264/5016/19
2/264/78/2020
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
"24" червня 2020 р. Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області під головуванням судді Мирошниченка Ю. М., за участі секретаря судового засідання Конівченко Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину та зміну розміру їх стягнення,-
В С Т А Н О В И В:
У липні 2019 року позивачка звернулась до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначила, що на підставі рішення Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 28.04.2014 року з відповідача на користь позивачки стягнуті аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 600 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи утримання з 26.03.2014 року. З часу присудження судом аліментів змінилися обставини, матеріальне становище відповідача значно покращилося, тобто він має можливість утримувати дітей у більшому розмірі без погіршення свого матеріального становища. Крім того, дитина виросла, витрати на її утримання суттєво збільшились. Позивачка просила змінити розмір аліментів, який визначений рішенням Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 28.04.2014 року та стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина у розмірі 1500 грн. щомісячно і до повноліття дитини.
Позивачка, надала заяву про розгляд справи без її присутності, в якій зазначила, що підтримують позовні вимоги у повному обсязі, не заперечує проти постановлення заочного рішення у зв`язку з неявкою відповідача.
Відповідач у судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
У зв`язку із неявкою відповідача в судове засідання судом ухвалено проводити заочний розгляд справи.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою всіх учасників справи, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбних відносинах з 20 травня 2013 року та від вказаного шлюбу народилась спільна дитина - син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . (а.с.7, 5).
Рішенням Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 28.04.2014 року з відповідача на користь позивачки стягнуті аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 600 грн. щомісячно, до досягнення дітьми повноліття, починаючи утримання з 26.03.2014 року (а.с.7).
20.12.2018 року позивачка змінила прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1 (а.с. 6).
З свідоцтва про народження виданого повторно 02.05.2019 року Кальміуським районним у місті Маріуполі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області серія НОМЕР_1 , вбачається, що батьками ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 5).
З довідки про реєстрацію місця проживання особи вбачається, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстровані в АДРЕСА_1 (а.с. 4).
З наданих позивачкою медичних документів вбачається, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом 2019 року неодноразово перебував на лікуванні, має розлади з боку ЖКТ (а.с. 14-22).
За змістом ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ч. 3ст. 181 СК України).
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до положень ст. 183 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.
Крім того, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення (ч.1ст. 184 СК України).
При цьому підстави визначення розміру аліментів у частках до заробітку (доходу) або у твердій сумі визначаються з урахуванням як положень ст. 182 СК України, так і положень ст.ст.183,184 СК України.
Відповідно до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них.
Згідно з п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров`я когось із них.
Враховуючи зміст ст.ст.181,192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв`язку із значним погіршенням матеріального становища заявника він може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів.
Відповідно до ст.183 та ст.184 СК України за рішенням суду розмір аліментів визначається у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов`язує їх зі способом присудження (ч. 3ст. 181 СК України). Стаття 192 СК України тільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Отже, у спірних правовідносинах підлягає застосуванню не тільки ст.192 СК України, але й низка інших норм, присвячених обов`язку батьків утримувати своїх дітей (ст.182 Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів , ст. 183 Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини , ст. 184 Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі ).
Згідно ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Суд, враховуючи розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, рівність обов`язку батьків щодо утримання дітей, матеріальне становище сторін, вважає що є підстави для задоволення позовних вимог та зміни розміру стягнення визначених раніше судом аліментів, а саме: з 600 грн. до 1500 грн. щомісячно, до досягнення дитиню повноліття.
Згідно п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , вбачається, що у випадку зміни розміру аліментів, аліменти у новому розмірі стягуються від дня набрання чинності рішенням суду.
З огляду на вищенаведене, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.141 ЦПК України у зв`язку з тим, що при зверненні до суду з позовною заявою позивачка була звільнена від сплати судового збору та її вимоги задоволені, то ці витрати підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 183, 192 СК України, ст.ст. ст.ст. 4, 7, 10, 12, 76, 77, 141, 198, 206, 258, 259, 263, 265 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину та зміну розміру їх стягнення задовольнити.
Змінити розмір стягуваних аліментів, визначений рішенням Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 28.04.2014 року, яким стягнуто аліменти з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , що не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка проживає в АДРЕСА_3 , на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі 600,00 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи утримання з 26 березня 2014 року.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , що не працює, зареєстрований: АДРЕСА_2 , мешкає в АДРЕСА_4 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_3 , яка мешкає в АДРЕСА_5 , аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 у розмірі 1500 грн. щомісячно до повноліття дитини, починаючи утримання з дня набрання рішенням законної сили.
Виконавчий лист, виданий на підставі рішення Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 28.04.2014 року, про стягнення аліментів з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , що не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка проживає в АДРЕСА_3 , на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі 600,00 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи утримання з 26 березня 2014 року - відкликати.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , що не працює, зареєстрований: АДРЕСА_2 , мешкає в АДРЕСА_4 , на користь держави, судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте Іллічівським районним судом м. Маріуполя Донецької області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене повністю або частково позивачем шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду або через Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повне судове рішення буде складено 26.06.2020 року.
Суддя: Ю. М. Мирошниченко
Суд | Іллічівський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90730560 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іллічівський районний суд м.Маріуполя
Мирошниченко Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні