Справа № 2-685/2007 p.
РІШЕННЯ
іменем України
12 вересня 2007 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області у складі головуючої - судді Сімонової С. Г. при секретарі - Салієнко Н.В. з участю позивача ОСОБА_1 (фізичної особи),
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Дейманівської сільської ради про визнання права власності на майно,
встановив:
ОСОБА_1 в вересні 2007 року звернувся до суду з позовом до Дейманівської сільської ради про визнання права власності на майно.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, пояснив, що після смерті його матері, ОСОБА_2, залишилась спадщина: житловий будинок "А-1", сарай „Б", гараж „В", сарай „Г", сарай „Д", літній душ „Е", вбиральня „Ж", огорожа № 1 по вул. В.Шапрана, 37 в с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області. Проте відсутній правовстановлюючий документ на будинковолодіння, в зв'язку з чим позивач немає змоги оформити спадщину, яка залишилась після смерті матері. Тому просить суд визнати за ОСОБА_2 право власності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмово повідомив суд про розгляд справи в його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено:
8 грудня 2003 року померла ОСОБА_2, рідна мати позивача, і після смерті якої залишилась спадщина: житловий будинок "А-1", сарай „Б", гараж „В", сарай „Г", сарай „Д", літній душ „Е", вбиральня „Ж", огорожа № 1 по вул. В.Шапрана, 37 в с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області.
В даний час оформити документи на спадщину позивач не може в зв'язку з тим, що відсутній правовстановлюючий документ на вищевказане будинковолодіння.
Викладене також підтверджується: копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2Д.(а.с. 5);копією технічного паспорта на житловий будинок приватного житлового фонду(а.с. 7-10); довідкою-характеристикою(а.с. 11) про те, що житловий будинок в КП Лубенське МБТІ не зареєстрований; іншими матеріалами справи.
Згідно ст. 3 92 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Оскільки фактичний власник майна помер, не оформивши документально право власності на майно, іншим чином встановити право власності неможливо, тому за ОСОБА_2 необхідно визнати право власності.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись CT.392 ЦК України, ст. ст 130, ч, 4 ст, 174 ЦПК України, с у д -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на будинковолодіння, яке складається з: житлового будинку "А-Г", сараю „Б", гаража „В", сараю „Г", сараю „Д", літнього душа „Е", вбиральні „Ж", огорожі № 1 по вул. В.Шапрана, 37 в с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2007 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9067990 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький В.В.
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Сімонова С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні