ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 липня 2020 року ЛуцькСправа № 140/10683/20 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації Волинської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся із позовом до Управління соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправною бездіяльності щодо недоплати щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2016-2020 роки відповідно до положень статей 12, 13 Закону України "Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту" та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2016-2020 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком за 2016-2017 роки, а саме за 2016 рік доплатити 4730 грн, за 2017 рік 5360 грн. та семи мінімальних пенсій за віком за 2018-2020 роки як особі із інвалідністю 3 групи внаслідок війни за 2018 рік 8899 грн, за 2019 рік 9184 грн, за 2020 рік 10064,40 грн.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та містить такі недоліки.
Відповідно до частини першої статті 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно із пунктом 4 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими Законами.
Частина друга статті 122 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як установлено судом, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом 25 червня 2020 року (датований штемпель поштового відділення на конверті), вимоги якого стосуються і пов`язані із недоплатою щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2016-2020 роки відповідно до положень статей 12, 13 Закону України "Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту".
Мотивуючи позовні вимоги, позивач посилається на рішення Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року у справі № 3-р/2020.
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення (частина друга статті 152 Основного Закону України).
Тобто, рішення Конституційного Суду України не має ретроспективної дії.
При цьому позовна заява не містить викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги у частині, що стосуються недоплати щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2016-2019 роки та правового обґрунтування цієї позовної вимоги, зокрема жодного посилання на норми матеріального і процесуального права, які, на думку позивача, можуть зумовлювати обов`язок відповідача - суб`єкта владних повноважень, доплатити визначені суми.
Також позивач не вказує, коли він дізналася про порушення своїх прав, свобод чи інтересів у 2016-2019 роках.
Вказані обставини позбавляють суд можливості вирішити питання про дотримання позивачем строку звернення до суду із даним позовом у частині позовних вимог за 2016-2019 роки.
Частиною шостою статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Заяву про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності причин його пропуску позивач не надав.
Згідно із частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у зазначений строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом: викладу у позовній заяві своїх вимог щодо предмета спору та їх обґрунтування за період із 2016 року по 27 лютого 2020 року; подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду (за період із 2016 по 2019 роки) із обов`язковим наданням доказів поважності причин такого пропуску.
Керуючись статтями 122, 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації Волинської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя В.І. Смокович
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90618446 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Смокович Віра Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні