Ухвала
від 23.07.2020 по справі 199/9178/19
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/7244/20 Справа № 199/9178/19 Суддя у 1-й інстанції - Руденко В. В. Суддя у 2-й інстанції - Городнича В. С.

УХВАЛА

23 липня 2020 року м. Дніпро

Дніпровський апеляційний суд у складі судді Городничої В.С., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи , Державного реєстратора Комунального підприємства Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації Дніпровської міської ради Дворецької Юлії Олексіївни про визнання протиправним рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, скасування запису про державну реєстрацію права власності, -

В С Т А Н О В И В:

03 липня 2020 року апелянт звернулася із апеляційною скаргою на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 26 травня 2020 року, в якій ставить питання про скасування оскаржуваного рішення, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 17 липня 2020 року апеляційна скарга була залишена без руху.

21 липня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Дніпровського апеляційного суду з заявою про забезпечення позову, шляхом заборони співробітникам Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи (код ЄДРПОУ 35326253) вчиняти дії по входженню в будинок, який знаходиться з адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування вимог заяви посилається на те, що необхідність забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти дії обумовлено тим, що працівники Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи погрожували заявнику виселити її із будинку. Крім того, заявник посилається на те, що згідно даних реєстру судових рішень, відносно Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи міститься більше 4000 рішень, з яких вбачається, що даний відповідач зловживає своїми правами і під час судового розгляду перепродає або передає в наступну іпотеку предмет спору, що призводить до неможливості виконати рішення суду в подальшому. Тому, ОСОБА_1 вважає, що вжиття судом заходів забезпечення позову сприятиме запобіганню порушення її прав та забезпечить можливість реального судового захисту.

Вивчивши матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про забезпечення позову, виходячи з наступного.

Частиною першою ст. 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ЦПК України.

Відповідно ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з ч.1. ст. 151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинні міститися: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціна позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиція заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Забезпечення позову це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.

В заяві про забезпечення позову заявник не навів належних доказів чому не забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а також заявник не надав доказів, що існує реальна загроза невиконання рішення суду.

Безпідставними та необгрунтованими є посилання заявника на наявність погроз зі сторони Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи та наявність інших судових рішень відносно Товариства, оскільки такі доводи грунтуються лише на припущеннях та не встановлює реальну небезпеку, за якої невжиття заходів забезпечення позову може призвести до утруднення, або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду по даній справі.

Крім того, із заяви про забезпечення позову не вбачається, що даний вид забезпечення позову є співмірним із заявленими вимогами.

Враховуючи, що ст. 150 ЦПК України є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.

Пленум Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз`яснив, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов`язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з майновими наслідками заборони відповідачам вчиняти певні дії.

Таким чином, суд приходить до висновку, що обраний заявником вид забезпечення позову у вигляді заборони співробітникам Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи (код ЄДРПОУ 35326253) вчиняти дії по входженню в будинок, який знаходиться з адресою: м АДРЕСА_2 Дніпро, АДРЕСА_3 Вітряна АДРЕСА_1 є неспівмірним із заявленими позивачем вимогами та задоволенню не підлягає.

Отже, у відповідності із вищевикладеним, враховуючи зміст заяви, предмет позову, конкретні обставини по справі, та з урахуванням змісту зазначених норм процесуального права, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви про забезпечення позову.

Керуючись ст.ст. 149, 150, 153 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кредитні ініціативи , Державного реєстратора Комунального підприємства Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації Дніпровської міської ради Дворецької Юлії Олексіївни про визнання протиправним рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, скасування запису про державну реєстрацію права власності - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Суддя В.С. Городнича

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення23.07.2020
Оприлюднено31.07.2020
Номер документу90682096
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —199/9178/19

Ухвала від 13.01.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 21.09.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 18.09.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 24.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 23.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 17.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Рішення від 26.05.2020

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Руденко В. В.

Рішення від 26.05.2020

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Руденко В. В.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Руденко В. В.

Ухвала від 13.11.2019

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Руденко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні