УХВАЛА
28 липня 2020 року
м. Київ
Справа № 904/3667/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Васьковського О.В.
розглянувши матеріали касаційної скарги Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз"
на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 23.06.2020
та рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 12.03.2020
у справі № 904/3667/19
за позовом Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз",
до 1) Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби у Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції,
2) Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області,
про відшкодування шкоди у розмірі 224 029,92 грн.
ВСТАНОВИВ:
14.07.2020, поштовим відправленням, Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 23.06.2020 та рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 12.03.2020 у справі №904/3667/19 в порядку статей 286-289 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 904/3667/19 визначено колегію суддів у складі: головуючого судді - Васьковський О.В., суддя - Білоус В.В., суддя - Огороднік К.М., що підтверджується витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 21.07.2020.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення касаційної скарги без руху з огляду на таке.
Статтею 290 ГПК України передбачені вимоги до форми і змісту касаційної скарги.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 290 ГПК України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" (далі - Закон).
Відповідно до п.п. 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір ставки судового збору складає 1, 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2019 у розмірі 1 921 грн.
Отже, з урахуванням викладеного та беручи до уваги майновий характер спору, при поданні касаційної скарги мав бути сплачений судовий збір у сумі 6 720,89 грн. [(224 029,92 грн. х 1,5 %) х 200%].
Проте скаржником до матеріалів касаційної скарги не додано доказів сплати судового збору, проте вказано підставу звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги згідно п.13 ч. 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір".
Суд зазначає, що правом на звільнення від сплати судового збору наділяються виключно позивачі за подання позовної заяви про відшкодування шкоди , заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Вказаного висновку дійшла об`єднана палата Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 05.11.2019 зі справи № 906/770/17.
Таким чином, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 6 720,89 грн.
Частиною 3 статті 290 ГПК України передбачено, що касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження.
Згідно з ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
За приписами ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 60 ГПК України повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч. 3 ст. 60 ГПК України). У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання (ч. 9 ст. 60 ГПК України).
Подана Акціонерним товариством "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" касаційна скарга підписана представником Угринович В.К., який діє на підставі довіреності №007.1Др-21-0320 від 02.03.2020, яку видано за підписом Голови Правління Товариства Колесника В.В.
Згідно з частинами 1, 2 статті 28 Господарського процесуального кодексу України (в редакції чинній до 15.12.2017) справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Відповідно даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, керівником Товариства з правом підпису є Пономаренко А. О., а до касаційної скарги не додано документа, який підтверджує повноваження Голови Правління Товариства Колесника В.В. на підписання довіреності №007.1Др-21-0320 від 02.03.2020 на ім`я адвоката Угринович Н.К., яку згідно з цією довіреністю уповноважено представляти інтереси Товариства.
При цьому, Суд позбавлений можливості перевірити наявність підтвердження повноважень особи, яка підписала довіреність та діє на підставі Статуту Товариства, оскільки скаржник обрав спосіб звернення з касаційною скаргою безпосередньо до суду касаційної інстанції, яка надходить до суду без матеріалів справи.
Відповідно до частин 2, 5 статті 292 та статті 174 ГПК України, у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, така скарга залишається без руху, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала із зазначенням строку на усунення скаржником недоліків касаційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
З огляду на таке, касаційна скарга Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 23.06.2020 та рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 12.03.2020 у справі №904/3667/19 підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку на усунення недоліків касаційної скарги, а саме надати суду докази на підтвердження повноважень особи на підписання довіреності на момент звернення з касаційною скаргою на підставі Статуту Товариства та надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 6720,89 грн.
Керуючись статтями 174, 234, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд,-
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 23.06.2020 та рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 12.03.2020 у справі №904/3667/19 залишити без руху.
2. Надати Акціонерному товариству "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" строк на усунення недоліків касаційної скарги протягом десяти днів з дня вручення ухвали шляхом подання до суду належних доказів на підтвердження повноважень особи на підписання довіреності на момент звернення з касаційною скаргою на підставі Статуту Товариства та надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 6 720,89 грн.
3. Роз`яснити Акціонерному товариству "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз", що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали, скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Васьковський
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2020 |
Оприлюднено | 30.07.2020 |
Номер документу | 90645376 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Васьковський О.В.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні