Справа № 333/8007/14-ц
Провадження № 6/333/48/20
УХВАЛА
Іменем України
22 липня 2020 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Холода Р.С.,
за участю секретаря судового засідання Єрохіної А.Б.,
представника відповідачів Тульчевської Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
30.01.2020 року ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія звернулось до Комунарського районного суду м. Запоріжжя із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником.
В обґрунтування зазначеної вимоги ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія зазначає, що 24.04.2015 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя ухвалено рішення, за яким з ОСОБА_1 на користь Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна стягнуто борг за кредитним договором № ML-202/039/2008 від 04.04.2008 року.
18.12.2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна та ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія було укладено договір факторингу № б/н, за яким відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами, в тому числі і за кредитним договором № ML-202/039/2008 від 04.04.2008 року. Таким чином, ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія є новим кредитором у фінансових відносинах з боржником - ОСОБА_1 , а також новим стягувачем у виконавчому провадженні.
У зв`язку з чим, ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія просить замінити стягувача з Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна на правонаступника ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія .
Представник ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія до суду не з`явився, про день, місце і час розгляду заяви повідомлений належним чином, через канцелярію суду подав заяву в якій просять розглядати справу без їх участі, на заявлених вимогах наполягають, просили замінити стягувача - з ТОВ ОТП Факторинг Україна на правонаступника ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія (т.2, а.с. 156).
Заінтересована особа - представник ТОВ ОТП Факторинг Україна до судового засідання не з`явився, про день, місце і час розгляду заяви повідомлений належним чином, до суду надано підтвердження отримання коштів від ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія , внаслідок укладення договору факторингу № б/н від 18.12.2018 року.
Представник ОСОБА_2 , ОСОБА_1 - ОСОБА_3 заперечувала проти задоволення заяви ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія , просила відмовити у задоволенні заяви. Зазначила, що заміна сторони виконавчого провадження може бути лише при наявності самого виконавчого провадження, де боржником є ОСОБА_1 . Також, заявником не надано до суду підтвердження наявності виконавчого провадження та факту отримання грошових коштів Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна за договором факторингу від 18.12.2018 року. Крім того, відсутні докази, оформлені належним чином, що ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія перерахувала грошові кошти за довго ром факторингу.
Розглянувши заяву ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Судом встановлено, що Комунарським районним судом м. Запоріжжя 24.04.2015 року ухвалено рішення, згідно якого з ОСОБА_1 на користь Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна стягнуто борг за кредитним договором № ML-202/039/2008 від 04.04.2008 року в розмірі 6 706 362 грн. 64 коп. Рішення набуло законної сили 26.08.2015 року.
18.12.2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна та ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія було укладено договір факторингу № б/н.
За умовами договору факторингу № б/н від 18.12.2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна відступило, а ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія набуло право вимоги заборгованості за договором кредиту № ML-202/039/2008 від 04.04.2008 року.
Отже, відбулася заміна кредитора у зобов`язанні, що потягло заміну суб`єкта у відповідних правовідносинах: попередній кредитор Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна вибув, а ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія стала правонаступником.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частина друга стаття 11 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України Про виконавче провадження примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби та у передбачених законом випадках на приватних виконавців.
Згідно сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Відповідно до ч. 1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
За змістом статті 512 ЦК України, статті 442 ЦПК України та статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» , статті 442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Тлумачення ч.1 ст. 512 ЦК України дає підстави для висновку, що відступлення права вимоги є одним із випадків заміни кредитора в зобов`язанні, яке відбувається на підставі правочину. Відступлення права вимоги не є окремим видом договору, це правочин, який опосередковує перехід права. Відступлення права вимоги може відбуватися, зокрема, внаслідок укладення договору: а) купівлі-продажу чи міни (частина третя статті 656 ЦК); б) дарування (частина друга статті 718 ЦК); в) факторингу (глава 73 ЦК).
Згідно ч. 5 ст. 15 ЗУ Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
По своїй суті заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку з заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).
Заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Судові рішення, які набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Вибуття первісного кредитора і заміна його новим не скасовує обов`язковості виконання рішення суду, при цьому реалізувати право на примусове стягнення присуджених судом сум можливо лише шляхом заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні, оскільки новий кредитор, без вирішення питання про заміну сторони у зобов`язанні, не має права звернутися до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заява ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником є обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню, так як останньому з 18.12.2018 року право вимоги за кредитним договором № ML-202/039/2008 від 04.04.2008 року передано на підставі договору факторингу, що підтверджено належними доказами.
Керуючись ст. ст. 11, 512, 514, 515 ЦК України, ст.ст. 260,261, 354, 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони виконавчого провадження по цивільні справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Замінити стягувача - Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна на Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія у справі № 333/8007/14-ц за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення через Комунарський районний суд м. Запоріжжя до Запорізького апеляційного суду .
Учасник справи, якому повний текст ухвали не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 27.07.2020 року.
Суддя Комунарського
районного суду м. Запоріжжя Р.С. Холод
Справа № 333/8007/14-ц
Провадження № 6/333/48/20
УХВАЛА
Іменем України
(вступна та резолютивна частини)
22 липня 2020 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Холода Р.С.,
за участю секретаря судового засідання Єрохіної А.Б.,
представника відповідачів Тульчевської Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
У виняткових випадках залежно від складності справи складання повного тексту ухвали суду може бути відкладено на строк не більше як п`ять днів.
Керуючись ч.6 ст.259 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони виконавчого провадження по цивільні справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Замінити стягувача - Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна на Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія у справі № 333/8007/14-ц за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення через Комунарський районний суд м. Запоріжжя до Запорізького апеляційного суду .
Учасник справи, якому повний текст ухвали не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали буде складено 27.07.2020 року.
Суддя Комунарського
районного суду м. Запоріжжя Р.С. Холод
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 30.07.2020 |
Номер документу | 90660105 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Холод Р. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні