Справа № 159/1490/20
Провадження № 1-кс/159/1069/20
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2020 року м. Ковель
Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю:
секретаря ОСОБА_2
дізнавача-старшого інспектора ОСОБА_3
розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання дізнавача старшого інспектора СД Ковельського відділу поліції ГУ Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42020031110000012 від 17 березня 2020 року щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, про надання дозволу на обшук за адресою: АДРЕСА_1 ,
в с т а н о в и в :
Дізнавач клопоче про надання дозволу про проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання, фіксації та вилучення речей, документів, грошових коштів, які мають стосунок до торгівлі контрафактною продукцією, завезеною з-за кордону.
У клопотанні зазначено:
«Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи на території м. Ковель організували функціонування складських приміщень з метою накопичення та подальшого незаконного збуту побутової техніки, засобів особистої гігієни, побутової хімії та товарів повсякденного вжитку, котрі ввезені на територію України з порушенням митного законодавства на підставі підроблених дозвільних та фіскальних документів
Відомості про вищевказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020031110000012 від 17.03.2020, за ознаками складу кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.358 КК України.
20.07.2020 року на адресу сектору дізнання Ковельського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області надійшов рапорт старшого оперуповноваженого УСР у Волинській області ДСР НП України капітана поліції ОСОБА_4 про те, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , налагодив канал ввезення на територію України з метою зберігання та подальшого продажу засобів гігієни, побутової хімії та товарів повсякденного вжитку. Для зберігання та продажу ОСОБА_5 використовує складське приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за зазначеною адресою знаходиться нежитлове приміщення, магазин будівельних матеріалів пл. 0,357 га, що на праві власності належить ОСОБА_5 , в якому зберігається контрафактна продукція, що в подальшому реалізується на території Волинської області.
В ході проведення слідчо-оперативних заходів встановлено, що ОСОБА_5 шляхом подання недостовірних відомостей в інвойсах та митній декларації форми «МД-2» щодо їх типу, кількості та вартості засобів гігієни, побутової хімії та товарів повсякденного вжитку, а також приховуючи товар під час митних оглядів, здійснив порушення вимог чинного законодавства.
Незаконно переміщений товар також відразу реалізується за адресою:: АДРЕСА_1 за значно нижчими цінами, ніж у спеціалізованих магазинах. Також, на ньому відсутнє маркування українською мовою, що унеможливлює його продаж у магазинах. Після купівлі документи, які підтверджують факт продажу, не видаються. А також у продавців відсутні документи щодо походження товару який реалізується за адресою: АДРЕСА_1 .
Все вище викладене підтверджується показами ОСОБА_6 , який будучи допитаним в даному провадженні в якості свідка, показав, що неодноразово здійснював покупки засобів гігієни, побутової хімії з цінами нижче ніж в магазинах за адресою: АДРЕСА_1 . Дані товари купував для особистих потреб, однак жодного разу не отримав чек чи накладну що підтверджує купівлю товару, на товарах які продала жінка за адресою: АДРЕСА_1 відсутні будь які надписи українською мовою. Крім того, ОСОБА_6 повідомив, що в розмові з невідомою громадянкою, яка здійснювала реалізацію товарів стало відомо, що данні товари привезенні з Європи і їх якість на багато краща ніж тих товарів що реалізовуються в супермаркетах, проте, коли попросив надати документи що підтверджують походження товару та його якість продавець почала говорити у грубій формі та сказала покинути будівлю.
З метою відшукання, фіксації та вилучення речей та документів (інвойсів, митних декларацій форми «МД-2», чорнових записів, грошових коштів здобутих внаслідок здійснення незаконної діяльності, засобів гігієни, побутової хімії та товарів повсякденного вжитку документи про походження товару якого відсутні, а також інших речей та документів, що мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та які можуть зберігатись за адресою: АДРЕСА_1 , у нежитловому приміщенні), що відповідно до ст. 98 КПК України можуть бути використані як речові докази у кримінальному провадженні.»
Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені за ознаками складу кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.358 КК України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
У клопотанні та додатку до нього не зазначений жоден конкретний документ, підроблення якого стало підставою для внесення відомостей до ЄРДР за ознаками складу кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.358 КК України. Недопустимо вносити відомості до ЄРДР за ознаками складу кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.358 КК України, лише на підставі припущення, що такий документ можливо існує, не маючи обґрунтованого переконання, що такий документ точно є, не знаючи навіть приблизної назви такого документу і його реквізитів.
У ситуації, яка склалася, починати необхідно з внесення відомостей до ЄРДР про ухилення від сплати податків, для чого такі відомості спочатку треба отримати, а не просто вважати, що вони точно є, їх не може не бути.
Проведення обшуку на основі безпідставного внесення відомостей до ЄРДР призведе лише до того, що всі здобуті під час такого обшуку докази, незважаючи на їх переконливість, будуть визнані недопустимими доказами і вся робота буде марною.
Самим важливим є те, що проведення обшуку без належних підстав, з метою щось можливо знайти і потім на цьому знайденому будувати розслідування, є безпідставним втручанням у приватне життя, посяганням на її власність, є порушенням визнаних державою прав людини.
На безпідставність обшуку вказує також те, що він обґрунтовується насправді показанням одного свідка, який невідомо коли, невідомо що і невідомо за що купив. При цьому на виході з місця, де він щось купував, його перестріли працівники поліції і не з`ясували при цьому, коли, що і за що він купив.
Підстави для дозволу на проведення обшуку відсутні.
Керуючись ст.234 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання про надання дозволу на обшук за адресою: АДРЕСА_1 , відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Оголошення повного тексту ухвали відбулося о 16 год. 00 хв. 28 липня 2020 року.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90654488 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Панасюк С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні