Справа №592/1608/20 Головуючий у суді у 1 інстанції - Косолап М. М. Номер провадження 22-ц/816/1604/20 Суддя-доповідач - Ткачук С. С. Категорія - 80
У Х В А Л А
28 липня 2020 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Ткачук С. С., розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Українські торгові електронні системи
на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 23 червня 2020 року
у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Українські торгові електронні системи , третя особа - ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,
в с т а н о в и в:
27.07.2020 року до Сумського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ТОВ Українські торгові електронні системи на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 23.06.2020 року у даній цивільній справі.
Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року № 2147-VIII внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, викладено його у новій редакції, яка набрала чинності з 15.12.2017 року.
Відповідно до статті 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Згідно з пунктом 15.3 статті 1 розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
Пунктом 15.5 статті 1 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України передбачено, що апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
При цьому, Верховний Суд у постанові від 20.06.2018 року зробив висновок про застосування норм права, що особа, яка подає скаргу, вправі очікувати застосування норм процесуального законодавства (статті 355 ЦПК України, підпункту 15.5 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України), які надають їй право як безпосереднього подання апеляційної скарги до апеляційного суду, так і подання апеляційної скарги через місцевий суд.
Застосування принципу пропорційності при здійсненні судочинства вимагає такого тлумачення підпункту 15.5 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України, що б гарантувало особі право на безпосереднє звернення із апеляційною скаргою до апеляційного суду, яке визначене статтею 355 ЦПК України, оскільки держава не вправі обмежувати права особи без певної мети для захисту якогось суспільного інтересу.
За таких обставин дана справа підлягає витребуванню з Ковпаківського районного суду м. Суми, оскільки без матеріалів справи апеляційний суд позбавлений можливості вирішити питання про відкриття апеляційного провадження.
Керуючись ст. 355, п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, апеляційний суд,
у х в а л и в:
Витребувати з Ковпаківського районного суду м. Суми цивільну справу № 592/1608/20 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Українські торгові електронні системи , третя особа - ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Сумського апеляційного суду С.С. Ткачук
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2020 |
Оприлюднено | 29.07.2020 |
Номер документу | 90636388 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Ткачук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні