ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 серпня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/2033/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Гомельчук С.В., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до Генічеської районної державної адміністрації, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування запису та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
30.07.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_4 ) звернувся до суду з позовом до Генічеської районної державної адміністрації (далі - відповідач, Генічеська РДА), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - третя особа, Генічеський РВК), у якому просить суд:
- скасувати запис 1 487 176 0000 001229 про включення відомостей про Генічеський РВК (код ЄДРПОУ - 09694659) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємці в та громадських формувань, внесений 21.02.2014 року;
- зобов`язати Генічеську РДА вчинити дії щодо виключення запису 1 487 176 0000 001229, яким включено 21.02.2014 року відомості про Генічеський районний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
При цьому, у змісті позовної заяви Херсонським ОВК заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання вказаної позовної заяви строком на один місяць.
Надаючи правову оцінку даному клопотанню Херсонського обласного військового комісаріату, суддя вказує про наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 132 КАС України судові витрат складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України " Про судовий збір " від 08.07.2011 року №3674-VI.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 8 вказаного Закону, які кореспондуються з приписами ч. 1 ст. 133 КАС України, встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зокрема, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Таким чином, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони позивача від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати, з врахуванням майнового стану заявника, проте таке право може бути реалізовано судом виключно відносно позивача - фізичної особи.
Натомість, приписами Закону України "Про судовий збір" та КАС України не передбачена можливість відстрочення сплати судового збору для позивача - юридичної особи, що позбавляє суд можливості задовольнити клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
З огляду на викладене, суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Щодо сплати судового збору, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлено з 01 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 2102 грн.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивачем як юридичною особою заявлено вимогу щодо скасування запису про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та зобов`язання вчинити певні дії, що є вимогою немайнового характеру.
Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір у сумі 2102 грн. та надати суду документ про його сплату.
Крім того, відповідно до ст. 171 КАС України суддя, після одержання позовної заяви, з`ясовує, серед іншого, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст. 122 КАС України).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить скасувати запис про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань №1 487 176 0000 001229 від 21.02.2014 року.
Отже, на дату звернення до суду з вказаним позовом 30.07.2020 року позивачем пропущено строк звернення до суду майже на 6 років.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Отже, позивач зобов`язаний надати суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
З огляду на вказані обставини, суд встановив, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме:
- надати документ про сплату судового збору в сумі 2102 грн.;
- надати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху та надати позивачу десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи №540/2033/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя С.В. Гомельчук
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 12.09.2022 |
Номер документу | 90751428 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Гомельчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні