ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
31 липня 2020 року ЛьвівСправа № 500/1366/20 пров. № А/857/8598/20
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Носа С. П. суддів -Кухтея Р. В. Сеника Р. П.
перевіривши апеляційну скаргу Кременецької місцевої прокуратури на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 червня 2020 року про повернення позовної заяви у справі № 500/1366/20 за адміністративним позовом Кременецької місцевої прокуратури до Базаринської сільської ради Збаразького району Тернопільської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії -,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 червня 2020 року позовну заяву повернуто позивачу.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Кременецька місцева прокуратура подала апеляційну скаргу.
Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Як слідує з апеляційної скарги, така підписана заступником керівника Кременецької місцевої прокуратури А. Сарахман.
Згідно частини першої та третьої ст.55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про прокуратуру" систему прокуратури України становлять: 1) Офіс Генерального прокурора; 2) обласні прокуратури; 3) окружні прокуратури; 5) Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Згідно ст. 12 Закону України "Про прокуратуру" у системі прокуратури України діють окружні прокуратури. Окружну прокуратуру очолює керівник окружної прокуратури, який має першого заступника та не більше двох заступників.
Статтею 13 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що керівник окружної прокуратури представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями. У разі відсутності керівника окружної прокуратури його повноваження здійснює перший заступник окружної прокуратури, а в разі його відсутності - один із заступників керівника окружної прокуратури.
Аналіз вказаних правових норм дає підстави для висновку, що підписувати апеляційну скаргу від імені місцевої прокуратури, яка виступає в якості самостійного апелянта, має право лише керівник місцевої прокуратури, або уповноважена ним особа на підставі довіреності.
Разом з тим законом визначена можливість для реалізації цих повноважень іншими особами (першим заступником прокурора окружної прокуратури, а в разі його відсутності - заступниками прокурора окружної прокуратури), однак такі повноваження можуть бути реалізовані ними лише у разі відсутності прокурора окружної прокуратури.
Однак, доказів, що підтверджують повноваження заступника керівника Кременецької місцевої прокуратури на звернення до суду з даною апеляційною скаргою (довіреності), як і доказів відсутності керівника місцевої прокуратури та його першого заступника скаржником до суду апеляційної інстанції не подано.
Отже, апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено, а тому таку апеляційну скаргу слід повернути апелянту.
На підставі викладеного, керуючись статтями 296, 297, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Кременецької місцевої прокуратури на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 червня 2020 року про повернення позовної заяви у справі № 500/1366/20 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач С. П. Нос судді Р. В. Кухтей Р. П. Сеник
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2020 |
Оприлюднено | 03.08.2020 |
Номер документу | 90713478 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Нос Степан Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні