Справа № 521/15810/19
Провадження № 2/521/810/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2020 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Мазун І.А.,
за участю секретаря судового засідання - Коваль Т.А.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Компанії Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD) про відшкодування майнової та немайнової шкоди, завданої каліцтвом та стягнення компенсації за трудовим договором моряка,
В С Т А Н О В И В:
До Малиновського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 з позовом до Компанії Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD) про відшкодування майнової та немайнової шкоди, завданої каліцтвом та стягнення компенсації за трудовим договором моряка .
Предметом спору є стягнення майнової та немайнової шкоди, завданої позивачу каліцтвом, отриманим ним під час трудового договору моряка, укладеного 13.01.2017р. між ним та Компанією Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD).
В процесі розгляду справи стало відомо, що з 08 жовтня 2019 року розпочато розформування Компанії Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD)
Представником позивача заявлено клопотання про направлення судового доручення щодо збирання доказів стосовно встановлення достовірності факту ліквідації Компанії Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD) а також наявності або відсутності правонаступників цієї компанії.
Згідно ст. 3 ЦПК України, одним із основних принципів цивільного судочинства є повага до честі і гідності, рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом.
Судом встановлено, що відповідачем у даній цивільній справі виступає Компанія Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD) місцезнаходження, якої знаходиться за адресою: 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Махе, Сейшельські острови (306 Victoria House, Victoria, Mahe, Seyshelles.
Положенням статті 43 ЦПК України регламентовано права та обов`язки учасників справи, учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами; учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст. 80 Закону України Про міжнародне приватне право у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.
Відповідно до ст.ст.496, 498 ЦПК України іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, іноземні держави (їх органи та посадові особи) та міжнародні організації (далі - іноземні особи) мають право звертатися до судів України для захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Іноземні особи мають процесуальні права та обов`язки нарівні з фізичними і юридичними особами України, крім випадків, передбачених Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. У разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
У відповідності до ст.1 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах (Гаазька конвенція 1970 року) у цивільних або комерційних справах судовий орган Договірної держави може відповідно до положень законодавства цієї Держави шляхом надіслання судового доручення звернутися компетентного органу другої Договірної держави з проханням отримати докази або провести інші процесуальні дії.
Згідно до п.7.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень доручення суду України на підставі Конвенції про отримання доказів надсилається через Мін'юст, який перенаправляє його центральному органу, визначеному відповідною державою відповідно до ст.12 Конвенції.
Таким чином, суд приходить до обґрунтованого висновку про необхідність звернутись з судовим дорученням до відповідного органу чи суду Республіки Сейшельські острови через Міністерство юстиції України для отримання необхідних доказів по справі.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 87 цього Кодексу.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 6 частини першої статті 252 цього Кодексу, - до надходження відповіді від суду на доручення щодо збирання доказів.
Керуючись ст.ст.12, 43, 87, 174, 191, п.6 ч.1 ст.252, п.10 ст.253, ст.ст. 352-354 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про звернення з відповідним судовим дорученням до іноземного суду та зупинення провадження у справі - задовольнити.
З метою отримання інформації про правонаступників компанії "Харлей Шиппінг ЛТД." (HARLEY SHIPPING LTD.), зареєстрованої за адресою 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Махе, Республіка Сейшельські острови (306 Victoria House, Victoria, Mahe, Republic of Seychelles ), встановлення її правового статусу та наявності/відсутності підстав для закриття провадження у справі, доручити відповідному компетентному органу чи суду Республіки Сейшельські острови запитати в Управлінні фінансових послуг Республіки Сейшельські Острови (The Seychelles Financial Services Authority (FSA), зареєстрованого за адресою а/с 991 , Буа де Роуз Авеню , Вікторія , Махе , Республіка Сейшельські Острови (P.O Box 991, Bois de Rose Avenue, Victoria, Mahe, Republic of Seychelles), адреса електронної пошти vesna@fsaseychelles.sc , номер телефону +248 4 380 800 , факс +248 4 380 888 , належним чином засвідчені та aпостильовані копії документів з реєстраційної справи компанії Харлей Шиппінг ЛТД. (HARLEY SHIPPING LTD.), зареєстрованої за адресою 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Махе, Сейшельські острови ( 306 Victoria House , Victoria, Mahe, Seyshelles ), та інформацію щодо:
- стану компанії Харлей Шиппінг ЛТД. (HARLEY SHIPPING LTD.), зареєстрованої за адресою 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Махе, Сейшельські острови ( 306 Victoria House, Victoria, Mahe, Seyshelles ) на дату отримання запиту;
- засновників, директорів, власників часток, афілійованих осіб, кінцевих бенефіціарних власників, осіб, які можуть бути відповідальними за виконання зобов`язань, правонаступників компанії Харлей Шиппінг ЛТД. (HARLEY SHIPPING LTD.), зареєстрованої за адресою 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Махе, Сейшельські острови (306 Victoria House, ' Victoria, Mahe, Seyshelles) ;
- запитати у ліквідатора Аннабель Жан -Луї ( Annabelle Jean - Lovis ), адреса реєстрації: 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Maxe, Сейшельські острови (306 Victoria House, Victoria, Mahe, Seyshelles ) належним чином засвідчені та aпостильовані копії документів з ліквідаційної справи компанії Харлей Шиппінг ЛТД. (HARLEY SHIPPING LTD.), зареєстрованої за адресою 306 Вікторія Хаус, Вікторія, Махе, Сейшельські острови ( 306 Victoria House, Victoria, Mahe, Seyshelles) , a також інформацію про наявність або відсутність правонаступників даної компанії, осіб, які можуть бути відповідальними за виконання зобов`язань, засновників, директорів, власників часток, афілійованих осіб, кінцевих бенефіціарних власників.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за наступною веб-адресою сторінки:
- http://ml.od.court.gov.ua/, а також знайомитись з текстом даної ухвали та судовими рішеннями у вказаній справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/
Копію даної ухвали направити Міністерству юстиції України для організації виконання судового доручення.
У разі здійснення перекладу запиту про міжнародну правову допомогу, попередити відповідних перекладачів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий переклад або відмову без поважної причини від виконання покладених на них обов`язків.
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Компанії Харлей Шиппінг ЛТД (HARLEY SHIPPING LTD) про відшкодування майнової та немайнової шкоди, завданої каліцтвом та стягнення компенсації за трудовим договором моряка до надходження відповіді від суду на доручення щодо збирання доказів.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ І.А.МАЗУН
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2020 |
Оприлюднено | 03.08.2020 |
Номер документу | 90697297 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Мазун І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні