Ухвала
від 24.07.2020 по справі 914/1526/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

24.07.2020 Справа № 914/1526/20

Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю Кормел Груп , м. Київ

про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 (вул. Авраама Лінкольна, буд. 57, оф. 32, м. Львів, 79059, ідентифікаційний код 30540319)

Суддя Артимович В.М.,

секретар судового засідання Когут Н.Р.

За участю представників:

від кредитора: Сольський В.С. - представник;

від боржника: не з`явився;

за участю: Хомишин І.Г. - арбітражний керуючий.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю Кормел Груп , м. Київ, про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 (вул. Авраама Лінкольна, буд. 57, оф. 32, м. Львів, 79059, ідентифікаційний код 30540319).

30.06.2020 р. господарським судом здійснено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого у відповідності до ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства та Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.

Згідно запиту до суду надійшла довідка від 30.06.2020 р., відповідно до якої автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство визначено три кандидатури арбітражних керуючих: Хомишин І.Г., Терещук О.В., Зубачик В.Р.

Ухвалою суду від 30.06.2020 р. заяву ТзОВ Кормел Груп про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ ПМПК-2 прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 15.07.2020 р., зобов`язано арбітражних керуючих Хомишина І.Г., Терещука О.В., Зубачика В.Р. до дати проведення судового засідання у справі надати суду заяви про участь у справі з повідомленням про неналежність до жодної з категорії осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, із долученням додаткових документів.

13.07.2020 р. від арбітражного керуючого Хомишина І.Г. надійшла заява про згоду на участь у даній справі.

13.07.2020 р. від арбітражного керуючого Терещука О.В. надійшла заява про згоду на участь у даній справі.

23.07.2020 р. від боржника надійшов відзив на заяву про відкриття провадження. У поданому відзиві просить відкрити провадження у справі про банкрутство ТзОВ ПМПК-2 , розгляд справи здійснювати без участі уповноваженого представника.

В судове засідання 24.07.2020 р. з`явився представник заявника, просив відкрити провадження у справі про банкрутство ТзОВ ПМПК-2 . В судовому засіданні судом оглянуто оригінали документів, копії яких долучено ТзОВ Кормел Груп до матеріалів заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство. Після огляду судом вказані оригінали документів повернуто представнику заявника. Судове засідання відбулося за участю арбітражного керуючого Хомишина І.Г., який подану заяву про згоду на участь у даній справі підтримав в повному обсязі. Боржник участі уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.

Частиною 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Частиною 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено що, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Як вбачається з матеріалів справи, вимоги кредитора ТзОВ Кормел Груп обґрунтовані тим, що 24.03.2020 р. між ТзОВ ПМПК-2 (замовник) та ТзОВ Юридична компанія Юстіс (виконавець) укладено договір про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку (абонентського бухгалтерського обслуговування) за № 1-03-БП.

За умовами даного договору виконавець за завданням замовника зобов`язується надати замовникові послуги з ведення бухгалтерського обліку господарської діяльності замовника в порядку, обсязі та на умовах, визначених цим договором, а замовник зобов`язується приймати такі послуги та оплачувати їх.

Згідно п. 4 договору щомісяця в перший робочий день після закінчення звітного місяця виконавець надає замовнику акт про надання послуг. Замовник зобов`язаний підписати акт про надання послуг протягом 3-х календарних днів з моменту отримання та у той же строк направити підписаний примірник акту про надання послуг на адресу виконавця, чи у той же строк направити виконавцю мотивовану відмову від підписання такого акту, у випадку, якщо зазначені в такому акті послуги не відповідають умовам цього договору або вимогам, зазначеним чинним в Україні законодавством.

Вартість абонентського обслуговування, визначеного у п. 1.2 договору становить 150000,00 грн. за кожний повний календарний місяць (п. 5.1 договору). Замовник зобов`язаний сплачувати вартість абонентського обслуговування та послуг до 3 числа місяця, який йде за поточним, грошовими коштами у безготівковій формі шляхом їх перерахування на банківський рахунок або у касу виконавця на підставі цього договору та актів про надання послуг (п. 5.4 договору).

На виконання умов договору сторонами складено та підписано акти про надання послуг від 30.04.2020 р. за № 1 на суму 150000,00 грн. та від 29.05.2020 р. за № 2 на суму 150000,00 грн.

Всупереч умовам договору ТзОВ ПМПК-2 не виконано вимоги щодо оплати наданих послуг на суму 300000,00 грн.

05.06.2020 р. між ТзОВ Юридична компанія Юстіс (первісний кредитор) та ТзОВ Кормел Груп (новий кредитор) укладено договір про відступлення права вимоги.

Згідно п. 1 первісний кредитор відступає, а новий кредитор набуває право вимоги, належне первісному кредиторові на підставі договору про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку (абонентського бухгалтерського обслуговування) від 24.03.2020 р. за № 1-03-БП, укладеного між первісним кредитором та боржником ТзОВ ПМПК-2 в частині несплачених коштів в сумі 300000,00 грн. За цим договором новий кредитор одержує право замість первісного кредитора вимагати від боржника сплати грошових коштів в розмірі, визначеному п. 2.1 договору.

Пунктом 2 договору передбачено, що право вимоги, що відступається за цим договором оцінене сторонами в сумі 300000,00 грн. За отримане право вимоги новий кредитор сплачує первісному кредитору 300000,00 грн. Новий кредитор зобов`язаний сплатити первісному кредитору суму, зазначену в п. 2.2 договору протягом одного року з моменту укладення даного договору на підставі листа первісного кредитора з зазначенням банківських реквізитів, за якими потрібно здійснити платіж.

Первісний кредитор відповідає перед новим кредитором за недійсність переданої йому вимоги, в тому числі і за спричинені новому кредитору збитки, але не відповідає за невиконання боржником його обов`язків (п. 3 договору).

До матеріалів справи долучено повідомлення ТзОВ Юридична компанія Юстіс від 05.06.2020 р. за № 1/05-06 про відступлення права вимоги.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у постанові від 04.12.2018 р. у справі № 31/160(29/170(6/77-5/100) зазначив, що для правильного вирішення питання заміни кредитора у справі про банкрутство його правонаступником слід встановити чи були визнані кредиторські вимоги правопопередника та в якому розмірі, а також обсяг переданих правонаступнику прав вимоги до банкрута. При цьому, оцінюючи обсяг переданих прав, потрібно враховувати загальновизнаний принцип приватного права "nemo plus iuris ad alium transferre potest, quam ipse haberet", який означає, що ніхто не може передати більше прав, ніж має сам.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України підставою заміни кредитора у зобов`язанні є передання ним (первісним кредитором) своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно зі ст. 513 ЦК України правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.

Статтею 514 ЦК України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.

Враховуючи вищенаведене, беручи до уваги відступлення ТзОВ Юридична компанія Юстіс грошових вимог ТзОВ Кормел Груп , які включають в себе грошові вимоги за договором про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку (абонентського бухгалтерського обслуговування) від 24.03.2020 р. за № 1-03-БП , ТзОВ Кормел Груп виступає у даній справі правонаступником з відповідними грошовими вимогами до боржника.

У відзиві на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, боржник підтверджує заборгованість зі сплати грошових коштів в сумі 300000,00 грн. за договором про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку (абонентського бухгалтерського обслуговування) від 24.03.2020 р. за № 1-03-БП та просить відкрити провадження у справі про банкрутство ТзОВ ПМПК-2 .

Відтак, вказане свідчить, що станом на дату розгляду справи загальна сума заборгованості ТзОВ ПМПК-2 перед ТзОВ Кормел Груп за договором про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку (абонентського бухгалтерського обслуговування) від 24.03.2020 р. за № 1-03-БП становить 300000,00 грн.

Перевіривши можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, суд встановив, що такі зобов`язання виникли на підставах, передбачених законодавством України та не виконані боржником. Доказів, підтверджуючих спроможність їх виконати, боржник не надав.

Згідно з ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

У підготовчому судовому засіданні судом встановлено наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 34, 41, 44 Кодексом України з процедур банкрутства, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури розпорядження майном та призначення розпорядника майна.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, у відповідності до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за необхідне оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ ПМПК-2 на офіційному веб - порталі судової влади України.

За змістом ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору. В ухвалі про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд пропонує трьом визначеним шляхом автоматизованого відбору арбітражним керуючим подати заяву про участь у цій справі.

Господарським судом Львівської області 30.06.2020 р. у порядку, встановленому розділом 4 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство здійснено запит щодо визначення трьох кандидатур арбітражних керуючих.

Згідно запиту до суду надійшла довідка від 30.06.2020 р., відповідно до якої автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство визначено три кандидатури арбітражних керуючих: Хомишин І.Г., Терещук О.В., Зубачик В.Р.

Як вбачається з матеріалів справи, 13.07.2020 р. від арбітражного керуючого Хомишина І.Г. надійшла заява про згоду на участь у даній справі. У вказаній заяві зазначає, що не належить до жодної категорії осіб у відповідності до 28 Кодексу України з процедур банкрутства, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має. До вказаної заяви долучив копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 12.06.2013 р. за № 1067, копію свідоцтва про підвищення кваліфікації від 02.11.2019 р. за № 134-ІФ-СВ, копію свідоцтва про присвоєння кваліфікації арбітражного керуючого за № 3, копію акту планової виїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого від 14.02.2020 р. за № 3, копію договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого від 08.07.2020 р. за № 046-4837/01ВАК.

13.07.2020 р. від арбітражного керуючого Терещука О.В. надійшла заява про згоду на участь у даній справі. У поданій заяві арбітражний керуючий Терещук О.В. зазначає, що судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, не належить до жодної категорії осіб, передбачених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства. Діяльність арбітражного керуючого застрахована у ПАТ Страхова компанія Рідна , договір страхування відповідальності арбітражного керуючого від 18.06.2019 р. за № ДЦВАК/066/19. До вказаної заяви також долучив копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 17.07.2013 р. за № 1319, копію свідоцтва про підвищення кваліфікації від 20.06.2020 р. за № 631.

Відповідно до ч. 2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору.

Враховуючи те, що згідно довідки щодо кандидатур арбітражного керуючого від 30.06.2020 р. кандидатура арбітражного керуючого Хомишина І.Г. була обрана першою, за обставин подання арбітражним керуючим Хомишиним І.Г. заяви про призначення його розпорядником майна у справі, кандидатура арбітражного керуючого Терещука О.В. судом не розглядається через відсутність правових підстав для її розгляду.

Зважаючи на відсутність обставин, які б зумовили неможливість призначення вказаного арбітражного керуючого розпорядником майна боржника у справі про банкрутство, встановлених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, судом відхиляється кандидатура арбітражного керуючого Терещука О.В., тому за наслідками розгляду заяви арбітражного керуючого, суд вирішив призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 Хомишина Ігоря Григоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1067 від 12.06.2013 р., адреса: 79019, м. Львів, вул. Сінна, 20) з процесуальними наслідками, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.

Керуючись ст. ст. 2, 8, 28, 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 (вул. Авраама Лінкольна, буд. 57, оф. 32, м. Львів, 79059, ідентифікаційний код 30540319).

2. Визнати вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю Кормел Груп в сумі 300000,00 грн.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 (вул. Авраама Лінкольна, буд. 57, оф. 32, м. Львів, 79059, ідентифікаційний код 30540319).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 (вул. Авраама Лінкольна, буд. 57, оф. 32, м. Львів, 79059, ідентифікаційний код 30540319).

5. Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Хомишина Ігоря Григоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1067 від 12.06.2013 р., адреса: 79019, м. Львів, вул. Сінна, 20).

6. Встановити розпоряднику майна арбітражному керуючому Хомишину Ігорю Григоровичу грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, за рахунок коштів, авансованих кредитором - Товариством з обмеженою відповідальністю Кормел Груп на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

7. Заяву арбітражного керуючого Терещука О.В. від 10.07.2020 р. за № 01-18/28 залишити без розгляду.

8. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ПМПК-2 (вул. Авраама Лінкольна, буд. 57, оф. 32, м. Львів, 79059, ідентифікаційний код 30540319).

9. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Хомишину І.Г.:

- до 04.09.2020 р. надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи та реєстраційного номера облікової картки платника податків, суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

- повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього засідання суду, докази повідомлення надати суду;

- до 04.09.2020 р. організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;

- надати суду відомості про майно боржника, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;

- надати суду: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна по боржнику; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника;

- надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;

- надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;

- надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.

12. Попереднє засідання суду призначити на 23.09.20 на 14:30 год. (засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-ий поверх).

13. Участь у судовому засіданні повноважних представників кредитора, боржника та розпорядника майна на власний розсуд.

14. Запропонувати учасникам у справі про банкрутство:

- подавати всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, клопотання, відзиви, пояснення тощо) до господарського суду через електронну пошту, відкриту на сайті mail.gov.ua або через особистий кабінет, відкритий у системі Електронний суд . Суд звертає увагу, що відкриття електронної пошти на сайті mail.gov.ua чи відкриття особистого кабінету в системі Електронний суд дозволяють учасникам у справі про банкрутство оперативно отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом;

- подати до господарського суду письмові міркування щодо можливості розгляду справи за відсутності уповноважених представників за наявними у справі матеріалами у зв`язку з введенням карантину та обмежувальних протиепідемічних заходів з метою попередження розповсюдження інфекційних захворювань, що викликані коронавірусною інфекцією COVID-19, для забезпечення людини, її життя та здоров`ю неможливістю зараження.

15. Копію ухвали надіслати боржнику, кредитору, арбітражному керуючому Хомишину І.Г., арбітражному керуючому Терещуку О.В., арбітражному керуючому Зубачику В.Р., ГУ ДПС у Львівській області, Шевченківському районному суду міста Львова, Шевченківському відділу Державної виконавчої служби міста Львів Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Львів) Відділу з питань банкрутства, державному реєстратору.

Повний текст ухвали складено 28.07.2020 р.

Суддя В.М. Артимович

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.07.2020
Оприлюднено29.07.2020
Номер документу90617609
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1526/20

Ухвала від 17.03.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 24.02.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 28.01.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 09.12.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Постанова від 23.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 02.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 23.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 24.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 16.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні