ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"04" серпня 2020 р. Справа № 924/907/20
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., розглянувши матеріали
за позовом Першого заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області
до приватного підприємства "Кредо"
про стягнення 19743,00 грн. збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
ВСТАНОВИВ:
31.07.2020р. до господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Першого заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області до приватного підприємства "Кредо" про стягнення 19743,00 грн. збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.07.2020 року вказану позовну заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
У ст. 162 ГПК України визначено загальні вимоги до позовної заяви, зокрема у останній позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) , а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч. 5 ст. 162 ГПК України у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Прокуратурою у позовній заяві вказано ідентифікаційний код Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області 34971547.
При цьому, за змістом відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридична особа - Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області з ідентифікаційним кодом 34971547 згідно запису за №16731110007004531 припинена 27.09.2012р. (Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань №1006986358 від 04.08.2020р. долучено до матеріалів справи).
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 13 Закону України "Про прокуратуру" керівник окружної прокуратури представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями.
Частиною третьою статті 13 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що у разі відсутності керівника окружної прокуратури його повноваження здійснює перший заступник окружної прокуратури, а в разі його відсутності - один із заступників керівника окружної прокуратури.
Як вбачається з матеріалів справи, позовну заяву Хмельницької місцевої прокуратури поданої в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області до приватного підприємства "Кредо" про стягнення 19743,00 грн. збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підписано від імені позивача Першим заступником керівника місцевої прокуратури Маслюк П.
Чинним Законом України "Про прокуратуру" не передбачено можливості керівника місцевої прокуратури делегувати повноваження щодо представництва місцевої прокуратури у взаємовідносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями.
Системний аналіз наведених норм Закону України "Про прокуратуру" та ГПК України, дає підстави для висновку, що Перший заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури уповноважений підписувати позовну заяву прокуратури лише у разі відсутності на дату її підписання і подання керівника Хмельницької місцевої прокуратури. Проте, доказів відсутності 30.07.2020 року керівника Хмельницької місцевої прокуратури позивачем не надано.
Вищевказана позиція узгоджується з висновками Верховного Суду викладеними у постановах від 25.09.2019р. №819/198/17 та від 27.05.2020р. №819/478/17.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено належного ідентифікаційного коду юридичної особи - Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.
З огляду на зазначення у позові неналежних реквізитів, а саме ідентифікаційного коду Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, та неподання доказів наявності у Першого заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури повноважень на підписання позовної заяви від 30.07.2020р., вказані недоліки унеможливлюють вчинення дій по прийняттю до розгляду позовної заяви та відкриттю провадження у даній справі.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що Хмельницькою місцевою прокуратурою належним чином не виконано вимоги ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
У разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Першого заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області до приватного підприємства "Кредо" про стягнення 19743,00 грн. збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря залишити без руху надавши заявнику строк у 7 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків виявлених у позовній заяві з доданими документами.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (04.08.2020р.) та оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Яроцький
Віддрук. 5 прим. (усім реком. з повідом.):
1 - для суду;
2 - заявнику - Хмельницькій місцевій прокуратурі - 29000, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 63.
3 - Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області - 29001, м. Хмельницький, вул. Франка, 2/2;
4 - відповідачу - ПП "Кредо" - 29000, м. Хмельницький, просп. Миру, 69.
5 - третій особі - Хмельницькій міській раді - 29000, м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90743404 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Яроцький А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні