пляшки, вилучені при проведенні обшуку, не відповідають маркам акцизного податку встановленого зразка, які знаходяться в офіційному обігу на території України.
На даний час у кримінальному провадженні тривають слідчі (розшукові) дії, спрямовані на одержання доказів, які б підтвердили або спростували факти вчинення особами кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199, ч.1, ч.2 ст.204 КК України.
Так, при проведенні санкціонованого обшуку в зазначеному гаражному приміщенні виявлено та вилучено алкогольні напої іноземного виробництва в асортименті, не обклеєні марками акцизного податку встановленого зразка у загальній кількості 527,65 літрів, а саме під виглядом: горілки у кількості 93 літра, розлиті у 36 картонних коробок типу "Beg-in-box" ємністю по 2 та 3 літра; коньяку у кількості 84 літра, розлиті у 42 картонні коробки типу "Beg-in-box" ємністю по 2 літра; вина у кількості 277,15 літра, розлиті у 355 скляних пляшок ємністю по 0,5, 0,7, 0,75, 1 літр та 13 картонних коробок типу "Beg-in-box" ємністю по 1 літр; рому в кількості 1,4 літра, розлиті в 2 скляні пляшки ємністю по 0,7 літра; самбуки в кількості 1,4 літра, розлиті в 2 скляні пляшки ємністю по 0,7 літра; віскі в кількості 70,7 літра, розлиті в 77 скляних пляшок ємністю по 0,7 та 1 літр.
На даний час по вказаному факту проводяться слідчі (розшукові) дії спрямовані на встановлення осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень.
Крім цього, з метою підтвердження предмету вчинення злочину у кримінальному провадженні призначено комплексну судово-товарознавчу експертизу та судову експертизу матеріалів, речовин і виробів проведення, якої на цей час триває.
Отже, за результатами проведеного досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні проведено 10 обшуків, 28 судово-хімічних, товарознавчих експертиз, допитано понад 30 свідків, розтаємнено та долучено до матеріалів кримінального провадження матеріали проведених негласних (слідчих) розшукових дій, виділено матеріали із направленням обвинувальних актів до суду відносно 3 осіб.
Водночас, для всебічного та повного проведення досудового розслідування та прийняття законного рішення у кримінальному провадженні необхідно встановити місця незаконного виготовлення та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів (спирту), а також здійснити їх вилучення; осіб, які здійснювали їх незаконне виготовлення, зберігання та постачання в адресу ПСП «Вікторія», громадянам ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 для подальшого збуту; покупців незаконно виготовлених підакцизних товарів; інших осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень; встановити та допитати як свідків осіб, які володіють інформацією про вчинення службовими особами ПСП «Вікторія», громадянами ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 чи іншими особами кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199, ч.1, ч.2 ст.204 КК України; провести судові експертизи вилучених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів; тощо.
Для кваліфікації дій особи за ст.204 Кримінального кодексу України необхідно встановити хімічний склад вилученої рідини та її відповідність встановленим стандартам, нормам і технічним умовам, спосіб її виготовлення, вміст в ній сторонніх домішок, тощо.
Наявність висновку судової експертизи має важливе доказове значення у даному кримінальному провадженні та впливає на повноту та об`єктивність проведення досудового розслідування.
Вісімнадцятимісячний строк досудового розслідування кримінального провадження №12019240010000475 від 29.01.2019, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.199, ч.1, ч.2 ст.204 КК України закінчується 29.07.2020.
Водночас, завершити досудове розслідування до 29.07.2020 не представляється можливим внаслідок особливої складності провадження, а також проведення слідчо-розшукових дій, судово-хімічних експертиз, які є визначальними для прийняття законного та обґрунтованого рішення у даному кримінальному провадженні. Зокрема: необхідності встановлення місць незаконного виготовлення та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів (спирту); осіб, які здійснювали їх незаконне виготовлення, зберігання та постачання в адресу ПСП «Вікторія», громадянам ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 для подальшого збуту; покупців незаконно виготовлених підакцизних товарів; інших осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень; встановлення та проведення допитів свідків, які володіють інформацією про вчинення службовими особами ПСП «Вікторія», громадянами ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 чи іншими особами кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199, ч.1, ч.2 ст.204 КК України; проведення судових експертиз вилучених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів; тощо.
За результатами проведення вищевказаних та інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій, необхідність у проведенні яких виникне під час проведення досудового розслідування, за наявності достатніх доказів планується вирішити питання щодо повідомлення причетним особам про підозру у вчиненні злочинів або ж прийняття рішення в порядку ст. 284 КПК України.
Проведення вказаних процесуальних дій необхідне для подальшого повного, всебічного і об`єктивного досудового розслідування та встановлення об`єктивної істини у справі, у зв`язку із чим потребує продовження строку досудового розслідування на шість місяців.
Згідно ст.219КПК встановлено,що строкдосудового розслідуванняобчислюється змоменту внесеннявідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань додня зверненнядо судуз обвинувальнимактом,клопотанням прозастосування примусовихзаходів медичногоабо виховногохарактеру,клопотанням прозвільнення особивід кримінальноївідповідальності абодо дняухвалення рішенняпро закриттякримінального провадження. Строкдосудового розслідуванняз моментувнесення відомостейпро кримінальнеправопорушення доЄдиного реєструдосудових розслідуваньдо дняповідомлення особіпро підозрустановить: вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину.
Відповідно до ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
На підставівищевикладеного строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні слід продовжити на шість місяців, в зв`язку з чим клопотання слідчого яке є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.110, 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Хмельницькій області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019240010000475 від 29.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199, ч.1, ч.2 ст.204 КК України на шість місяців, тобто до 29.01.2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90561296 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Заворотна О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні