ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
20.07.2020Справа № 910/6113/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Ягічевої Н.І., розглянувши без виклику сторін матеріали господарської справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛКЛ Електро" (вул.Артема, буд. 9, м.Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 37015934)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний холдинг Шевченківський (пров.Виноградний, буд. 1/11, оф. 46, м.Київ, 01024, код ЄДРПОУ 39139346)
про стягнення 488 740,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛКЛ Електро" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний холдінг Шевченківський" про стягнення суми 488 740,00 грн основного боргу.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №51 від 15.04.2017 щодо оплати поставленого товару.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.05.2020 вирішено здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
09.06.2020 через відділ діловодства суду відповідачем подано відзив на позовну заяву в якому проти позову заперечує та вказує, що позивачем не надано доказів на підтвердження обставин порушення строків здійснення оплат. Відповідач вказує, що оплата вказаного товару була проведена відповідачем у строки передбачені договором та специфікацією №1, що підтверджується банківськими виписками від 26.04.2017 на суму 658 000,00 грн та від 06.12.2017 на суму 420 000 грн та 80 000,00 грн.
23.06.2020 через відділ діловодства суду позивачем подано відповідь на відзив, а 03.07.20 відповідачем заперечення.
У зв`язку з тим, що суддя Ягічева Н.І. перебувала у відпустці, розгляд справи здійснюється після виходу судді з відпустки.
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи відповідно до ст. 120 ГПК України, ухвала суду від 12.05.2020 отримана позивачем 05.06.2020, відповідачем 20.05.2020, про свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення, які наявні в матеріалах справи.
У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи належне повідомлення сторін про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику їх уповноважених представників, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами.
Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
15.04.2017 року між ТОВ "Будівельний холдинг Шевченківський (надалі - покупець, відповідач) та ТОВ "ЛКЛ Електро" (надалі - постачальник, позивач) був укладений договір поставки № 51, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити та передавати у визначені строки покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти та оплатити товар.
Відповідно до специфікації №1 від 15.04.2017 загальна вартість товару, що належить до поставки за даною специфікацією №1, складає 1 647 540,00 грн.
Пунктом 5 специфікації до договору від 15.04.2017 передбачено, що оплата товару здійснюється наступним чином:
- Передплата 40% протягом 10 банківських днів з моменту підписання специфікації №1
- 60% протягом 25 календарних днів з дня підписання видаткової накладної (отримання товару).
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору, позивач поставив, а відповідач прийняв товар на загальну суму 1 647 540,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № Л-026 від 24.11.2017, яка підписана сторонами, та довіреністю №549/1 від 22.11.2017 на отримання від ТОВ ЛКЛ Електро цінностей за рахунком №Л-0120 від 25.04.2017.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно зі статтею 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько - господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина 1 статті 627 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 статті 628 Цивільного кодексу України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно зі статтею 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до норм ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (частина 7 статті 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Таким чином, змістом взаємних договірних зобов`язань сторін є обов`язок позивача поставити відповідачу обумовлений договором товар належної якості та кількості, який породжує обов`язок відповідача прийняти зазначений товар та оплатити за нього встановлену договором вартість у встановлений договором строк.
Відповідач, за вищезазначеною видатковою накладною, свої зобов`язання щодо проведення розрахунків з позивачем належним чином не виконав, здійснивши часткову оплату товару, а саме: 26.04.2017 на суму 658 800,00 грн, 06.12.2017 на суму 420 000,00 грн та на суму 80 000,00 грн., що підтверджується банківськими виписками, копії яких наявні в матеріалах справи.
Отже, на час прийняття рішення по справі за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 488 740,00 грн. (1 647 540,00 - 658 800,00 - 420 000,00 - 80 000,00).
Враховуючи, що строк поставки товару настав, за відсутності доказів оплати товару, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості 488 740,00 грн визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача не приймаються судом до уваги з підстав не обгрунтованості та не відповідності матеріалам справи.
Відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати позивача по сплаті судового збору з огляду на задоволення позову покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236, 237, 238, 240-242 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний холдинг Шевченківський (пров.Виноградний, буд. 1/11, оф. 46, м.Київ, 01024, код ЄДРПОУ 39139346) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛКЛ Електро" (вул.Артема, буд.9, м.Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 37015934) основний борг у розмірі 488 740 (чотириста вісімдесят вісім тисяч сімсот сорок) грн 00 коп та судовий збір у розмірі 7 331 (сім тисяч триста тридцять одну) грн 10 коп.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Повне рішення складено 20.07.2020
Суддя Н.І. Ягічева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90593653 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ягічева Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні