ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"27" липня 2020 р. м. Київ Справа № 911/2075/20
Господарський суд Київської області, у складі судді Лилака Т.Д., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом Приватного акціонерного товариства Київобленерго (08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 2-Б, код 23243188)
до Селянського (фермерського) господарства Риск (07631, Київська обл., Згурівський р-н, с. Турівка, вул. Тичини, 6, код 20623424)
про стягнення 19 031,72 грн.
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства Київобленерго до Селянського (фермерського) господарства Риск про стягнення 19 031,72 грн. заборгованості за перевищення договірної величини споживання.
Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
До позовної заяви, підписаної представником за довіреністю Радзієвською Н.А., не додано доказів, що вказана особа, як представник позивача, є адвокатом.
В той же час, до позовної заяви не додано доказів на уповноваження Радзієвської Н.А. діяти від імені позивача відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи).
Крім того, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. У позовній заяві як найменування відповідача зазначено СФГ Риск , що не є повним найменування позивача, оскільки повним найменуванням є Селянське (фермерське) господарство Риск .
Відповідно до п.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладених вище вимог законодавства, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху за такими недоліками позовної заяви: не надано доказів того, що Радзієвська Н .А. є адвокатом чи уповноважена діяти від імені позивача відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору як представник та не зазначено повного найменування відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 162, п. 2 ч. 3 ст. 162, ч. 1, 2 ст. 174, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у строк до десяти днів з дня отримання ним даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів того, що Радзієвська Н .А. є адвокатом чи уповноважена діяти від імені позивача відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору як представник;
- пояснення чи доповнення до позовної заяви з зазначенням повного найменування відповідача.
3. Роз`яснити позивачу, що в силу ч. 4 ст. 174 ГПК України в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 27.07.2020 р.
Суддя Т.Д. Лилак
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90593987 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лилак Т.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні