ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03.08.2020 Справа № 914/2417/17
За скаргою: Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія ГАЛИЧИНА , м. Львів,
на дії: державного виконавця Соснівського відділу Державної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), м. Черкаси Василюк Юлії Олександрівни,
у справі № 914/2417/17
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія ГАЛИЧИНА , м. Львів,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю МОЛПРОД ТК , м.Черкаси,
про стягнення 36 427,99 грн заборгованості, 3 458,52 грн 20 % річних, 3 241,59 грн пені, 1 401,05 грн інфляційних втрат.
Суддя Синчук М. М.
за участю секретаря судового засідання Кияк І.В.
Представники учасників процесу:
скаржника (стягувача): не з`явився.
боржника: не з`явився.
державного виконавця: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія ГАЛИЧИНА на бездіяльність державного виконавця Василюк Юлії Олександрівни Соснівського відділу Державної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), в якій просить суд визнати неправомірною бездіяльність державного виконавця Соснівського відділу державної виконавчої служби міста Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Василюк Юлії Олександрівни, яка полягає у несвоєчасному відкритті виконавчого провадження із виконання наказу у справі №914/2417/17 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" від 08.07.2020р. № 08/07-01 про відкриття виконавчого провадження.
Ухвалою суду від 23.07.2020 р. скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія ГАЛИЧИНА у справі №914/2417/17 прийнято до розгляду. Розгляд скарги призначено на 03.08.2020 р.
На електронну адресу Господарського суду Львівської області від Соснівського відділу державної виконавчої служби міста Черкаси Головного територіального управління юстиції у Черкаській області надійшов відзив на скаргу.
Текст відзиву на скаргу є нечитабельним, відтак суд зазначає про необхідність надати суду відзив виконавця Соснівського відділу Державної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції на скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія ГАЛИЧИНА , текст якого можна було б прочитати.
Скаржник (стягувач) в судове засідання 03.08.2020 р. не з`явився, був належним чином та завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи судом на адресу, вказаній в позовній заяві та згідно витягу з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ. Ухвалу суду від 23.07.2020 р. отримав, що підтверджується інформацією, розміщеною на сайті публічного акціонерного товариства Укрпошта (ідентифікатор поштового відправлення 7901413329941).
Боржник в судове засідання 03.08.2020 р. не з`явився. Був належним чином та завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи судом на адресу, вказаній в позовній заяві та згідно витягу з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ.
Державний виконавець в судове засідання 03.08.2020 р. не з`явився.
Суд з метою належного виконання свого процесуального обов`язку щодо розгляду справи по суті, керується ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, що кореспондується із ст. 129 Конституції України, за якою однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
Згідно зі ст. 114 Господарського процесуального кодексу України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
За приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, ратифікована Україною 17.07.1997р., кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Одночасно, застосовуючи відповідно до ч.1 ст.4 Господарського процесуального кодексу України, ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини при розгляді справи ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду неефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (параграфи 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі Смірнова проти України ).
В той же час, роль національних суддів полягає у швидкому та ефективному розгляді справ (параграф 51 рішення Європейського суду з прав людини від 30.11.2006 р. у справі Красношапка проти України ).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020р. №641«Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» , до 31 серпня 2020 р. продовжено на всій території України дію адаптивного карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. №500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» .
Враховуючи наведене, для надання сторонам можливості реалізувати свої права та обов`язки, суд дійшов висновку відкласти розгляд скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця.
керуючись ст. ст. 234, 235, 342-343 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1 . Розгляд скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія ГАЛИЧИНА на бездіяльність державного виконавця Василюк Юлії Олександрівни Соснівського відділу Державної виконавчої служби м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), яка полягає у несвоєчасному відкритті виконавчого провадження із виконання наказу у справі №914/2417/17 відкласти на 20.08.2020 10:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (м.Львів, вул.Личаківська,128.)
2. Повідомити учасників розгляду скарги про дату, час і місце проведення судового засідання.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя М.М. Синчук
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90774297 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні