ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 01010, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30. тел/факс 254-21-99, e-mail: inbox@6apladm.ki.court.gov.ua
Головуючий у першій інстанції: Вєкуа Н.Г.
Суддя-доповідач: Епель О.В.
УХВАЛА
04 серпня 2020 року Справа № 640/12400/19
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Епель О.В.,
суддів: Губської Л.В., Степанюка А.Г.,
за участю секретаря Лісник Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання керівника Міжнародної громадської організації Об`єднана Сербська Діаспора Євразії ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України до Міжнародної громадської організації Об`єднана Сербська Діаспора Євразії , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: Служба безпеки України про заборону та примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Шостого апеляційного адміністративного суду перебуває справа за позовом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України до Міжнародної громадської організації Об`єднана Сербська Діаспора Євразії , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: Служба безпеки України про заборону та примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації.
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.06.2020 було відкрито апеляційне провадження, встановлено строк для подання відзиву на апеляційну скаргу та призначено справу до судового розгляду на 21.07.2020.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 21.07.2020 судове засідання було відкладено на 04.08.2020.
Від керівника МГО Об`єднана Сербська Діаспора Євразії ОСОБА_1 надійшло клопотання про розгляд цієї справи в режимі відеоконференції через Основний суд м. Прибой Республіки Сербія, в якому ОСОБА_1 зазначає, що він перебуває у Республіці Сербії та не має можливості прибути в України, зокрема через поширення коронавірусного захворювання, що в МГО Об`єднана Сербська Діаспора Євразії немає коштів для залучення адвоката, а також вважає, що доводи позивача ґрунтуються на претензіях до нього особисто, що обумовлює необхідність його участі в судовому засіданні для їх розгляду.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи заявника, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Так, відповідно до частини п`ятої статті 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
Отже, прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони, якщо відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
Разом з тим, зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні, насамперед, існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні, а також обставини щодо необхідності особисто надати пояснення в обґрунтування апеляційної скарги.
При цьому, суд апеляційної інстанції не вбачає необхідності у визнанні її явки до суду обов`язковою.
Водночас, позивачем не наведено жодних доводів на підтвердження неможливості участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів, а нормами чинного КАС України не передбачено можливості проведення відеоконференції із судом іноземної держави.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що частиною четвертою статті 195 КАС України передбачено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Саме такий спосіб участі в судовому засіданні під час дії карантину націлений на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та мінімізує соціальні контакти, а не участь особи в судовому засіданні, але з іншого суду за допомогою засобів відеоконференцзв`язку.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про відсутність достатніх підстав для задоволення клопотання керівника МГО Об`єднана Сербська Діаспора Євразії ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду Республіки Сербія.
Керуючись ст.ст. 9, 242-244, 250, 321, 325, 328 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання керівника Міжнародної громадської організації Об`єднана Сербська Діаспора Євразії ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України до Міжнародної громадської організації Об`єднана Сербська Діаспора Євразії , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: Служба безпеки України про заборону та примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя
Судді:
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90783352 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні