Рішення
від 29.07.2020 по справі 909/458/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.07.2020 м. Івано-ФранківськСправа № 909/458/20

Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Фанди О.М., секретаря судового засідання Поліводи С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокада",

третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради,

про стягнення заборгованості в сумі 37 325 грн 27 к., з них: 35 650 грн 40 к. - боргу; 950 грн 29 к. - пені; 467 грн 02 к. - інфляційні; 257 грн 56 к. - 3% річних

за участю:

від позивача: представники не з`явилися

від третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: представники не з`явилися

від відповідача: представники не з`явилися

установив: Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокада" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 37 325 грн 27 к., з них: 35 650 грн 40 к. - боргу; 950 грн 29 к. - пені; 467 грн 02 к. - інфляційні; 257 грн 56 к. - 3% річних.

23 липня 2020 року Господарський суд Івано-Франківської області ухвалив рішення про задоволення позову та стягнув з з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокада" (вул.Івана Миколайчука, 3/60, м. Івано-Франківськ, 76006, код 20530680) на користь Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Дністровська, 28, м. Івано-Франківськ, 76015, код 02314062) - 37 325 грн 27 к. (тридцять сім тисяч триста двадцять п`ять гривень двадцять сім копійки), з них: 35 650 грн 40 к. (тридцять п`ять тисяч шістсот п`ятдесят гривень сорок копійки) - боргу; 950 грн 29 к. (дев`ятсот п`ятдесят гривень двадцять дев`ять копійки) - пені; 467 грн 02 к. (чотириста шістдесят сім гривень дві копійки) - інфляційні; 257 грн 56 к. (двісті п`ятдесят сім гривень п`ятдесят шість копійки) - 3% річних та 2102 грн 00к. (дві тисячі сто дві гривні) - судового збору. У вказаному рішенні суд призначив судове засідання для вирішення питання про судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на 29.07.2020р. на 10:00 год.

27 липня 2020 року позивачем через канцелярію Господарського суду Івано-Франківської області подано заяву про ухвалення Додаткового рішення суду щодо стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу) (вх.№10830/20 від 27.07.2020). До вказаної заяви додані докази понесених вказаних витрат позивачем (Акт виконаних робіт №6/1 до Додаткової угоди №1 та копію платіжного доручення №248 від 23.07.2020 року). У вказаній заяві позивач заявив клопотання розглянути питання про судові витрати на професійну правничу допомогу без участі його представника.

Розглянувши матеріали справи, суд виходить з наступного.

Статтею 123 ГПК України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4)пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Відповідно до частин 1-3 статті 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1)розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Статтею 30 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" визначено,що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Згідно з частиною 4 статті 126 ГПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити із критерію реальності понесення адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, згідно з практикою Європейського суду з прав людини заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України").

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Відповідно до статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Згідно з пунктом 2 частини 4 статті 129 ГПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові - на позивача.

Частиною 8 статті 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Як вбачається із матеріалів справи при поданні позову позивачем був заявлений попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс та наагається понести в зв`язку із розглядом справи. Відповідно до вказаного розрахунку судові витрати позивача складаються із сплаченого судового збору в розмірі 2101 грн 00к. та очікуваних витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 2000 грн 00к.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно з пунктом 5.2 Договору про надання юридичних послуг від 12.02.2020 року за №1, укладеного між Фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (по Договору - замовник) та Адвокатським бюро «Василя Чекайла» (по Договору - Виконавець) сторони узгодили, що розмір винагороди, яку замовник сплачує виконавцю за надання в межах Договору послуг по представленню інтересів Замовника в судах, визначається сторонами окремими додатковими угодами, які є невід`ємною частиною цього договору.

Відповідно до умов укладеної Додаткової угоди №1 від 02.06.2020 року до Договору про надання юридичних послуг від 12.02.2020 року за №1 (п. 4 Додаткової угоди №1) акт приймання-передачі наданої правової допомоги та здійснення винагороди виконавцю здійснюється після прийняття рішення судом.

В підтвердження понесених витрат на професійну-правничу допомогу на суму 2000 грн 00к. позивачем надано Акт виконаних робіт №6/1 до Додаткової угоди №1 та копію платіжного доручення №248 від 23.07.2020 року.

З огляду на вимоги частин 1,3 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (частина 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (частини 1, 2 статті 86 Господарського процесуального кодексу України). Позивачем доведено та документально підтверджено обставини, на які він посилався, як на підставу своїх вимог. Наведені відповідачем заперечення не відповідають фактичним обставинам справи, вимогам діючого законодавства та спростовуються вище сказаним.

Суд, розподіляючи витрати, понесені позивачем на професійну правничу допомогу адвоката, зазначає, що надані копії договору №1 про надання юридичних послуг від 12.02.2020 з додатком №1, Акт виконаних робіт №6/1 до Додаткової угоди №1 та копію платіжного доручення №248 від 23.07.2020 року в їх сукупності є достатніми доказами на підтвердження наявності підстав для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу в зазначеному розмірі (2000 грн), оскільки цей розмір судових витрат доведений, документально обґрунтований та відповідає критерію розумної необхідності таких витрат.

Отже, за наведеного суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 2000 грн 00 к. та їх відшкодування за рахунок відповідача по справі.

Керуючись 1, 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", статтями 73, 74, 77, 86, 123, 126, 129, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

в и р і ш и в :

заяву Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу у справі №909/458/20 - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокада" (вул. Івана Миколайчука, 3/60, м. Івано-Франківськ, 76006, код 20530680) на користь Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Дністровська, 28, м. Івано-Франківськ, 76015, код 02314062) - 2000 грн 00к. (дві тисячі гривень) витрат на професійну правничу допомогу.

Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного додаткового рішення.

Додаткове рішення складено 29.07.2020.

Суддя Фанда О. М.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення29.07.2020
Оприлюднено30.07.2020
Номер документу90644366
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/458/20

Рішення від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Рішення від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Ухвала від 14.07.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Ухвала від 09.06.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні